Přejít na obsah

slaby signál


Doporučené příspěvky

Dobrý den sa praje, mám opať otázočku. Mám v mojej O1 rušivý signál autorádia nemám origo rádio mám vymenene za klasické. Pozeral som na nete neaké sposoby ale nech skúšam hocičo stále to iste. Dnes som urobil to že som demontoval antenu zo strechy rozobral vyrthol ten zosilovač a napojil priamo koax z autoradia na káblik vedúci k prútu antény a doneho som ešte zapojil tých 12V zložil som to ale stále to isté. Ako sa to dá vyriešit zatial bez toho aby som kupoval ten fantomovy prímač či ako sa to volá?? new_icon_e_biggrin.gif

Odkaz ke komentáři

Dobrý den sa praje, mám opať otázočku. Mám v mojej O1 rušivý signál autorádia nemám origo rádio mám vymenene za klasické. Pozeral som na nete neaké sposoby ale nech skúšam hocičo stále to iste. Dnes som urobil to že som demontoval antenu zo strechy rozobral vyrthol ten zosilovač a napojil priamo koax z autoradia na káblik vedúci k prútu antény a doneho som ešte zapojil tých 12V zložil som to ale stále to isté. Ako sa to dá vyriešit zatial bez toho aby som kupoval ten fantomovy prímač či ako sa to volá?? new_icon_e_biggrin.gif

 

Jako první jsi měl koupit fantomové napájení antény, ale pokud máš předface, tak tam je anténa napájena zvlášť káblíkem (proměřit, zda tam vůbec 12V jde). Teď když jsi z antény vyndal ten zesilovač, tak je úplně zbytečné mít na koaxiálu přivedeno 12V, když tam není co napájet... Co rádio, to je v pořádku, tzn. zkoušel jsi zapojit jiné? Dále můžeš multimetrem propípat nebo změřit odpor koaxiálu, protože i ten může být poškozený. Pokud bude koax v pořádku, tak pak je buď chyba v rádiu nebo nefungoval zesilovač v anténě. Můžeš ještě zkusit vzít nějaký silnější drát o délce třeba 1m a na zkoušku ho strčit do antény místo prutu a za předpokladu, že je koax v pořádku by jsi měl chytat rádio o dost líp. Pokud tomu tak nebude, tak je chyba určitě v rádiu...

Odkaz ke komentáři

Pokud mělo i předchozí rádio problém a koaxiál je v pořádku, tak to opravdu mohl dělat špatný zesilovač v anténě. Kup tedy nový zesilovač a to fantomové napájení a mělo by to být v pořádku, pak jedině, že by jsi měl takovou smůlu, že jak první, tak i druhé rádio by mělo problémy s příjmem rádia :O

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahojte,

mam podobny problem, koupila jsem O1 rv2002, byl v ni nejaky stary Blaupunkt, ktery uz nebyl schopny prehrat ani CD, kazdopadne radio hralo...vymenila jsem ho za radio ze sve puvodni Fabky r.2000 - USB jede ale radio nehraje. Zustal mi z radia trcet posledni kablik, hadala bych to na uzemneni, pri pripojeni k cemukoliv uzemnenymu radio zacalo hrat. To puvodni radio hralo, tak nevite co delam blbe?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...