Přejít na obsah

Seřízení světlometů


Doli

Doporučené příspěvky

ahojte, asi to skusim tu .. viete mi prosim povedat ktory srob ako (hore dole alebo dolava doprava) a ktore svetla (stretavacie by som rad nastavil) ovlada ?

foto je z mojho auta o2 2013 facelift (prave predne svetlo, v smere jazdy) :)wks2m1.jpg

Cervene - hore dole - stretavacie

Zelene - vlavo vpravo - stretavacie ?

Zlte - hore dole - dialkove ?

 

Dakujem vam za pomoc

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

"klasicka" cocka je ina ako xenonova...

 

Prerobit sa to da, na fore o tom bolo popisane uz vela. V strucnosti - vymena svetiel, doplnenie automatickej regulacie naklonu, doplnenie ostrekovacov a uprava/doplnenie kabelaze podla potreby.

Potom by si to mal tak ako ma byt a neboli by problemy pri STK a s policiou.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj všem,měl bych dotaz jak se mají při startu správně naklápět xenonové světlomety?Na mé octavii před face se při startu naklápějí střídavě,jedno jde nahoru a druhé dolů,nechodí oba nastejno dolů a nahoru.Jak to má být správně?Světla jsou originál z výroby,nejsou dodělávané.Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Prosím o radu. Seřizoval jsem xenonová světla (desky pod světly) na octavii 2 face a po zapojení se přestala světla hýbat. Není potřeba něco upravit diagnostikou? Než jsem se v tom povrtal, tak se po rozsvícení vždycky pohnula nahoru dolů a do stran. Teď se nehnou. Za jízdy to vypadá že do zatáček se pohybují.

 

Edit: vyřešeno vymazáním chyb. Velké díky Rolbařovi.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím Vás pánové.

Tak již nastala doba ranního přítmí kdy začínám používat i dálku a problém s špatným svícením přetrvává. Světlo se tlačí víceméně na levou stranu ve směru jízdy.

Dnes jsem kouknul pohledově do světel a ejhle!!! Vysvětlení viz foto.

Dle DP je H1 ustavena na fixační výstupky.

Budu tedy muset demontovat a nasadit, ale je divné, že to je tak vedle samo od sebe.

post-87-0-63572400-1505837261_thumb.jpg

post-87-0-04317800-1505837272_thumb.jpg

 

 

Dnešní oprava

post-87-0-15418500-1505917929_thumb.jpg

post-87-0-40473500-1505917937_thumb.jpg

Když jsem usadil H1 do správné pozice a zajistil pružinkou tak mi připadá, že pružinka nedostatečně tlačí na žárovku,ale ne zas tak aby samovolně vyskočila ze dvou kolíků, které je udávají směr.

 

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Tak jsem si na to přišel.

Nevim jestli to je správný postup, ale funguje. 

Snímače se v VCDS nehlásí s napětím, ale s % zatížení. 

Přiučení lze provést v jakékoliv poloze/ zátěži auta. 

Přiučení je v zak.nastaveni kanal01 pro načtení 

A 02 pro uložení. 

Nekde jsem ještě cetl že v nádrži má být 20l v nádrži a na prednich sedačkách dohromady 160kg 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Čaute chlapi, skúšal som nastavit svetla na mojej Octavia 2 FL, Xenon od vyroby, zistil som vsak, ze nejdu nastavit do strán, obomi kolíkmi sa pohybujú iba hore a dolu, s tym som sa este nestretol. Zda sa mi ze svietia mierne vľavo, chcel som ich dorovnať no nepodarilo sa mi to. Vdaka za odpoveď. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zdravím všechny, mám 2009 facelift xenon a po servise,kde mi stelovali světla,že svítí moc dolů prestala fungovat automatická nivelace. Nejde ani přísvit do zatáček. Ten fungoval i když auto stálo. Teď se světla seřídi jen do stran, nahoru a dolu vůbec. Byl jsem na STK a tam ty světla byli moc vysoko nastavené. Takže otázka,mohli mi podelat nějaký ten motorek ve světlech? Další otázka,jak se vůbec seřídit fl světlo . Světlo má 3 stelovaci šrouby, 2 šrouby na potkávací a jde s nimi stelovat jen nahoru a dolů a 1 šroub na dálkové. Už týden hledám,jak stelovat a nikde jsem nic nenašel. Díky 

