Přejít na obsah

1.6 vs 1.8t pro combi


mikone

Doporučené příspěvky

dobrý den.potřeboval.bych prosím poradit ohledně volby motoru pro faceliftovou oktávku 1 v kombiku. výběr je.mezi 1.6 74/75kw a 1.8t 110kw

 

cheme s nájezdem tak do 150000km max a v benzinu vzhledem k ročnímu nájezdu do 10000km na převážně krátkých trasách okolo 5-10km.

 

jde mi jednak o poruchovost obou motorů,respektive neporuchovost,a taky o svižnost.po většinu času budeme jezdit prázdní ale brzy se rozroste rodina a taky výlety na vodu a tak tak mám sttach že když se 1.6 zatíží aby to vůbec jelo

 

díky za každou radu a poznatek...Michal.

Odkaz ke komentáři

tak že se nedají srovnat to je jasný jde mi spíše o doporučení který z nich,když po většinu času to nebude jezdit naložený ale když se pojede tak jednou za měsíc na vodu tak se to narve až po střechu a někdy když se bude něco převážet tak i třeba vozík se za to zapojí tak mám strach jestli ta 1.6 není slabá nebo jestli stačí na jen občasné naložení.

Odkaz ke komentáři

jmáme 2,0 benzím-ten nikdo nechce celkem= dobrá nákupní cena, mají slušnou výbavu(na rozdíl od 1,6) ANOve měste papá(brno kolony 10+), mimo to jde, žena s tím umí brno-hk za 6,5l a to nejezdí pomalu, já kolem 7l, 3 tahá do 140, 5ka ti to klidně vezme od 60

motor je kovadlina ještě z 80 let ;)

 

 

tcháni mají 1,6 lifta a podle našeho 2,0 to proste nejede :(

 

tak snad jsem ti v tom neudělal bordel, jen jesti nestojí přidat do výběru i 2,0

Odkaz ke komentáři

1.6 pro hodne nenarocneho ridice - pokud nalozis budes muset hold slapat na plyn aby to jelo = vyssi spotreba

 

1.8 T vyssi vykon = vetsi aktivni bezpecnost vs. vice komponent vetsi pravdepodobnost poruchy a drazsi opravy

 

vzhledem ke stari sance ze najdes dobry nebo spatny kus je podobna.

Odkaz ke komentáři

no mam prave moznost koupit za 130000 1.8t s 90000 najetyma z 2004 v docela slusny vybave.jeste to budu konzultovat a pak kazdopadne to vezmu do servisu kde to poradne proklepnou tak uvidim.jak to vse dopadne...jen znamej servisak rikal ze by spis sel do 1.6 prave kvuli jednodussi konstrukci a tim mensi poruchovosti,ja zas mam strach prave z mensiho vykonu....a rikam si ze ta 1.8t kdyz bude lehka noha i po meste ze to tak strasny s tou spotrebou nebude ne asi?a jak se tp zatizi tak ta 1.6 se spotrebou vyrovna 1.8t ne?

Odkaz ke komentáři

myslim ze 1.8t s 90 000 km z roku 2004 uz je prvni nesmysl.

 

dalsi je resit rozdil ve spotrebe cca 2 litry pri najezdu 10000 km za rok - kdy financne se bavime o cca 6000czk za rok coz je cca 500czk navic mesicne v rodinnem rozpoctu.

 

rozdil muze hrat roli jen v zavaznosti opravy, tam uz to muze naskakat.

Odkaz ke komentáři

ty kilometry brzy zjistim jak jsou nebo ne skutecny a jakej je clk stav auta...ale tak.kdyby to.mel.nekdo jdo s tim najel 8-9tis za rok tak vy to.mozna i realny bylo...

 

takze spis brat 1.6 i za cenu toho,ze hakmile to nalozim tak mi spotreba rapidne stoupne?a pri.nenalozenym autolu je mezi 1.6 a 1.8t tak velkej rozdil? (v tomto se udaje dost lisi na ruznych mistech)

 

diky.

