Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


r@pid

Doporučené příspěvky

Jardo, na nejakym regionalu zkusime ;)

 

Ja koupil tenhle, jenze je problem, ze je do Octy moc velkej. Takze jsem ho musel rozebrat. Fotky nize.

 

Staci plochej sroubovak, zastrcit cca 3mm a lehce zapacit - musi se to vysunout z toho pouzdra (drzi to na zobackach), ktery je tak nejak navic.

 

post-23091-0-88797400-1456596364_thumb.jpg

 

post-23091-0-60558600-1456596380_thumb.jpg

 

Porovnani s diagnostikou:

post-23091-0-95370600-1456596405_thumb.jpg

 

ted je o malinko vetsi, ale uz se vleze:

post-23091-0-50719200-1456596433_thumb.jpg

 

V zasuvce:

post-23091-0-77157700-1456596444_thumb.jpg

 

 

CaristuApp nemam, pac mam WindowsPhone, ale nektery appky mi sly (par jich neslo) a funguje. PIN byl 1234, verze 1.5

Akorat se blbe vytahuje ze zasuvky, nejspis tedy rozrezu ten obal, zmensim o 4mm a nalepim na celni hrany adapteru.

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři

Viaceri developeri OBD aplikacii neodporucaju adapter s verziu 2.1

Tak jsem tu krabičku musel rozdělat, protože neměla kontak a tím pádem nesvítila dioda. Po spárování a připojení na Caristu to jede, ale jdou načíst jen chyby, ale kodovat nejde, hodí to chybu.

 

Co s tím?? Děkuju

Odkaz ke komentáři

Toto je na ich stranke:

 

"Many generic “ELM327” devices are fake/defective and don’t properly support the ELM327 v1.4 standard (especially ones that claim to be v2.1!). They may work fine for basic OBD2 stuff, but they do not support the manufacturer-specific communication that Carista performs."

 

Obavam sa, ze ak mas zlu verziu adaptera, nepojde ti kodovanie.

Odkaz ke komentáři

Tak original adapter od Caristy funguje (aby aj nie za tie peniaze).
Podarilo sa mi nakodovat: denne svietenie hlavnymi svetlami, zmenit ton parkovacich senzorov, leaving home (nemam senzor), auto zamknutie po odomknuti ale neotvoreni dveri (cca 20s).
Nepodarilo sa: coming home, pipnutie pri zamykani a odomykani dialkovym, aktivacia druhej zadnej hmlovky (musim pozriet ziarovku, nie som si isty ci je dvojvlaknova).

Este su k dispozicii dalsie polozky - zatial som nemenil.

Octavia kombi Ambiente 2008

Odkaz ke komentáři

Můj problém taky z části vyřešen. Kolega v práci má adaptér , stejný,, jako já. Zkusil ho s aplikací carista a plně funkčni na octavii 2 RS 05. Donesl jsem mu svůj adaptér a ten mu dělal stejný problém co dělal mě, takže vada je na adaptéru. Takže buď koupim něco na českým eshopu, nebo přímo caristu. ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj lidi, tak se přidávám taky své poznatky. Mam škoda octavia 2 fl MR 09. :) dneska mi přišla krabička tak jsem to zkousel a zatim jsem nakodoval přetočení ručiček a corner funkce. Zatim vše funguje jak má takže super :) až toho vyzkouším více ještě napíšu :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...