Odkaz ke komentáři

Radas tak sám si to dělat nebudu. Ale jelikož mi v servisu zjistili,že mám prasklé obě přední pružiny,tak že to budou řešit,až budou vyměněné, každopádně předtím to fungovalo. A když jsem zjistil,ze i jejich regloskop je špatně nastavený,tak sháním nějaké info,jak správně ty xenony nastavit nebo jak nastavit aspoň do základní polohy. Aby byl nějaký návod jak to dát dokupy. I na STK se kluci divili,proč 2 šrouby nastavují stejný směr. Takže bych ti spíše viděl na autorizak,pokud mi nikdo neporadí.

Odkaz ke komentáři

Návod je na netu YouTube, jak nastavit xenon světla, jak budu má PC tak ti hodím odkaz, možná je to i zde na fóru, tak zkus prohledat. Základ je se postavit na rovnou plochu proti zdi a ladit úhly podle výšky.Musiš mít v pořádku přední a zadní náklonove snímače.



Odkaz ke komentáři

Radas senzory jsou v pohodě,ty se kontrolovali  a z STK mám nastavenou výšku,ale nefunguje ta nivelace. Světla se srovnají jen do boků, výškově vůbec. Fórum jsem prolezl a všude jen popisky na predfacelift. Jde mi o to,který ten šroub se má nastavit jakoby na nulu. S jedním hybes vnitřkem a druhý je ukončen v motůrku,ale taky to hýbe světlem. Zkusím sem hodit fotku,aby byla představa o jakých šroubech píšu.

Odkaz ke komentáři

Pokud nejsou světla srovnána výškově, tak je ti ladění lampy k ničemu, ještě jednou ti řeknu abys navštívil servis kde auto bylo a řekl jim o co jde, laborováním a hledáním chyby tam kde není, nic nevyřešíš a jen si to dodrbeš. Na motorkách světel je třeba provést nastavení přes diagnostiku a poté hrábnout na šrouby lamp.

máš nastavenou výšku, ale světla se kalibruji jen do boku, chlape máš to celé pomotané.

Neber si to osobně, ale já bych jim to v servise otřískal o hlavu.

Odkaz ke komentáři

Radas v servisu jsem byl a jak jsem psal, tak se na to podívají,až si vyměním přední pružiny a hlavně nemají správně nastavený regloskop,takže jezdit tam nemá cenu. Výšku světel mi pak nastavili na STK a svítí to dobře. Já prostě jen potřebuju vědět,jak se to má správně nastavovat. Jen si myslím,že tím,že mají špatně regloskop to přetočili přes nějakou mez. Třeba info ,že přes diagnostiku jsem nikde nečetl , takže si tedy musím sehnat někoho s diagnostikou. Ještě sem hodím tu fotku,kde jsou vidět 3 stelovaci šrouby. Ten vpravo je na dálkový a ty dva nad sebou steluji jen výšku světla načež ten jeden je ukončen v motůrku 

IMG_20221217_101104.jpg

Odkaz ke komentáři

V první řadě musíš mít diagnostiku bez zádav, pak fungující čidla (zadní se ráno zhoupne na opačnou stranu, popřípadě na zvedáku při vyvěšení se urve) pak dobře napasovaná světla na svém místě, následně seřízení, základní nastavení a je hotovo.  Kontrola a oprava tak na hodinu.

Zajeď za někým, kdo danému modelu rozumí a né do servisu, kde dělají všechna auta....

Odkaz ke komentáři

Chyba žádná,čidla funkční,jak jsem psal výše,ale pořád jsem nikde nezjistil, kterými šrouby se co má nastavovat,abych si to ohlídal. Jediné co jsem zjistil,že se světla mají nastavit na nulovou hodnotu,pak přes diagnostiku a doladit šrouby. Jediný servis co mám poblíž je autorizak škodovky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...