Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


r@pid

Doporučené příspěvky

Aplikacia Carista OBD2 umoznuje diagnostiku a nastavenie niektorych funkcii na vozidlach Octavia II, Superb II, Fabia II, Yeti, Roomster, Rapid.

Existuje verzia pre Android aj Apple.

Co potrebujete:

  • Samotnu aplikaciu - da sa kupit, alebo najst "odomknuta" verzia na webe
  • ELM327 adapter - ja som pouzil verziu Bluetooth 1.5
  • Kompatibilne auto - kompletny aktualny zoznam je tu.

V nasledujucom videu som diagnostikoval Skodu Rapid a aktivoval dial staging (pretocenie ruciciek).

 

 

POZOR, TREBA POUZIT VERZIU ADAPTERA 1.5, NOVSIE VAM PRAVDEPODOBNE NEBUDU FUNGOVAT SPRAVNE (POTVRDENE SKUSENOSTAMI UZIVATELOV)

Z domovskej stranky Caristy: "Many generic “ELM327” devices are fake/defective and don’t properly support the ELM327 v1.4 standard (especially ones that claim to be v2.1!). They may work fine for basic OBD2 stuff, but they do not support the manufacturer-specific communication that Carista performs."

Edit 16.11.2016:
Navod na odomykanie Caristy Carista Lucky Patcher.pdf alebo na ulozto
Zamknutu Caristu v3.0 beta 19 najdete tu https://uloz.to/!ZmynF3CfszxU/carista-3-0-b19-apk
Lucky Patcher v.6.3.5 tu https://uloz.to/!B4J5XD1gwtTy/luckypatchers-com-v6-3-5-apk

Bohuzial neviem ci Vam to pojde na inych verziach Androidu a Caristy, treba skusat.

Edit 29.3.2020: POZOR, majitelia smartfonov s upravenymi romkami - je mozne ze vam nenaskoci okno Lucky Patchera pri snahe o emulaciu platby. Napr. ak mate cinske MIUI (Xiaomi, Huawei atd.), skuste postupovat podla tohto odkazu

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Developer opat popracoval na vyvoji, testovacia verzia 3 beta 9 je k dispozicii, mali by sa uz dat zmenit nastavenia na niektorych MQB.

What's New
In v3.0 beta-9:
- Improved service reset tool
- Golf Mk7 settings (incl. Audi A3 8V, Seat Leon 5F)
- Audi S4/S5 launch control count!
Already in beta:
- New user interface (& transl. to German)!
- VW/Audi electronic parking brake release
- VW/Audi service indicator reset
- Toyota/Lexus TPMS registration
- VW Golf/Jetta Mk5 bluetooth menu
- VW Golf/Jetta Mk6/Octavia bluetooth connect tone, heated seat retention
- Audi Q3 power trunk settings
- Audi Q7 auto gear display (B8 / Q5 still not fixed)

Odkaz ke komentáři

Zaujimalo by ma kto to mate - ktory adapter ste kupovali a odkial. Na aliexpresse je ich mnoho, no ci su medzi nimi aj nejake rozdiely. Pripadne ci poznate aj ine appky na diagnostiku ktore by ste odporucali. Zaujima ma skor precitanie chyb ak som niekde mimo domova. Mobil mam vzdy so sebou, a adapter mozem vozit v aute.

Odkaz ke komentáři

Na kodovanie mam kabel, toto by som prijal iba ako prvu pomoc (som niekde mimo, zasvieti mi kontrolka motora ci ine...tak nech viem na com som) :)

Mas info ake "premiove" veci sa nachadzaju v Carista po dodatocnom zakupeni premium balika? Nejake obmedzenia na novsich autach? Mam Octaviu 2 FL (MR2011).

Odkaz ke komentáři

V prvom poste je link na podporovane auta + ake su mozne nastavenia pri konkretnom type. Vo videu mozes vidiet ze sa aplikacia sama snazi nacitat co vsetko dokaze zmenit, mne pri trial verzii umoznovala nastavit iba jednu vec, ostatne boli zamknute. Nasiel som ale cracknutu verziu, a tam je vsetko pristupne. Ale vzhladom na pravidla fora tu nebudem davat link :ph34r:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahoj zakoupil jsem v aukci adapter jak je na videu, v popisu V1.5, tak jsem koupil. Telefon mi adapter vyhledal. Při vyhledávání chyb začne načítat a hledat, na 25% se zastaví a napíše že hledá Bluetooth zařízení a pak zase pokračuje ve vyhlledávání chyb. Stále tam zůstává 25% a pak to napíše to co vidíte na obrázku a vrátí mě to zpět na úvodní stránku aplikace.

 

Verze aplikace 2.5.1 a i jsem zkusil novější 2.6.1

Telefon : Lenovo A606, Android verze 4.4.2

 

 

post-29035-0-98386400-1456424997_thumb.jpg

post-29035-0-71838700-1456425061_thumb.jpg

Upraveno uživatelem JardaFuxa
Odkaz ke komentáři

Ano, zapalovaní zapnuto, zkouška s nastartovaným. Jaky typ bluetoothu máš? ja 4.0. Nevím kde by mohla být chyba. appka mi ten adapter normalně našla a i se adapter sparoval s telefonem, ale jak kdyby to mělo výpadky. V sekci nastavení to neudělalo ani procento a napsalo to co na fotce, při hledání chyb jen 25 a zase to co na obrázku

Odkaz ke komentáři

- To ze predajca mal v inzerate uvedenu verziu 1.5 neznamena ze tam naozaj je, aj na Aliexprese sa niektori stazovali ze im prisla 2.1. Skus overit verziu

- vypadava spojenie aj s inymi appkami? Napr. s free verziou TORQUE?

 

Mam android 4.2.2 na predpotopnom galaxy trend plus

Odkaz ke komentáři

A pokud čtu dobře tak na tomto odkaze http://www.caristaapp.com/hardware/

se píše něco o verzi bluetooth 4.0 a jestli tomu dobře rozumím tak by němelo být podporováno ? nevim jestli tomu dobře rozumím. tudíž asi zkusit jiný telefon


z aliexpressu to určitě bude, zkusím to zjistit, ale předpokládám že prodejce si za tím bude stát

 

 

ten odkaz bude jen na ten jejich adapter, tak to asi nic

Upraveno uživatelem JardaFuxa
Odkaz ke komentáři

Tak výsledky z dneška.

 

Stáhl jsem si appku, která mi řekla o jaký adapter jde, takže ano je to verze 1.5,

 

Vzal jsem jiný telefon s jiným rozhraním bluetooth (3.0), ale zase bez výsledku.

 

Už fakt nevím co mám udělat. Telefon mi ten adapter vyhledá, i jiné aplikace ukážou že adapter vysílá signály, ale Carista jen načte chyby do 25% a víc nic, Při vyhledávání nastavování vůbec nenačítá nic

 

Stahováno z google play, a i z netu verzi 2.5.1

 

 

Zkrátka pro mě asi pasééé :/ :/ :/ a nechápu proč. Octavia 2 Tour 12/2011

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...