Přejít na obsah

1.9 tdi 4x4 66kw, při rozjedu se to šíleně rozklepe


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz, snad mi někdo poradíte. Při rozjezdu se mi někdy šíleně rozklepe auto a to ať přidám plyn jak chci, jinak se mi to už neděje. Počítám, že je chytnutá spojka,ale nikdo mi nedokáže říct, zda mám v autě dvouhmotu,ani dle vin. mám rok 99, jde mi o to až se do toho pustím, ať vím co to bude. Popřípadě, zda z vás někdo neví, co jiného by mohlo dělat tuto závadu. Díky všem Martin

Odkaz ke komentáři

to moze byt vela veci ..ale ak len pri rozjazde, tak to nebude ani dvojhmota nakolko to by si citil aj pri jazde pri podradzovani asi najviac, pripadne ak by to bolo ulozenie motora, tiez by to robilo viac menej aj pocas jazdy .

Alebo pozriet aj silentblok prevodovky,no tiez myslim,ze to by robilo viac menej stale .

 

Napada ma len ,ze pri rozjazde je aktivne 4x4, tak zamerat sa na to, ci to nebude zadny tlmic vybracii na kardani, dat to na dvihat a rozbehnut sa vo vzduchu ,nech sa tocia vsetky kolesa chvilu,ci budupozorovane rovnake vibracie. Tam ale kolesa nie su zatazene,cize mozu byt vibracie slabsie.

 

Pripadne skus to simulovat na vacsej ploche vytocit uplne volant do jednej strany a pohnut sa a robit kolecko v kruhu. Vtedy by mala byt 4x4 zopnuta stale ,cize ci to bude stale robit ,ked pojdes v kruhu.

 

Pripadne,ci nemas problem s ASR a blokuje ti kolesa pri rozjazde a to trasie autom ? Neblika ti ASR pri rozjazde?

Odkaz ke komentáři

Nene, nic mi nebliká, takže uvidíme, ale jak říkáš, může to dělat více věcí, ale je možná, že to bude mít co zadostiučinění s tím kardanem. Jinak mi to dělá opravdu jen při rozjezdu, mě to přijde tak, že když spouštím spojku a přidávám plyn, tak musím přidat až moc plynu, aby se to dostalo trochu nad 1000 otáček. asi to nahraju a dám sem video, co to dělá

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
V 26. 10. 2015 at 21:21, speedrock napsal:

Nene, nic mi nebliká, takže uvidíme, ale jak říkáš, může to dělat více věcí, ale je možná, že to bude mít co zadostiučinění s tím kardanem. Jinak mi to dělá opravdu jen při rozjezdu, mě to přijde tak, že když spouštím spojku a přidávám plyn, tak musím přidat až moc plynu, aby se to dostalo trochu nad 1000 otáček. asi to nahraju a dám sem video, co to dělá

Zdar,mas jeste toto auto??potreboval bych nejake info

Odkaz ke komentáři
před 9 hodinami, Spooky1 napsal:

Predvstrik myslím 40-60 ideál někde 55?ale nevim zda si to nepletu z 2,5 V5 každopádně hledej příručku na 66kw rotacku. Ty motory jsou stejný jak v predohrabu.  Já spotřebu nikdy nějak nepočítal... 

před 9 hodinami, Spooky1 napsal:

Predvstrik myslím 40-60 ideál někde 55?ale nevim zda si to nepletu z 2,5 V5 každopádně hledej příručku na 66kw rotacku. Ty motory jsou stejný jak v predohrabu.  Já spotřebu nikdy nějak nepočítal... 

Docela jsem s tim predvstrikem uz laboroval,mel jsem cca tech 40,to je spatny hure startuje a netahne auto v nizkych otackach a zere ,pak 50 to by mel byt nejlepe nastaven podle vag auto krasne startuje ,ale stale to zere,ted mam 56 sice auto uz o neco hure startuje ,ale uz zas tahne a spotreba je uz ok, tak ze asi nakonec bude nejlepsi tech 60 ,prirucku mam do roku 99 a kazdy rok ma trochu jinak upravenej software a tim jine hodnoty pri mereni

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Jako přijít a vidět tohle pripadne na autě, asi by me to taky poslalo do kolen 🥲
    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
×
×
  • Vytvořit...