Přejít na obsah

zkušenosti s STK 2016


Doporučené příspěvky

Jen doplním. Pokud je propadlá technická a majitel vozidla je zároveň i řidič, tak na místě lze uložit pokuta až do 5tis. blokově na místě. To samé bude od nového roku s vozidlem v převodu. Pokud bude vozidlo v převodu déle jak 10 pracovních dnů, tak na místě bude možné uložit pokutu až do 5tis. Ale zase, řidič a majitel vozidla musí být jedna a ta samá osoba.

Odkaz ke komentáři

A polopřevody někdy byly ? Asi ne. Zákon hovoří jasně :

 

zákon jasně stanoví, že změnu vlastníka v registru vozidel je povinen podat nový vlastník vozidla do 10 pracovních dnů od vzniku skutečnosti, která zakládá přechod práv k tomuto vozidlu.

 

Tzn. od datumu kupní smlouvy.

 

Tzn. že jakmile auto koupíte, tak do 10ti dnů musíte přihlásit. Do teď je ve správním řízení pokuta až 10 tis. Od nového roku to bude 50 tis.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Doprdele! Dnes čistě náhodou jsem dával do auta zelenou kartu a zjistil že mi dnes propadli emise a 14.1. STK :wallbash:

Ještě že zitra mám dovolenou ale čistě hypoteticky když mě zitra zastaví příslušnící tak platim?!? Je to tak? Včera na otočku HK - Praha a byla klika že jsem to stihnul.To se mi dlouho nestalo a doufám že se už nestane :(

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

platí datum ve velkém TP

pokud tě chytí v měsíci, který je vyznačený, tak tě upozorní, pokud už v jiném, tak pálka - pokuta

Toto není nikde napsaný v žádném interním pokynu PČR. Je to na policajtovi. A ještě myslím, že je za to přímo nařízeny, oznamovat to na úřad.
Odkaz ke komentáři

Tak tak, ale nechápu co to ma za smysl. Na ušetřeni to není, emisní známka se ma lepit na protokol technicky kontroly, takže za samolepku se neušetří. A technicko ti vlastně nedají bez emisí, takže na autě je asi emisní známka zbytečná.

Jinak poslední a aktuální postup, když jedeš s propadlot stk: pokud auto řídí někdo jiný než vlastník, tak řidič pokutu na místě a provozovatel oznámit na úřad, protože provozuje a svěřil auto bez technický a pokud to řídí majitel/provozovatel, tak rovnou oznámit se vším všudy, bez pokuty na místě, protože provozovatel se za toto na místě řešit nesmí. A všichni si umíte představit, že na úřadě ve správním řízení to je o něčem jiným (dražším).

Odkaz ke komentáři

Toto není nikde napsaný v žádném interním pokynu PČR. Je to na policajtovi. A ještě myslím, že je za to přímo nařízeny, oznamovat to na úřad.

 

taková je praxe se kterou jsem se setkal, tedy, když tě kontrolují v měsící, kdy stk končí, upozorní, ale dál nezjišťuje přesné datum

Nestihla jsem STK myslím o den a už mě tam ženská v kanceláři STK pěkně sjela, ale bylo to bez pokuty (naštěstí).

Skutečně platí datum na tom protokolu a ne měsíc na nálepce.

paní tě nemá co sjiždět .... není policajt a pozemek STK není veřejná komunikace, co když tam to auto dovezeš na podvalníků, spíš chtěla být důležitá

Odkaz ke komentáři

 

taková je praxe se kterou jsem se setkal, tedy, když tě kontrolují v měsící, kdy stk končí, upozorní, ale dál nezjišťuje přesné datum

paní tě nemá co sjiždět .... není policajt a pozemek STK není veřejná komunikace, co když tam to auto dovezeš na podvalníků, spíš chtěla být důležitá

 

 

jo, na STK jsou vsichni nejdulezitejsi. Naposledy me to vohrablo zjebalo za: 2 maly technicaky (jeden byl prestrihnutej), ktery jsem dostal od predeslyho majitele, za to, ze jsem jeste nemel otevrenou kapotu kdyz prisel a nakonec mi vyhodil piti (kola z McDonald) s krikem, ze tu neni zadna zkurvena uklizecka.

