Jump to content

nastavení předvstřiku OI TDI

pavel71

Recommended Posts

ohřát motor na provozní teplotu otevřít kapotu motoru,sundat plastovej dekl motoru,sundat hadici od EGR viz foto a vycvaknout vrchní dekl od rozvodů

IMG_20151226_160448.jpg IMG_20151226_160514.jpg

ted je třeba povolit uvnitř rozvodového kola čerpadla 3 šrouby je to 13ka klíč

IMG_20151226_160654.jpg

ted dle toho jestli potřebujem přidat nebo ubrat jemně za pomoci 22ky klíče cuknem tim rozvodovým kolem

IMG_20151226_143951_1.jpg

pokud otáčíme kolem vlevo bude pozdější předvstřik - menší pokud otáčíme kolem vpravo bude dřívější předvstřik -větší po nastavení utáhnem ty tři šrouby -nezapomenout ,já si dal pro jistotu zpět i vrchní dekl rozvodů,nasadíme k egru hadici a dem na kontrolu VAGEM

spustit vag,vymazat v řj motoru veškerý chyby

IMG_20151226_160248.jpg IMG_20151226_160408.jpg

dále spustíme nastavení,skupina 000 tady se nelekněte začne blikat žhavení a na maxidotu to píše motor do dílny

IMG_20151226_160308.jpg

spustíme tdi graf a kontrolujem co sme nastavili

IMG_20151226_160320.jpg IMG_20151226_160133.jpg

pokud nejsme spokojeni tak nastavujem a kontrolujem tak dlouho až trefíme požadovanou hodnotu,mě se podařilo trefit 58 co sem se informoval u známého tak prej hodnoty 55-65 v pohodě tak uvidíme

IMG_20151226_160336.jpg

• 1 year later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Prozatím vymeneny vstriky rikal ze kdyz nastartoval tak citil z vyfuku naftu a ze to nevapada na to cerpadlo tohke jeste mechanik nedelal...ale na jine vstriky se mi zda ze to lepe tahne ale dela to to same skoro na kazdy start vibrace a cukani chvili...vzal sem do auta notas a kdyz to udela tak hned pripojim snad neco ukaze taize vstriky vylouceny tak asi ted bude na rade ten predvstrik..pak zas napisi co a jak kdyby se to nekomu hodilo

• 3 weeks later...
  • 4 months later...

Potřebuji poradit.

Mám "pifku" na špatný předvstřik, ale nemám jak to v domácích podmínkách zjistit.

Jaká je nejlevnější cesta k domácímu zjištění když doposud nemám žádný software ani kabel, či bluetooth dongle.

Co tedy musím minimálně koupit a stáhnout, abych to byl schopen zjistit. Aliexpress i Ebay preferuji :-).

Předem díky za radu.