Přejít na obsah

1,6 Strašně Rychlá :D


Doporučené příspěvky

Díky, snažím se dát autu vše co potřebuje, jinak už to bohužel neumím B)

 

kenny: šroubek jsem vyšrouboval rukou, ale napřed jsem z něho musel dostat ten kus přirostlýho hliníku. Problém byl v tom, že auto mám jen trochu přizvedlé a neměl jsem dost místa na práci, proto šla ven celá náprava. Aspoň mě to donutilo udělat i silentbloky :D :D :D

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Omlouvám se za dlouhou neaktivitu. Čas je zákeřná potvora :D Začátkem měsíce jsem po asi týdenním stání vyrazil v mrazech (nějakých -17°C) a ejhle přestal fungovat tachometr (včetně počítání km). Podle elektrikáře odešel (zamrzl) snímač na převodovce. Měl jsem ji danou v garáži aby rozmrzla (zatopil jsem tam) ale změna žádná. Zítra by mě měl dorazit nový náhon, tak snad co nejdříve vyměním a bude vše OK.

Setkal se s tím už někdo?

 

Jinak i stařenka dostala dárek pod stromeček: nové originální koberečky ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Omlouvám se za dlouhou neaktivitu. Čas je zákeřná potvora :D Začátkem měsíce jsem po asi týdenním stání vyrazil v mrazech (nějakých -17°C) a ejhle přestal fungovat tachometr (včetně počítání km). Podle elektrikáře odešel (zamrzl) snímač na převodovce. Měl jsem ji danou v garáži aby rozmrzla (zatopil jsem tam) ale změna žádná. Zítra by mě měl dorazit nový náhon, tak snad co nejdříve vyměním a bude vše OK.

Setkal se s tím už někdo?

 

Jinak i stařenka dostala dárek pod stromeček: nové originální koberečky ;)

 

Závada odhalena: prodřený drát v kabelovém svazku nad startérem.

 

Momentálně se nám blíží STK, tak je potřeba ještě dodělat nějaké maličkosti + maličkost pro mou maličkost B)

post-48380-0-02434100-1487008753_thumb.jpg

post-48380-0-08997300-1487008781_thumb.jpg

post-48380-0-78138100-1487008799_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Dnes sem využil chvilku času a vyměnil levé světlo, ještě seřídit a snad už konečně bude stařenka zase normálně svítit.

Jinak zase nějaký maličkosti pro radost :D Vytvořena kabeláž pro tempomat (podle originální, kterou má kamarád nachystanou pro sebe), zítra se snad dostanu k výměně páčky a zapojení samotného tempomatu a nová (použitá, ale jak nová) hlavice řadicí páky - kožená :)

post-48380-0-85642100-1488738471_thumb.jpg

post-48380-0-09250300-1488738490_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Stařenka měla štěstí i u předchozích majitelů, manželka je 3tí majitel. První byl nějaký doktor (asi 5 let) a pak to měl 13 let další pán (oba ročníky cca 195x). Nikde nebylo nic bastleno a byla poctivě servisovaná (doloženo řádně vyplňovanou serviskou) a i to že k vozu byly pořád oba klíče i se štítkem a veškerá dokumentace (třeba později dokupované originální rádio i s původní kartičkou s kodem a vytahovákama). Podle všeho nebyla ani nikdy bouraná. Takový auto by bylo škoda "nechat umřít".

 

Zatím nás stařenka vozí spolehlivě a doufám že ještě dlouho bude.

 

Letos je v plánu zmiňovaný tempomat (dnes sem dorazil pozdě, tak snad zítra), nové letní gumy, vyměnit konečně zadní nárazník, přední blatníky a nalakovat přední nárazník a kapotu, dodělat zadní stěrač, křídlo a zadní repro no a pokud čas a finance dovolí, chtěl bych dodělat vyhřívané sedačky a palubní hodiny, možná ještě origo šedou loketku.

 

Ještě bych měl takové malé dotaz. Na klikách byly chromované nálepky/kryty, které jsem sundal. Jsou však vidět klikách kolečka "vypálené" od slunka. Osobně bych asi kliky nalakoval v barvě auta. Máte stejný názor nebo by jste to udělali jinak?

