Přejít na obsah

Odstranění filtru pevných částic


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

předem se omlouvám za nový topic, ale nevěděl jsem, kam jinam napsat.

 

K věci:

 

V březnu 2015 jsem koupil Octavii 2 1.9Tdi 77kw vyrobenou v Německu. Teď, skoro o rok déle, jsem chtěl auto prodat, ale v AAA mi po kontrole řekli, že vozidlo má mít DPF, ale někdo ho odstranil a pak i vymazal z auta a z toho důvodu že o auto nemají zájem.

 

Prodejce se snažím kontaktovat, protože mi tuto skutečnost zatajil,ale chci se zeptat, jestli nebude problém při technické kontrole, na kterou musím do tří týdnů. Nemám žádný formulář o odstranění filtru, dozvěděl jsem se to dnes vlastně náhodou.

 

Četl jsem, že se filtr dá odstranit, ale já k tomu nemám žádný dokument a pracovník v AAA mě dost vyděsil s tím, že to nemusí projít.

 

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři

1.9 TDI BLS? Typ motoru je v malém TP...

 

Auto bylo asi těžko vyrobené v německu ne?:) Spíš prodáno prvnímu majiteli v Německu.

 

Automobil je homologován pro provoz ve stavu s DPF, jeho odstraněním došlo ke změně mimo holomogaci a auto není dále způsobilé pro provoz protože dále neplní podmínky emisní normy EURO4.

 

Ale BLS z roku 2005-6 jsou i bez...

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

1.9 TDI BLS? Typ motoru je v malém TP...

 

Auto bylo asi těžko vyrobené v německu ne? :) Spíš prodáno prvnímu majiteli v Německu.

 

Automobil je homologován pro provoz ve stavu s DPF, jeho odstraněním došlo ke změně mimo holomogaci a auto není dále způsobilé pro provoz protože dále neplní podmínky emisní normy EURO4.

 

Ale BLS z roku 2005-6 jsou i bez...

Díky za odpověď.

 

Je to 1.9 tdi PD typ motoru je BJB, rok 2004. Vyrobeno v Německu samozřejmě ne... :) Ale bylo podle slov pracovníka Aaa pro německý trh, proto prý tam ten filtr měl být.

 

Pokud auto díky zákroku není způsobilé, nezbývá mi, než se obrátit na právního zástupce ... :X

Odkaz ke komentáři

To je docela problém a navíc teď naši chytří politici schválili novelu o vynadavání DPF.

Nechci tě strašit, ale pokud přijdou na to, že auto filtr nemá a má ho mít, tak je pokuta 50.000kč na místě.

A STK ti auto neprojde, jak to psal už karlos.


Tady máš obrázek pro porovnání, co jsem našel zde na foru

 

 


Ale BJB filtr mít nemá :) takže pán z AAA neví co kecá :)

post-30973-0-39531500-1452354494_thumb.jpg

Upraveno uživatelem MirdaJH
Odkaz ke komentáři

Jsem z Čáslavi, je to moje první auto a koukám, že jsem asi moc spěchal.

 

Servisku nemám. Pokud je to až takovej průšvih, jak to dělají lidi, co si ho nechají odstranit dobrovolně?

 

Mám kupní smlouvu, kde samozřejmě o odstranění nic není, takže jedinej důkaz, že o tom prodejce věděl, je v databázi u AAA auto, kde to zkoušel prodat..

Odkaz ke komentáři

No origo filtr u BJB není, ale jelikož auto je z Německa a tam je DPF povinný, tak ho tam musel pán dodělat.

Ale že by ho pak zas odstranil? A pán z AAA byl takový hlupák a nevěděl to?


Pokud je to až takovej průšvih, jak to dělají lidi, co si ho nechají odstranit dobrovolně?

 

Ty lidi mají teďka smůlu a musejí si DPF znovu koupit. Nový stojí cca 30.000kč.

