Přejít na obsah

Zahučení při rozjezdu s vytočenými koly


Lukasek

Doporučené příspěvky

Ahoj rád bych se zeptal jestli jste se někdo nesetkal s podobnou závadou a co by to mohlo způsobovat ? Je to slyšet při rozjezdu třeba na křižovatce a mám to víc slyšet při odbočování doleva kdy jsou vytočené kola ( nemusí být úplně prostě normálně při zatočení ) a je to chvilkový zahučení pak už není slyšet . Sem tam se to stane ještě na dvojce a malé rychlosti při přidání zase do zatáčky ale to jen někdy. Navíc dnes jsem zjistil, že když je studené auto tak nic až jsem s ním chvíli jezdil a celý se zahřálo tak to zase začalo . Už jsem to jednou měl v servise, ale tam na nic nedošly - nejspíš zase kvůli vychladnutí auta a dostali se k němu druhý den .... budou na to muset mrknout jedině hned, ale přesto se ptám jestli nějaký tip co by to mohlo být. Jinak je to octavia 2 facelift 2.0 najeto něco kolem 70 000 km .... když odbočuji doprava zahučí taky, ale méně než doleva

 

Dík za každou radu

Lukáš

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Po koupi ojetého auta s nájezdem 142 000 km to samé (motor 2,0 TDI CR) - při rozjezdu a malé rychlosti a současném zatáčení (nejvíce kolem půl rejdu) na obě strany, na 1 a 2 hučelo, teplé i studené. Po kontrole podvozku a výměně gum za zimní beze změny. Vydržel jsem to 2 tisíce km a reklamoval u prodejce (Škoda Auto) - vyměnili olej s tím, že byl přepálený. Podle slov technika by se měl olej v převodovce měnit u TDI po maximálně 150 tisících, u benzínu po 100. Doteď jsem najel asi 3 tisíce km po výměně a bez problému, už nehučí.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj rád bych se zeptal jestli jste se někdo nesetkal s podobnou závadou a co by to mohlo způsobovat ? Je to slyšet při rozjezdu třeba na křižovatce a mám to víc slyšet při odbočování doleva kdy jsou vytočené kola ( nemusí být úplně prostě normálně při zatočení ) a je to chvilkový zahučení pak už není slyšet . Sem tam se to stane ještě na dvojce a malé rychlosti při přidání zase do zatáčky ale to jen někdy. Navíc dnes jsem zjistil, že když je studené auto tak nic až jsem s ním chvíli jezdil a celý se zahřálo tak to zase začalo . Už jsem to jednou měl v servise, ale tam na nic nedošly - nejspíš zase kvůli vychladnutí auta a dostali se k němu druhý den .... budou na to muset mrknout jedině hned, ale přesto se ptám jestli nějaký tip co by to mohlo být. Jinak je to octavia 2 facelift 2.0 najeto něco kolem 70 000 km .... když odbočuji doprava zahučí taky, ale méně než doleva

 

Dík za každou radu

Lukáš

Ahoj mam uplne stejny problem jak si dopadl menil si olej nebo co dekuji za odpoved taky me to pekne stve dik

Po koupi ojetého auta s nájezdem 142 000 km to samé (motor 2,0 TDI CR) - při rozjezdu a malé rychlosti a současném zatáčení (nejvíce kolem půl rejdu) na obě strany, na 1 a 2 hučelo, teplé i studené. Po kontrole podvozku a výměně gum za zimní beze změny. Vydržel jsem to 2 tisíce km a reklamoval u prodejce (Škoda Auto) - vyměnili olej s tím, že byl přepálený. Podle slov technika by se měl olej v převodovce měnit u TDI po maximálně 150 tisících, u benzínu po 100. Doteď jsem najel asi 3 tisíce km po výměně a bez problému, už nehučí.

Ahoj mam ten samy problem tak rikas vymenit olej

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Ahoj tak já mám to samé na 1.6 CR gumy oboje tedy Barum klasika 195/65/15 letní ted nove na alu, zimní plech. Na zimních to nedělá jen na letních na alu, doleva víc jak doprava. A taky na zpátečku to dělá.  Mám 2011 najeto 234xxx a olej v prvodovce se asi taky neměnil. Docela me štve tak snad bude szacit vyměnit olej v prevodovce. 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

5 kvalt u 1.6 TDI 77 kW už ti bude spíš hučet samotná převodovka jestli v ní nebyl měněn olej, budou načatý ložiska. 5kvalt má tichou životnost do těch 200K km pak začíná pískat/hučet atd. i když vyměníš olej. Ale když si přidáš na hlasitosti radio, tak ti to dalších 250K km pravděpodobně najede.

Odkaz ke komentáři

Ahoj tak koukám že nejsem sám. Mě to dělá taktéž, letní alu, a zimní plech je klid. Dnes jsem volal do Laureta auto, tak výměna oleje, práce, olej cca 2t. Ještě jsem zapomněl že je slyšitelny hukot kolem 120km/h. Tak jsem dnes sundal přední kola a levé straně u poloosy je dost špinavý, tak mám za to, že to bude nejspíš simering a málo oleje.

Co myslíte???

Díky 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zdravím ve spolek. Tak jsem provedl výměnu oleje  v prevodovce a hukot pri zatocenych kol je pryč.  Jen musím ještě přijít odkud je hukot pri cca 12o km/h. Koukal jsem, že u převodovky je mastný unasec a okolí. Takže mrknu na manzetu jestli není ko. Jinak děkuju za rady v tomto vlakne. Díky moc

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...