Přejít na obsah

DPF Off a STK 2016


Doporučené příspěvky

Ahoj, letos v červnu mě čeká technická. Jak už víme, od r.2016 bude nejspíš problém s emisemi. Už jste je letos někdo dělal s vybraným DPF?? Mám DPF off od předchozího majitele, Egr mám novej. Je šance, že díky absenci DPF neprojdu?? Auto normálně nekouří, pouze na dálnici při 160km/h avýše vidím ve zpětným zrcátku dým :/

Odkaz ke komentáři

Teoreticky do 30.6.2016 platí přechodný režim, který je relativně volnější a technici na emisích mají možnost ignorovat readiness kódy, můžou smáznout paměť závad atd. Takže rozhodujícím faktorem by zůstávala reálná kouřivost, která se měří v každým případě. Pokud by se vozidlo vlezlo do limitu kouřivosti, mohlo by projít. Ale musel by technik chtít to auto pustit. Pokud by jel poctivě, měl by DPF off zjistit a tím by to pro něj mělo skončit.

 

Každopádně bych si zkontroloval paměť závad, jestli to tam něco háže, případně kouknul na readiness kódy, co ukazují.

 

A další věc je, jak vypadá ten DPF fyzicky. Protože i kdyby to na ME pustili, tak pokud by technik na STK viděl nějaký "podezření", mohl by to stopnout bez ohledu na papír z ME. Takže záleží, jestli tam ten filtr fyzicky je, jestli není nějak rozřezanej atd. Takže standardní cestou bych tomu taky moc šancí nedával, možná přes nějakýho servisáka, kterej má známý a dokáže to protlačit.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dneska jsem byl na emisích a dělal jsem, že nic nevím, že mám to auto teprve měsíc a pod. No, kdyby nepřimhouřil všechny oči, tak bych neprošel. Mluvil o nějakých hodnotách, že je normální 0,1, max. je 0,5 a já jsem měl nějakých 0,64:( Tak to tam nakonec přepsal, aby dobře bylo:) A součástí je výpis z diagnostiky a tam bylo 0 chyb :-) V pátek jdu na technickou, tak pak dám info.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...