Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Doli

Seřízení světlometů

Recommended Posts

ahojte, asi to skusim tu .. viete mi prosim povedat ktory srob ako (hore dole alebo dolava doprava) a ktore svetla (stretavacie by som rad nastavil) ovlada ?

foto je z mojho auta o2 2013 facelift (prave predne svetlo, v smere jazdy) :)wks2m1.jpg

Cervene - hore dole - stretavacie

Zelene - vlavo vpravo - stretavacie ?

Zlte - hore dole - dialkove ?

Dakujem vam za pomoc

Zdrvaím mám dotaz ohledne lamp. Lze předelat přední lampy na xenony? (Jde o Octavii II předface a světla jsou tam čočkové ze Scauta)

Dá s etam dát xenon,nebo čočkove svetlo klasické je jine nez cockove na xenon? Díky.

"klasicka" cocka je ina ako xenonova...

Prerobit sa to da, na fore o tom bolo popisane uz vela. V strucnosti - vymena svetiel, doplnenie automatickej regulacie naklonu, doplnenie ostrekovacov a uprava/doplnenie kabelaze podla potreby.

Potom by si to mal tak ako ma byt a neboli by problemy pri STK a s policiou.

Ty si něco požil nebo máš naopak něčeho méně? Na to samý ses tu ptal před měsícem a dostal jsi odpověď tak proč se ptáš znova? lol.gif

Ahoj všem,měl bych dotaz jak se mají při startu správně naklápět xenonové světlomety?Na mé octavii před face se při startu naklápějí střídavě,jedno jde nahoru a druhé dolů,nechodí oba nastejno dolů a nahoru.Jak to má být správně?Světla jsou originál z výroby,nejsou dodělávané.Děkuji za odpověď.

Prosím o radu. Seřizoval jsem xenonová světla (desky pod světly) na octavii 2 face a po zapojení se přestala světla hýbat. Není potřeba něco upravit diagnostikou? Než jsem se v tom povrtal, tak se po rozsvícení vždycky pohnula nahoru dolů a do stran. Teď se nehnou. Za jízdy to vypadá že do zatáček se pohybují.

Edit: vyřešeno vymazáním chyb. Velké díky Rolbařovi.

Zdravím Vás pánové.

Tak již nastala doba ranního přítmí kdy začínám používat i dálku a problém s špatným svícením přetrvává. Světlo se tlačí víceméně na levou stranu ve směru jízdy.

Dnes jsem kouknul pohledově do světel a ejhle!!! Vysvětlení viz foto.

Dle DP je H1 ustavena na fixační výstupky.

Budu tedy muset demontovat a nasadit, ale je divné, že to je tak vedle samo od sebe.

post-87-0-63572400-1505837261_thumb.jpg

post-87-0-04317800-1505837272_thumb.jpg

Dnešní oprava

post-87-0-15418500-1505917929_thumb.jpg

post-87-0-40473500-1505917937_thumb.jpg

Když jsem usadil H1 do správné pozice a zajistil pružinkou tak mi připadá, že pružinka nedostatečně tlačí na žárovku,ale ne zas tak aby samovolně vyskočila ze dvou kolíků, které je udávají směr.

Edited by Radas

Čau vespolek, měl bych otázečku 🙂 

1.  na kterém kanálu v zakl. nastavení je zakl. nastavení xenonu u OII před FL? 

2.  jaké mají mít hodnoty přední a zadní snímač náklonu nápravy? (Volty) u Superba I to bylo tuším 2,3V je to i pro OII?

Tak jsem si na to přišel.

Nevim jestli to je správný postup, ale funguje. 

Snímače se v VCDS nehlásí s napětím, ale s % zatížení. 

Přiučení lze provést v jakékoliv poloze/ zátěži auta. 

Přiučení je v zak.nastaveni kanal01 pro načtení 

A 02 pro uložení. 

Nekde jsem ještě cetl že v nádrži má být 20l v nádrži a na prednich sedačkách dohromady 160kg 

Dobrý den, mám otázku. Mám O2 před fl 2005. Mám čočkové světlomety, nedávno seřízené a má otázka zní, je prasárna dát do čoček HID nebo xenon výbojku? Prosím nehejtěte mě, jen jsem nikde nenašel odpověď. Děkuji

Čaute chlapi, skúšal som nastavit svetla na mojej Octavia 2 FL, Xenon od vyroby, zistil som vsak, ze nejdu nastavit do strán, obomi kolíkmi sa pohybujú iba hore a dolu, s tym som sa este nestretol. Zda sa mi ze svietia mierne vľavo, chcel som ich dorovnať no nepodarilo sa mi to. Vdaka za odpoveď.