Nejlepší je, kdyby někdo dostal pokutu za to, že ho nemá (50.000) a pak si musí DPF koupit (30.000)

Ja to má normální člověk asi tak s těma pěnězma udělat??

Odkaz ke komentáři

Právě...


No taky mohl pan v Německu jezdit bez DPF, že...

Ale BJB filtr nemá mít a pokud ho někdo dodělal a pak zase sundal, tak by to taky neměl být sakra problém, ne?

A pan v AAA asi nic neví, když BJB origo nemá DPF :)

 

No a ikdyby jsi kontaktoval prodejce, tak už s tím stejně nic nezmůžeš, protože na skrytou vadu a na vrácení jakékoliv věci máš jen půl roku...

Odkaz ke komentáři

Štítek v kufru u rezervy není čitelný. Přesně to nechápu... Pokud tam být nemá, tak je dobře, že tam není, ne? Začínám si myslet, že v AAA prostě nechtěli moje auto. Kdyby to bylo do Německa, kde je potřeba filtr, nebyl by typ motoru jiný?

 

Ve Škodovce by to měli zjistit, že? Že bych to zkusil přímo u nich.

Odkaz ke komentáři

Neuveritelne :-) jednotka motoru pro BJB neumi ani pracovat s filtrem castic. AAA asi maji novou fintu, reknou ze auto nema DPF ale ze kdyz bude sleva ze to i tak vykoupi :-)

lidi prestante uz blbnout. Je spoustu treba BLS motoru napr v CADDY ktere z vyroby nejsou vybavene filtrem jen maji pripravu. To jsem zvedavej co bude jeste za panika.

Odkaz ke komentáři

Neuveritelne :-) jednotka motoru pro BJB neumi ani pracovat s filtrem castic. AAA asi maji novou fintu, reknou ze auto nema DPF ale ze kdyz bude sleva ze to i tak vykoupi :-)

Ale existuji i vyjimky, dpf pro ty auta existuje, mohl tam byt, jenze co pak? Bkd preci taky mohly mit dpf...

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

Ale to je pak vybava navic pro nejake emisni zony. A to DPF je jakoby KAT tzn. ze to neni rizene jednotkou a musi se po nejakych KM vyhodit. Ale auto bylo z vyroby EURO3 tak u nas je EURO3. A i kdyz bude mit dodelany DPF jako nerizenej, u nas mu lepsi EURO nedaji.

V D to funguje tak, ze chce jezdit nekde v zone EURO4 a ma jen EURO3, tak se koupi a domontuje nerizenej DPF a na STK mu to prekontroluji a vydaji mu tu zelenou nalepku s EURO4. Tohle treba casem dojde i k nam ze si lidi z mest budou muset bud koupit nove auto plnici danou normu pro vjezd do centra nebo schvali nejaky typ nerizeneho DPF, takovy jakoby lepsi KAT a urad mu vyda povoleni.

Zadne BKD nema DPF,max jen to pisu drive. Mel jsem tady i stare rotacky s takovym DPF i PD treba 74kw 1.9TDI ale vsechna mela i nalepku a byl to dovoz.

Odkaz ke komentáři

Ja mam, malem to znicilo motor na jedne A6 3.0tdi kdy to neustale pretahovalo regenerace a redilo to tak olej ze tam bylo o 1.5L vic naplne

Filtr se rozrizl a zjistili jsme, ze jsou v nem 3 salamy namotaneho plechu. Rekl bych ze to je spis takovy emulator toho aby ECU nevyhazovala chyby. Na mobilu mam fotku :-)


Tady

post-492-0-35157100-1452426934_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Pritom by stacilo jedine, kdyz uz tady mame takove EKO citeni, tak at zaplati stat nebo EU lidem 50% ceny noveho originalniho DPF jako EKO dotaci, Penize se vyhazuji za jine kraviny, tak at tohle udelaj. Dnes uz si myslim, ze je spousta mechosu co uz maji dost zkusenosti aby se auta opravovala a filtry fungovaly, i vyrobci se poucili a dopiplali softy, cidla atd.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...