Přejít na obsah

Cukání při dojíždění na volnoběh


Doporučené příspěvky

Již delší dobu sleduji občasný stav, kdy při dojíždění bez rychlosti dojde ke stavu, kdy motor stále cuká s autem až to po pár sekundách přestane.

 

Děje se to vždy s vyřazenou rychlostí, s otáčkami na volnoběhu, studené i teplé. Převodovka nehučí, neslyším žádné kovové cinkání.

 

Auto má cca 220tkm, BKD, 2008, údaj o výměně spojky či setrvačníku nemám.

 

Občas auto zaškube při vypnutí klíčku, ale to je důsledek odcházející "chcípací klapky"...

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

Tak mírná aktualizace:
Došlo mi, že se s tím nejčastěji setkávám na dvou místech, obě mají jedno společné.

Pokaždé jedu na neutrál z kopce a pokaždé musím dobrzdit do zastavení, vždycky je to tedy brždění už na otáčkách neutrálu a rychlost reguluju jen brzdou...

takže ten setrvačník je opravdu hledáčku:)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Motor si stále drží otáčky do úplného zastavení vozu.Taky jsem si toho všimnul.

Při vyřazeném kvaltu z kopce a i při dojezdu mám 950 otáček.

Při zastavení 750/.

Přiřadil bych to k nějakému zichru pro případ náhlého brzdění nebo použití řízení a to v náhlé nečekané situaci kdy je potřeba energie

ka_r_los tvůj případ může být i příčina nefunkčního EGR kdy zůstává přiotevřen a nedokáže vyhodnotit situaci.

S tímto případem jsem se setkal v zimním období.

Vyřadil jsem jej.

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...
  • o 5 týdnů později...

Motor BKD 2008. Na 150 000 km vyměněn aut. servisem rozvodový řemen. Na 210 000 km výměna dvouhmoty. Po 220 000 km začal stejný problém jako u ka_r_los a při volnoběhu se motor tak jednou za 10 sekund při stání otřásl.

Tipoval jsem, že by to mohla dělat dvouhmota, ač měla najeto jen pár desítek km.

Teď, na 250 000 km výměna oleje a filtru, rozvodového řemene, napínací kladky, vodní pumpy a fridexu.

Motor teď běží krásně!

Co konkrétně problém odstranilo vám nenapíšu, protože to nevím.

Určitě to nebyl olej.

Takže buď řemen, napínací kladka, popř. vodní pumpa.

Ale stejně bych měnil celou sadu, takže bych po konkrétní příčině nepátral, ač to vlastně logicky vypadá na ten řemen.

Sadu a vodní pumpu jsem dával originál Škoda.

Rád bych, kdyby jste vy, co máte stejný problém jako popisoval ka_r_los a já, napsali, kdy jste měnili rozvody. Mohlo by to potvrdit, že pomůže výměna.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...