Odkaz ke komentáři

v mechosovi bych strach nevidel je to brachuv znamej a je solidni a ten prodejce jeho byvalej kolega a stale kamarad takze tam neni problem...a ano pravda nevyznam se v autech natolik abych si troufl na samostatny nakup proto se rdim s mechaniky a i tady...jde mi tady hlavne o osobni zkusenosti s obema motory a o nazor a radu jestli jit do 1.8t za cenu vyssi prumerne spotreby ale lepsi jizde pri plnym aute a o neco lepsi vybave nebo jit do 1.6,ktera muze byt mene poruchova,o malo nizsi prumerna spotreba ale kdyz se to.nalozi tak to.mene jede a spotreba stoupne a taky vybava je nizsi (teda aspon u verze tour)...je mi jasny ze do takto starych aut clovek nevidi a i sebeneporuchovejsi motor muze byt hned k.o.je to risk a je to o stesti na kus.to vim :-)

Odkaz ke komentáři

Mám zkušenost s motorem 1.6 75kw a nyní s motorem 1.8t RS 132kw. První věc která mě napadla, když jsem sednul do RSa bylo, že přesně tenhle motor jsem měl koupit hned na začátku a 1.6 přeskočit. 1.6 není špatná, ale přijde mi ten motor (pro obyčejnou údržbu) zbytečně složitě poskládanej (možná jen můj názor). Když jsem si chtěl vyměnit svíčky, byl to docela porod,protože jsou pod celým plastovým sáním schovaný. U 1.8 RS jen vycvakneš fajfky a je to, práce na 10minut. Celkově mě příjde 1.8 oproti 75kw 1.6 taková uživatelsky přívětivější, i manželce se s ní mnohem lépe jezdí. Dá se s ní jet pianko za 6 a méně litrů.(viz.moje vlákno) Nebo jí naložíš a veme si jednou tolik, ale taky pak krásně jede....

Zkušenosti s opravami :

 

1.6 za 3 roky = lambdasonda, všelijaké spínače (brzdový,mikro v zámku 2x....), spousta děravých hadic, papá pěkně olej a nepamatuju si co všechno ještě jsem na ní dělal....

 

1.8rs za 2 roky nic...jen výměna oleje a filtrů. Ale u 1.8 hodně záleží jakej seženeš kus (bacha na turbo) a jak se k němu předchozí majitel choval. Podle toho taky bude sloužit tobě.

 

ale pro pochvalu musím říct že 1.6 dost vydrží i ve špatném stavu....(s mrtvou lambdou a děravým sáním a výfukem cesta do chorvatska a zpět 2600km ;-D,sice občas kuckala ale dala to se 3 lidma a kufrem až po strop naložená :-D )

 

Takže za mě bych bral 1.8, protože jsem už měl tu možnost je řídit obě...a 1.8 mě osobně mnohem víc vyhovuje. Tolik moje zkušnosti, vezmi si z nich co chceš......

 

P.S : na závěr musím říct že 1.6 jsem kupoval v Českém bazaru (podle toho také vypadala) a RSo jsem si nechal dovést z Německa (95% stav, opečovávaná)

Odkaz ke komentáři

arctic diky super odpoved.

 

jinak dneska sem se byl podivat,nebo respektive zaridit prevoz z pardubicke pobocky bazaru vyse zminene oktavky 1.8t a tak mi ukazovali certifikaty z cebie a tak a podle papiru to vypada na pekny kousek,posledni servis v serviace zapsany 8/14 pri 78000km (ted ma 90 pry),jinak nekdy do roku 2010 v majetku leasingovky,pote preslo na majitelku a posledni majitel bazar,takze vicemene jeden majitel dle TP,takze servis kvalitni pravidelny,vzhledem k leasingu takze sem zvedav na patek az to uvidim.nazivo :-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...