Odkaz ke komentáři

To je supr když víš takhle historii, moji měl jeden majitel v Itálii, moc toho pravda nenajezdil, ale taky se do ničeho (vlastně krom hnus rádia místo originálu) nehrabal takže jsem ji měl taky pěkně originál nezničenou zachovalou se serviskou která sedí i podle databáze ve Škodě, jen tam byly teda 15 let starý rozvody v servisu jen dělali kontroly a asi čekali na kilometry nebo nevím, málem mě jeblo :D

 

S bouráním si myslím že jsem na tom podobně nikde jsem nic nenašel, jen jsem viděl že někdo už lakoval zadní nárazník když jsem sundal lištu, ale to mi nijak nevadí pod ním žádné stopy oprav nebyly a já ho budu muset brzdy nalakovat taky... už má dost šrámů a dnes mi nějaký kretén co neví kde má čumák zase do toho nárazníku jebnul když se stáčel do dvora, naštěstí ne moc a dostal pecku od tažného jako lekci idiot... :( a ještě dělal že nic necítil, hlavně že se pohlo celý auto jak sejmul to tažný...

 

Myslím že s tvou péčí bude jezdit ještě hodně dlouho, když bereš vše takto z gruntu tak musí, to by každý neudělal :)

Plány máš pěkné, tak snad ti vše vyjde podle plánu, budu to tu sledovat ;)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

Sám jsem na ně narazil náhodou. Chtěl jsem tady na fóru založit téma, kde bude taková výbava vypsaná, ale někdo mě na to napsal že je to v ETCE (já osobně to v ní nemám) a tím vše skončilo...

Jinak číslo doplňku je: BEA054007 a na internetu jsem to koupil v e-shopu za 800 + dobírka

 

úprava/oprava: pokud by někdo chtěl taky hodiny, tak po zapnutí světel svítí displej ČERVENĚ, což v mém případě je dobře B)

Upraveno uživatelem Avanti
Odkaz ke komentáři

Konečně jsem se dostal k zapojení dálky. Bohužel dráty musí vést do dveří řidiče, tak jsem si s tím pohrál po svém :lol: :lol: :lol:

 

Z konektoru jednotky DO jsem odstranil nepotřebné dráty, do dveří je navedl přes originální konektor, všechno pěkně zasvazkoval a pojistky usadil do pojistkové skříňky, přece je pak nebudu hledat někde pod palubovkou :lol: :lol: :lol:

 

Igelit v řidičových dveřích už něco pamatoval, bohužel/bohudík (nevím) už nejde koupit originální igelit, ale jen "molitanová" náhrada z novějších modelů

 

Madlo dveří mě bohužel prasklo už dříve při výměně zámku. Barevná varianta odpovídající mému vozu se mě po roce hledání bohužel nepodařila sehnat, tak jsem byl nucen koupit o něco světlejší, ovšem i tak šedé a NOVÉ madlo B) B) B)

 

Teď ještě dodělám ženě zadní repro (prý si jen z předních repráků nevychutná správně AC/DC, KISS apod :D

 

A tím se můžeme posunout do další fáze a tento týden začínám shánět vše potřebné pro dodělání zadního stěrače

post-48380-0-64006700-1494798273_thumb.jpg

post-48380-0-25128300-1494798310_thumb.jpg

post-48380-0-97068800-1494798361_thumb.jpg

post-48380-0-17665800-1494798394_thumb.jpg

post-48380-0-60686800-1494798443_thumb.jpg

post-48380-0-98774200-1494798463_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

To máš pravdu, člověk si rychle zvykne. Na kombiku je, tchán ho na dvojce FL liftback taky má no a manželce, která je na stěrač zvyklá strašně chybí. Snaží se být nenápadná, ale poslouchám to celý 2 roky co máme auto doma...

 

Ještě ty vyhřívaný sedačky a bude co se výbavy týče hotovo (snad, asi, možná...) :lol: :lol: :lol:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...