Přejít na obsah

sviečky pre LPG


ZoliSVK

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o rok později...
  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

pro motor BFQ (AVU) přestavěný na LPG BRISK doporučuje zapal.svíčky BRISK Silver DR15YS-9 s životností při provozu na LPG max. 30.000km.

Pokud by jste chtěl používat svíčky platinové, byl by to typ DR15YP s životností při provozu na LPG max. 40.000km (životnost max. 90.000km je pouze u benzínu).

BRISK Tábor a.s.

Technický poradce OD+MG

.... takúto odpoveď som dostal, keď som pred niekoľkými rokmi zisťoval. Teplota vzplanutia LPG je okolo 400 °C, niekoľkokrát vyššia,ako benzínu a normálna sviečka nie je stavaná na také tepelné zaťaženie=žnížena životnosť. Používam Bosch FR 6 KI 332 S (Platina + Iridium). Bez problémov do 35-40000km. Cenovo 8-10 Euro.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Dobrý den!

Octavia Combi 1.6 BFQ 2006
V roku 2014 mi dělali přestavbu na plyn. Až do roku 2016 jsem svíčky neměnil i když v té době jsem jezdil častěji i na větší vzdálenosti. V roku 2016 jsem byl na výměně těsnění hlavy valců. Mechanik řekl, že třeba vyměnit svíčky, protože jsou zanesené. Od květnu 2016 do května 2018 jsem tolik nejezdil, svíčky ale bylo nutné vyměnit už druhý krát. V roce 2016 i 2017 mechanik tam dal Boschky pro LPG/CNG. Typ z přestavby z roku 2014 už nepamatujem. V květnu 2017 mi jedna svíčka praskla (valec č.2.). Vyměnil jsem i zapalovací cívku, protože diagnostika opakovaně hlásila problém se zapalovaním na valci č. 2., která se projevila vybracemi z motora. Mechanik mi taky odstránil problém s neutáhnutými šrouby sacího potrubí, která způsobila netěsnost a pokles výkonu. 
Už nevím co mám dělat, protože nyní je skrat (elektrody se dotýkají) na jedné svíčce, a mechanik žáda už třetí krát 3000 Kč za výměnu. To mám platit pořád každý rok? Mám už toho dost!

Prý by měli mít životnost 30000 km. Od přestavby na LPG v roce 2014 jsem najezdil dohromady 35000 km! Od poslední výměny svíček jsem najezdil cca 8000 km! 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...