Přejít na obsah

1.8 turbokombi


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...

Pravá mlhovka je už pár dní v provozu. Včera mi udělal radost balíček z aliexpressu s držákem brýlí nad řidičovy dveře, dneska mi to ale radost už neudělalo. Jak jsem na pár místech četl, ze držak pro wv Bora tam krásně pasuje, tak sem si nezkontroloval tvar vybrání ve stropnici a dneska jsem došel na to, že ten tvar je jinej a nesedí tam jak by měl. Rozteč šroubů je dobrá ale hrana, co je blíže středu auta je jinak tvarovaná a dál od šroubů, tím pádem se opře o stropnici mimo vybrání. Má někdo nápad jak by to případně šlo napasovat (nahřát a jinak naohýbat?) nebo případně držák, který by pasoval?

 

Díky :-)

 

Ještě málem proběhla výměna couvaček za cree led. Čisté bílé světlo vypadá super, bohižel svítí o něco méně než klasické žárovky, tak to šlo zatím pryč.

post-48738-0-45637900-1483036550_thumb.jpg

post-48738-0-71021000-1483036568_thumb.jpg

post-48738-0-38546000-1483036586_thumb.jpg

post-48738-0-10449200-1483036624_thumb.jpg

post-48738-0-58644800-1483036638_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Me to prvni lrijde lepsi ale tak fotka muze zkreslovat. Ale u toho druhyho mebprijde ze to. Neni sroubovaci.

 

Ono ja sem bral toto ze na dost mistech je psany ze pasuje na octavku prave drzak pro boru, a taky u toho drzaku byva psany pro. Octavii (ale ted me tak napada ze tam nemaj pro. Kolikatou asi :-D )

 

Jeste k tm couvackam, ono ja ani na wataz nakoukal, bral sem to jako kdyz je to nahrada za p21w tak ze se to lisit watazi nebude :-D zas o neco chytrejsi :)

Odkaz ke komentáři

Do prvního příspěvku jsem přidal nějaký plány co bych rád kdyby mě čekalo a o čem si můžu nechat jen zdát :-D

 

Dneska proběkla očista, umytí šampónem a rychlé přejetí Sonax BSD, vzhledem k tomnu, že na podzim sem se k tomu nějak nedostal :-D

 

a když sem tak četl, jak tu všichni čistí přední podběhy tak sem tam též koukl a pěknej sajrajt tam byl :-D

post-48738-0-40903900-1483553252_thumb.jpg

post-48738-0-90358900-1483553272_thumb.jpg

post-48738-0-95004800-1483553288_thumb.jpg

post-48738-0-20389700-1483553308_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

To je des no, kazdy smitko prachu, kazdej skrabanecek na tom jde videt, to je hruza :-D ale uz to nebylo myty fakt dlouho, takze i kdyz vim ze to dlouho nevydrzi (bylo me jasny ze i po prijezdu z wapky dom uz to nebude jak cerstve umyty auto :-D nastesti uz nebylo mokro :) ) ale neparkujeme na ulici takze dokud nekam nepojedem bude cisty :-D

Odkaz ke komentáři

Luk.ass to je jenom dobre vyfoceny :-D ale s tim lestenim, nejvetsi paradox je, jak je plocha strecha a ta voda udela kulicky ale uz neodtece uplne, tak ten prach co se do tech kulicek nachyta tak tak i uschne :-D a prijde mi to jeste spinavejsi nez nenalesteny :-D ale je pravda ze pak staci jen oplachnout wapkou a je zase cisto, i bez samponu :)

Odkaz ke komentáři

Tak dneska sme přijeli ze servisu, kde bylo první kolo v řešení horších studených startů (klasické chcípnutí při nízké teplotě). Než nechám vyměnit hadice odvětrání kliky tak sem zatím nechal vyčistit škrtící klapku. Ta byla krásně čistá. Ale naštěstí jim to chcíplo i v servisu a tak pak vyměnili palivovej filtr. Prý byl pěkně orezlej tak asi tam byl pěkně dlouho :-D no a pak jim ani mě už to neudělalo, tak se uvidí dále jestli to pomohlo nebo jestli se na jaře budou měnit hadice.

 

Jinak na jaře je na plánu výměna oleje (je tam 5W30 LL ale s výměnou podla krátkýho intervalu, i když na šítku k autu je interval QG1 tak budu pokračovat s LL ale měnit každej rok, to najedem tak kolem 10tkm), potom výměna řemene alternátoru společně nejspíš s napínací kladkou (popřípadě s volnověžkou), výměna filtrů a kontrola airboxu a vedení vzduchu z airboxu, protože v zátěži jde slyšet nějaký syčení z těch míst a vibrace okolo 1800 otáček.

 

Tak když všichni tak si taky přidám nějakou zimní fotku :-)

post-48738-0-97058000-1484217262_thumb.jpg

post-48738-0-39611400-1484217273_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak tento tyden probehl pokus o promazani ventilatoru topeni. Na 1 i na 2 dost skripal a chvilkama i jak kdyby se zadrhaval tak i pres venkovni mrazy sem se do toho pustil driv, nez se zadre uplne :)

 

Diky navodu co je tady v navodech se mi ho krasne podarilo vydelat. Dokonce se me ani netykal konektor airbagu, tim, ze ho nemam vypinaci. Po ohrati uvnitr sem ho rozdelal. Nejak sem nevedel jak na vypinovani tech samcich pinu tak sem to zkusil rozdelat i bez toho a ejhle, s davkou opatrnosti se podarilo :) sice to tam pak ten kryt trochu prekazel ale bylo to pro me jednodussi.

 

Pak sem to trochu prostrikl nejakym univerzalnim tekutym mazivem, aby se to dostalo dovnitr a pak sme meli doma od WD jakousi bilou vazelinu ve spreji, ktera je do 145 stupnu, tak sem to tam s ni trochu vystrikal na mista, kde by to mohlo delat neplechu. Dal dojupy, nanontoval a uvidime jak poslape. Podle me problem u me je v hridelce ventilatoru.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o rok později...

No, hodně dlouho se tu jic nedělo, tak zase ukážu něco amatérského :-) není vůbec čas, a pořádně ani finance se pouštět do nějakých větších věcí který bych rád, jako třeba maxidot, nové disky a tak. Ale aspoň nějaké drobnosti v poslední dově proběhly. 

 

Kromě pravudelného servisu byly loni vyměněny zadní brzdy a letos střední díl výfuku. 

 

Doma potom proběhly drobné úpravy v kufru, přidělání sklopných háků na obě strany nad boční kapsy, a udělání dodatečného osvětlení kufru led páskem. Kouskama jsem osvětlil i kapsy pro lepší přehled. 

 

Snad ještě letos by se mi mohly podařit další úpravy. Vyměnit boční blinkry za kouřové, udělat podsvícení noh napojené na lampičky, dodělat stropní světlo nad zadní sedačky, připojit trippling a nastálo kameru. 

20180819_112121~01.jpg

20180819_112157~01.jpg

20180819_112208~01.jpg

20180819_194048~01.jpg

20180819_194059~01.jpg

Upraveno uživatelem mikone
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...