Přejít na obsah

Páčka ovládání stěračů a MaxiDot, Octavia 2


lukony

Doporučené příspěvky

Už nějakou dobu mne trápilo že tlačítka na ovládání MaxiDotu nefungují jak by měly.

Musel jsem tlačit jako kůň aby se něco stalo, případně maxidot reagoval chaoticky v náhodném pořadí. šipka nahoru znamenala potvrzovací tlačítko, šipka dolů byla šipkou nahoru..

 

Nějakou chvíli jsem se chystal k výměně páčky za novou.

Originál cca 2000kč, čína 500kč.

 

Pak jsem si ale všiml že páčku lze jednoduše rozebrat zezadu od palubky.

 

Následovalo překvapení.

Na vině vůbec nebyly mikrospínače.

Ty jsou ve velmi solidním provedení, dobře umístěné.

Problém byl v ledabyle vyřešeném připojení přívodního káblíku.

 

Soudruzi z koncernu použili jednoduchý konektor, který se nasouvá přímo na plošný spoj se spínači.

Pokovení povrchu nestačilo a po čase začal kontakt haprovat.

 

Napružení kontaktů konektoru a troška technického lihu udělaly zázrak. Páčka funguje jak má. Dokonce ani v diagnostice už se neobjevuje hláška o vadné páčce stěračů.

 

Další překvapení bylo že nejsem zdaleka jediný, koho páčka zlobila.

Kolega z práce měl ve své O2 naprosto stejný sporadický problém.

 

Stejná páčka se dodává i do VW Golf a jiných vozů z koncernu, takže tato jednoduchá sborka, rozborka může ušetřit drobné a nervy nejen nám co máme O2 :-)

post-11666-0-72210800-1455626952_thumb.jpg

post-11666-0-89179200-1455626967_thumb.jpg

post-11666-0-83838200-1455626977_thumb.jpg

post-11666-0-19708000-1455626988_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Paráda, robí mi to presne to isté! Raz prepne raz nie, raz je tlačítko šipky potvrdzúce a podobné. Díky za radu, zajtra to omrknem :palec::palec::palec: ešte ta poprosím o radu, jak rozoberiem páčku zpod volantu? je to nejaký bajonet potočiť a vytiahnuť? alebo to musím nejak vypáčiť? Díky.

Upraveno uživatelem Kocina
Odkaz ke komentáři

Paráda, robí mi to presne to isté! Raz prepne raz nie, raz je tlačítko šipky potvrdzúce a podobné. Díky za radu, zajtra to omrknem :palec::palec::palec: ešte ta poprosím o radu, jak rozoberiem páčku zpod volantu? je to nejaký bajonet potočiť a vytiahnuť? alebo to musím nejak vypáčiť? Díky.

 

Zdar. Páčku nemusíš vůbec odmontovávat od volantu.

Rozebereš ji lehce nehtem na palci.

 

Na zadní straně páčky najdeš nepatrnou škvírku. Vrazíš tam nehet a vycvakneš takové víčko, po celé délce páčky.

 

Lehce vysuneš plošný spoj s tlačítky, odpojíš konektor, a můžeš to opucovat.

 

Kontakty konektoru napružíš nějakou jehlou, nebo něčím špičatým :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o rok později...

Super, za tohle moc děkuji!!!

 

Už vloni na podzim, když jsem koupil auto, dodělával si tažné a pak to byl v Prostějově u borca na elektriku koncernu odblokovávat pípání zadních senzrorů při couvání s vozíkem, tak mi říkal že diagnostika mu hlásí nefunkční tempomat. Já to ale neřešil, protože jsem neměl dálniční známku a tempomat tedy nepotřeboval..

 

Koncem roku jsem ale dálniční známku koupil, tak by se hodil a jako naschvál mi začly blbnout i tlačítka maxidotu na právé páčce. No ale zrovna jsem narazil náhodou na tenhle návod, tak jsem to zkusil, vzal si i šroubováček na rozebrání, ale jak píše nehtem to šlo líp. Za minutu opraveno, ted funguje maxidot i tempomat, takže paráda, moc děkuju a doporučuju... :)

 

Rychlá, jednoduchá oprava, ušetřených snad i pár tisíc (kdybych vezl do servisu kvůli tempomatu)... Zajímalo by mě jestli tomhle ví i ten borec na elektriku co jsem u něho byl, anebo by si naúčtoval pár tisíc za jakože složitou opravu a přitom to měl taky za půl minutky opraveno.. :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...