Přejít na obsah

Nefukční natáčení světel - O1


p.dohny

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám problém s naštelováním světel. Světla mi svítí aktuálně kousek před auto a nejsem schopný je pomocí kolečka na vertikální ladění posunout ani na jednu stranu (kolčkem co dávám v příloze). Nevím jeslti je tam nějaké lanko, které se přetrhlo? Je mi jasné, že se dají nastavit dvěma šroubky i přímo u světel, ale když je tohle ovládání v inteéru mimo, tak nevím jestli to bude mít nějaký efekt - spíš si myslím, že ne, protože jestli je tam lanko a je někde utržené tak by za to na druhém konci netahalo. Řesil jste to někdo?

Odkaz ke komentáři

Tak já už jsem o kousek dál a světla jsem i rozdělal a na jednom odešel ten motorek a u duhého ten čip co to ovládá - byl prasklý. Jeden jsem dal dohromady podle návodu, ale tomu potenciometru moc nevěřím, je to dost ochozené. Jediné řešení je tedy výměna pro plnou fukčnost osobně to vyřeším tím, že to nastavím přímo na světlech a prostě nebude fungovat kolečko.

 

Pojistka tam je a je společná pro obrysová světla, či-li jestli ti ta svítí tak to pojistkou není.

Odkaz ke komentáři

Tak já už jsem o kousek dál a světla jsem i rozdělal a na jednom odešel ten motorek a u duhého ten čip co to ovládá - byl prasklý. Jeden jsem dal dohromady podle návodu, ale tomu potenciometru moc nevěřím, je to dost ochozené. Jediné řešení je tedy výměna pro plnou fukčnost osobně to vyřeším tím, že to nastavím přímo na světlech a prostě nebude fungovat kolečko.

 

Pojistka tam je a je společná pro obrysová světla, či-li jestli ti ta svítí tak to pojistkou není.

no naklon jsem udělal...konečně mi šel zastrčit motorek tam kam má...ale dnes v servise kde mi to zkoušeli seštělovat "svítivost"..tak mi nejde naklon do stran :-( koleškem krotil a nic...prý to tam je asi vymeltý..a nejde to přitáhnout ..svítí mi to víc do silnice a né do pangejtu...dá se tohle nějak vyřešit?...a ještě ta parabola se začala hýbat :-(... takže pojedu a podle mě bude kmitat :-(

Odkaz ke komentáři

Tak já už jsem o kousek dál a světla jsem i rozdělal a na jednom odešel ten motorek a u duhého ten čip co to ovládá - byl prasklý. Jeden jsem dal dohromady podle návodu, ale tomu potenciometru moc nevěřím, je to dost ochozené. Jediné řešení je tedy výměna pro plnou fukčnost osobně to vyřeším tím, že to nastavím přímo na světlech a prostě nebude fungovat kolečko.

 

Pojistka tam je a je společná pro obrysová světla, či-li jestli ti ta svítí tak to pojistkou není.

 

Obrysovky svítí, takže pojistku vyřazuju. Kromě ovladače, pojistky a motorků tam už nic není, co by to běžně dělalo (mohlo dělat)?

Odkaz ke komentáři

Tak samozřejmě ještě poškozený kabel a rozbyté to kolečko, ale to bych viděl jako vysoce nepravděpodobné. Taky jsem se tomu divil, že odešly obě najednou a i když u kažého to bylo něco jiného, tak to bylo právě v motorcích.

 

Sehnat ho někde za stovku tak se to podle mě vyplatí, ale jelikož světla se jednou nařídí a když s tím není problém, tak se na to nesahá, tak se mi 900 Kč za 2 motorky dávat nechce - jsou i nějaké levnější, ale ten těžko říct, jak dlouho vydrží.

Odkaz ke komentáři

Já bych to právě taky neřešil, ale pokud Ti to nefunguje, tak Tě nepustí na STK. A jelikož mě čeká STK v dubnu, tak to právě potřebuju vyřešit.

 

Podívám se tedy na ty motorky. Případně Ty už jsi našel někde na webu, kde se dají sehnat za normální cenu? Těch 900 Kč je celkem OK ještě - to je nejlepší, co jsi našel?

Odkaz ke komentáři

No správný seřízení světel je jedna věc (seřizuje technik přímo na světlech) a výškový nastavování z místa řidiče věc druhá. A pokud jím je auto vybavený, tak musí fungovat. Kontrolovai/buzerovali mě za to zatim na každý STK na který jsem kdy v životě byl. A vzhledem k tomu jak se teď straší, o kolik je to přísnější, tak snad to raději riskovat nebudu. V každém případě moc díky za všechny poznatky, budou se hodit.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

To kolečko jen reguluje napětí - "referenci" do světla v určitém rozsahu (cca 1-10V). O zbytek se stará ten servomotorek uvnitř. Ten dojíždí na referenční hodnotu. Takže funkčnost kolečka lze jednoduše ověřit voltmetrem na jednom z pinů motorku viz http://www.skodaoctavia.cz/clanek/octavia-zapojeni-svetel-piny

Stranově se seřizuje na světlometu šroubem - jsou na každém světlometu dva - jeden seřzuje výšku a druhý odklon. Když je ale někdo pako a přetáhne tím šroubem fest, může prasknout vniřní mechanismus plastového ozubení.

 

Jo a výškové nastavení funguje jen na potkávačkách - protože z nich je napájen motorek.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...