Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

Fido, prostříkal jsem chladiče wapem, je to trochu lepší, ale stále v nevyzpytatelných intervalech vypíná. Opět stačí přepnout teplotu, a začne zase chladit....

Nemáš nějaký typ ??? Může být vadný snímač teploty na panelu ovládání ?? Nebo třeba něco v tom panelu ?? Nebo co to může vypínat ?? Dík za odpověď...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Omlouvám se, ale měl bych dotaz na Rolbaře ..diagnostika mi hlási závadu čidla tlaku klimatizace. Měsíc zpátky jsem měnil chladič, ale už při cestě domů byl z palubky slyšet typický zvuk, jako když je málo chladiva..takové to šustění (i když po výměně klimu doplňovali a dělali test na další úniky)..klima chladí jak má, sepína hned, ale co mě trápí je nefunkční PTC..po smazání chyby a vennkovní teplotě ráno 1 stupeň jde z výdechu po 30 sec teplý vzduch..odpoledne klasika teplota 22 stupňů auto a druhý den ráno už topí až po ohřátí motoru..můj dotaz je: Může to čidlo odstavit PTC? Mám O2 BJB 2005 climatronic.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Včera som dal 1 krát do kúpi auta skontrolovať klímu a mal som tam 585 g chladivá( na štítku mám 525 g +- 25g)a 0 g oleja stretli ste sa niekto s týmto problémom jedna sa o manuál klímu Octavia 2 facelift 1,6 TDI r.v. 2011 najazdene 56 000 km. Je to možné aby tam nebol žiadny olej od kúpi auta. Tesnosť klímy je v poriadku.

Odkaz ke komentáři

Nazdar mozete mi niekto poradit prosim? Nefungovala mi klima samozrejme nebolo tam chladivo tak sme doplnili plus olej zapli a neroztocil sa ani ventilator klima ani nechladila diagnostika ukazala ventil tlaku tak sme to vymenili nastartovali klima chladila mechanik vravel ze ide cca tak na 70% niekde je este problem.. cestov domov asi po 5min klima prestala chladit alebo akonahle som dal teplotu na pod 20 prestala chladit respektíve sa prepla a fukala niekam mimo ani hore ani na nohy ani do kabiny. este v ten den som musel vycestovat do zahranicia a nemohol som to dalej riesit. Prosim vas vraciam sa s5 na slovensko a rad by som dal auto doporiadku kde mam hladat problem alebo naco sa hlavne zamerat pri kontrole v servise? obcas sa mi stava ze mi doslova prefukuje cez fukare pri jazde a vypnutom klimatroniku moze byt ze sa neaka klapka zasekava a ostava otvorena aj ked je vypnuty? dakujem pekne

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, neměl by někdo radu??? mám O2 1.9Tdi 10\2008 a po nastartování se ozval asi na 5 vteřin docela nepříjemný zvuk (jakoby jelo ložisko bez maziva). Zjistil jsem že přestala fungovat klimatizace a při nahlédnutí do motorového prostoru je povlený šroubek řemenice klimakompresoru. Je to šroubek torx a zkoušel jsem ho dotáhnout ale nejde to protože se točí celá hřídel klimakompresoru a nejde nijak zaaretovat.(při nastartovaném motoru se kompresor netočí) Spojka kompresoru vůbec nereaguje na zapnutí nebo vypnutí klimy. Je tam kompresor značky Delphi.. Dík za jakoukoli odpověď

Odkaz ke komentáři

ee, klasický problém všech klimakompresorů Delphi, jelikož neni zalepenej závit na tom torxu, tak se časem uvolní, řemenice se povysune a začne pomalu ale jistě ničit tisícihran na kterém sedí. Pak se ozve skřípání a je hotovo.

Kup jiný kompresor a hlavně s maticí na řemenici.

Toto se týká víceméně všech 1,9/77 montovaných v roce 2008 a pak 2,0/125 CEGA - RS až do MR10

 

PS: taky sem si tím na své prošel po 70t km

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Hezký slunečný den,

přišly první vyšší teploty a mě... asi uniklo medium z klimatizace...

 

Chci se zeptat, zda je možné, aby zničeho nic uniklo chladící médium z okruhu okolo sensoru hned u alternátoru.

 

Auto Oct2 2.0TDI MR2008, klimatizace zásadně v režimu auto léto-zima...

 

Během únikání byl slyše strašný pískot, po štrachání v motorovém prostoru jsem přišel na ten sensor... nějaké nápady? VAG připojím zítra, dneska jsem na to přišel až po cestě z práce.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...