Přejít na obsah

Denní svícení


lordweb24

Doporučené příspěvky

Hloupé je, že pokud si to nekoupíš, nezjistíš, co to umí a jak se to zapojuje, a to se mi nepodařio zjistit ani přes GOOGLE (pro název RELE PRO DENNI SVICENI OCTAVIA I - BEA309001A), najdeš spoustu prodejců s nic neříkajícími obrázky, ale žádný popis/návod nenajdeš - ten asi dostaneš až to koupíš.

Odkaz ke komentáři

Osobne by som skôr kúpil lacnejšie led denné svietenie a zapojil to. Cenovo také vyjde približne toľko, ako uvedené relatko...Výhody?

1. Menšia spotreba =menšia záťaž baterie resp. alternátora.

2.Nie tak časté vypaľovanie žiaroviek vo svetlách.

3. Pozdejšie zajdenie (zažltnutie) skiel resp. plastov na svetlách (teplo ktoré vzniká pri svietení klasickych žiaroviek) ako aj vypálenie zrkadiel vo vnútri svetiel..

4. Pri vhodnom umiestnení dajú led denné svietenie autu šmrnc :-)

5. Nie som si istý, či pri zapojení relatkom, alebo spomenutým pinom č.6 na spínači svieta aj zadné a palubka, ale ak áno, tak ďalšia nevýhoda takého zapojenia (spotreba+žiarovky)...

 

K zapojeniu.. Relatko či denné svietenie, ak majú pri sebe návod, čo pokiaľ viem, vždy majú, tak zapojenie je veľmi jednoduché a nevyžaduje podľa mňa skoro žiadne elektrikárske zručnosti..len poznať farby a vedieť čo je plus a mínus a kde ho nájsť..najťažšie a najzdĺhavejšie na tejto robote je ťahanie a skrývanie káblov by som povedal.

 

Odkaz ke komentáři

Každé relé je potenciálny zdroj problému, už z princípu mechanického spínania. Montáži relé by som sa radšej vyhol. Toť moja skúsenosť.

 

Optimus :

Add 5. pri zapojení na pin 6 nie je potrebné žiadne relé a okrem denných svetiel zapojených na tento pin nesvieti nč, ani zadné, ani palubovka.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...