Odkaz ke komentáři

To potvrzuju, že si myslej, že jsou tam nejdůležitější. Potřebovala jsem absolvovat evidenční kontrolu a ta baba, že prý bez platné stk mi to nedá, bohužel jsem tu STK nedostala, dostala jsem známku na 30 dnů (a tam jsem to přešvihla kvůli komplikacím s odstraněním "závad"), Takže bez evidenčky jsem nemohla ani auto přihlásit.

Ale jak jsem zjistila, Türkova je svým arogantním přístupem proslulá. Takže dodatečně na ně plivu a už mě tam neuviděj (a ty jejich ceny taky přemrštěný).

Odkaz ke komentáři

Ja sem vzdy daval aito prostrednikovi aby to zaridil ale ted sem byl poprvy osovne a uplne napohodu. Vse vysvetlila co a jak kam mam jet co to bude stat. Pak me upozornila ze mam emise jeste mesic platny ale STK se musi udelat. Udelali sme to naraz abych nemusel porad cestovat. Chlapek prisel zmeril emise pokecal o aute a jel sem o kus dal na kontrolu auto prolezl zase jinej chlap. Zkpntroloval lekarnicku zarovky a trojuhelnik(ten se mu moc nelibil byl jeste ten starej za 120 ) :-D a jinak vse vporadku. Osobne si stezovat nemuzu na nic.

Odkaz ke komentáři

Tu chybu, že jsem dala auto do servisu, aby mi ho připravili na STK, jsem bohužel udělala těsně před tím.

Nejenže to neudělali a kasírovali téměř o 6 tisíc víc, než na jaké částce jsme se domluvili, ještě auto nepřipravili a i přesto, že věděli, že neprojde, ho na tu STK vzali. Pak mi jen dali seznam závad a kalkulaci na dalších 10 tisíc, že mi je odstraní. Po tomto neseriózním chování ATU už k nim nikdy ani nepáchnu. "Závady" jako nižší výška vozidla, jsem odstranila jinde a za podstatně nižší cenu. Je to už dva a půl roku, ale pořád to ve mně vře, fuj.

Odkaz ke komentáři

Jízda bez STK je do 2000,- KČ blokově. Bude li mít vozidlo zvlášť závažnou závadu, která ohrožuje atd.... jde to správního.

Ano, ale závažná závada může být i s platnou stk, to se oznamuje do správního vždycky, technická-netechnická. Ale s propadlou stk je to tak, jak jsem psal výše. Jsou to dva rozdílné pojmy.

 

taková je praxe se kterou jsem se setkal, tedy, když tě kontrolují v měsící, kdy stk končí, upozorní, ale dál nezjišťuje přesné datum

 

Tak to máš štěstí, ale není to pravidlo, ba naopak, oficiální postup je ten, jak jsem psal. Ale když nemáš auto šrot, tak se nedivím, že tě nechali. Upraveno uživatelem CvencA
Odkaz ke komentáři

Já ale přece netvrdím, že jen propadla stk na autě tak nějak v pořádku, je závažným přestupkem a proto se musí oznamovat. Závažným přestupkem z hlediska technického stavu to určitě není, jak tam píšou. Ale měli by si na těch stránkách udělat pořádek a zaktualizovat je. Propadla stk se rovnou oznamuje proto, protože to je poslední nařízení policejního prezidenta a jeho náměstka pro dopravu. Řidič v cizím autě pokuta na místě až 2.000,-Kč a majitele oznámit do správního a když to řídí majitel, tak oznámit bez pokuty se vším všudy, protože majitel se za propadlou stk na místě řešit nesmí. Nechci se s tebou hádat, psát tam můžou bo chtějí, ale policie se řídí dle svých rozkazů a nařízení. Takže asi tak.

Upraveno uživatelem CvencA
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...