Přejít na obsah

Climatronic - nastavení


nana

Doporučené příspěvky

... Tak tohle mi hlava nebere...:oO čem se dá tak dlouho bavit... Chci se jen Nana zeptat... Podle tvé logiky zapnu AUTO, a kompresor by se měl spinat podle potřeby, a na jeho sepnutí by tě měla upozorňovat kontrolka a/c... ? Chápu to správně? A jak pak bych třeba já ten kompresor v poloze AUTO ručně vypnul? Občas to totiž dělám... Nicméně, taky když zapnu AUTO, zapne se automaticky a/c , které můžu coby uživatel vypnout....Jestli tobě ne tak je něco, někde špatně... https://goo.gl/photos/6cGLpw8FFQVqesVi7

 

Děkuji za odpověď , už tomu konečně rozumím.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Fakt zvlastna debata, ale asi zle pochopenie alebo nepochopenie funkcie aut.klimy :-) Skusim doplnit pre pochopenie aj ja, aj ked niekto to uz tu vlastne jasne vyssie uz vysvetlil.

Svietiaca kontrolka aut.klimy znamena ze je funkcia aut.klimy zapnuta ale neznamena to, ze kompresor klimy prave bezi. Celu zimu kontrolka moze svietit a kompresor sa nezapne, lebo vtedy pre aut.dosiahnutie nastavenej teploty nepotrebuje kompesor klimy ale kurenie. Takze nespajat kontrolku aut.klimy s chodom kompresora klimatizacie! Asi v tom bol problem nepochopenia... V rezime aut.klimy (pri svietiacej kontrolke) system sam rozhodne, kedy kompresor pojde a kedy nemusi ist. Aut.klima udrzuje stanovenu teplotu za kazdych okolnosti, ci v zime (vtedy si prikuri) alebo v lete - bud chladi kopresorom, alebo pri jeho nutenom vypnuti - tj. tzv. ECO rezim, vtedy sa snazi aut.klima vychladit auto vzduchom len zvonku s jeho vonkajsou teplotou. Ked sa jej to nedari tak zvysi otacky ventilatora az na maximum. Jasne, ze rychlejsie a lahsie vychladi vtedy, ked si moze podla potreby zapnut kompresor. Teda ak jej manualne nenastavim ECO rezim a tym znemoznim kompresor zapnut...

Odkaz ke komentáři

Fakt zvlastna debata, ale asi zle pochopenie alebo nepochopenie funkcie aut.klimy :-) Skusim doplnit pre pochopenie aj ja, aj ked niekto to uz tu vlastne jasne vyssie uz vysvetlil.

Svietiaca kontrolka aut.klimy znamena ze je funkcia aut.klimy zapnuta ale neznamena to, ze kompresor klimy prave bezi. Celu zimu kontrolka moze svietit a kompresor sa nezapne, lebo vtedy pre aut.dosiahnutie nastavenej teploty nepotrebuje kompesor klimy ale kurenie. Takze nespajat kontrolku aut.klimy s chodom kompresora klimatizacie! Asi v tom bol problem nepochopenia... V rezime aut.klimy (pri svietiacej kontrolke) system sam rozhodne, kedy kompresor pojde a kedy nemusi ist. Aut.klima udrzuje stanovenu teplotu za kazdych okolnosti, ci v zime (vtedy si prikuri) alebo v lete - bud chladi kopresorom, alebo pri jeho nutenom vypnuti - tj. tzv. ECO rezim, vtedy sa snazi aut.klima vychladit auto vzduchom len zvonku s jeho vonkajsou teplotou. Ked sa jej to nedari tak zvysi otacky ventilatora az na maximum. Jasne, ze rychlejsie a lahsie vychladi vtedy, ked si moze podla potreby zapnut kompresor. Teda ak jej manualne nenastavim ECO rezim a tym znemoznim kompresor zapnut...

 

Děkuji, nyní už mi to je jasné. Bohužel v návodu k obsluze to chybí a pak vznikla pro mne ta nejasnost.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...
  • o rok později...

Ahojte. Ja by som mal tiez otazku ku climatronicu. Auto je vyroba 10/2013. Pokusim sa to opisat. Rezim AUTO a AC vypnute. Vonkajsia teplota 25. Teplota nastavena napr. na 20, otacky ventilatora na 4ke. Pridam teplotu na 25 otacky ventilatora same klesnu na na 3ku alebo aj na 1ku a ked sa asi vyrovna teplota vnutri a vonku indikator otacok ventilatora zhasne, ale vetrak fuka. Vyzera to tak ako keby rezim auto fungoval aj ked je vypnuty. Skusal som to na octavii rok 2015 a tam to funguje logicky...pokial je rezim AUTO vypnuty, tak ake otacky nadstavim take ostanu a je jedno ci nadstavim 16 alebo 25 stupnov. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

ono s aut. klimou je to asi tak: musí se zapnout ručně, ale pak automaticky udržuje zvolenou teplotu a fouká podle pokynů čidel. Nesmí se taky zapomenout na to, když je venku vedro a auto vevnitř rozpálené, tak je dobré otevřít okna a pořádně vyvětrat, bez klimy a pak za chvilku ji zapnout. Tento postup jsem vyčetl z různých článků. Já to tak dělám a nemám problém  

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...