Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

On je s plastovou i ten vylepšený.

 

Chladič trpící únikem z vysoušeče má bílou zátku na pravé straně, vylepšený typ má černou zátku.. jakou máš?

 

Co čidlo tlaku? taky věčný problém, protože praskne memprána a chladivo může utíkat přes konektor, ale to bývá většinou rychá záležitost, protože je to ve vysokotlakém okruhu..

Odkaz ke komentáři

Poradí někdo,když mám puštěnou klimu tak vydechy od středu na levo jde klima na plno (zima) a výdechy na pravo jde teplejší vzduch,asi ten co je nastavenej. Čím to může být?

Nazdar, mám taký istý problém, akurát na pravej strane mi ide klíma a na lavej nie. Mám v aute Climatic.

Podarilo sa ti problém vyriešiť?

Odkaz ke komentáři

Pokud na jedné jde zima a na druhé teplo je vadné některé z čidel.Chce to VAG,měřené hodnoty a hned uvidíš.

 

JInak,únik barvivem zjistit není až tak přesný.Nejlépe zajet tam,kde mají dusík,čichačku a je to

 

Mal by to byť niektorý z týchto?

1.snímače teploty vzduchu přiváděného do nožního prostoru -G192

2.snímače teploty vzduchu přiváděného do středního prostoru -G191

3.snímače teploty na výparníku - G263-

Odkaz ke komentáři

Vag nehlásí žiadnu závadu.

V prílohe (klima , klima2) sú merané hodnoty .

V prílohe (S70-0315) sú hodnoty ktoré som nameral teplomerom.

Keď je vonku teplejšie napr. 24°C tak je vo výduchu na lavej strane okolo 22°C, v strede 19°C a 16°C a pravý výduch má 9°C.

Nemôže to spôsobovať zmiešavacia klapka resp. nastavovač miešacej klapky V68?

 

post-39637-0-82973000-1430568661_thumb.png

post-39637-0-10204200-1430568813_thumb.png

post-39637-0-07779200-1430569458_thumb.png

Odkaz ke komentáři

Jen můj poznatek:

 

Od listopadu do března jsem si nevzpomněl preventivně zapnout klimu, tak jsem se potom bouchal do hlavy, když nechtěla chladit. Plnit jsem ji nechával v květnu minulého roku, takže chladivo tam bylo. Počítal jsem už s tím nejhorším (výměna klima kompresoru), ale po přečtení tohodle vlákna jsem na doporučení jednoho kolegy nechal klimu puštěnou 2 týdny v kuse.

 

A opravdu se rozhýbala. Ze začátku byla úplně bez reakcí, nic necvaklo při zapnutí A/C, ani neubírala výkon motoru a hlavně topila, když jsem dal třeba 26°C. Takže jsem jezdil pořád se zaplou a postupně se rozhýbala. Teď chladí hned po nastartování :). Takže nelámejte hned hlavu a velké díky kolegovi vevca :palec: .

Odkaz ke komentáři

dokázal by někdo poradit? Měl jsem špatný kompresor klimy. Koupil jsem nový leč bez papíru. Namontovaný standardně v servise loni před létem. Chladí krásně vše v pohodě. Jen se ozývá pískavý zvuk z oblasti motoru. Je ten kompresor vadný nebo něco jiného? Vyřeší to vždycky stisknutí ECONu ale tim se kompresor vypne pokud se nepletu takže by závada měla být na něm někde. díky za postřehy

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o měsíc později...

Dobrý den.. lidičky mám problém s klimou a nevím si s tím rady tak bych chtěl požádat zkušenější o rady a nazory.Mám oII s manualní klimou.. naplnil jsem klimu a někdy sepne hned, někdy po dvaceti minutách a někdy prostě vůbec... tlak je v pořádku, pro jistotu dvakrát odsáto, vyvakuováno a je to čím dál horší.. ted už se jí nechce vůbec... opět odsáto, doplněno... větráky se točí oba, ale nijak moc rychle.. nesetkal se s tím někdo? moc děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři

ahoj může mi prosím někdo poradit?? mám 2.0 fsi, nechal jsem tam včera po prvé měnit náplň do klimošky. Auto mám 2. měsíc takže ještě moc nevím co a jak. Jen mi je divné to, že jsem si nechal vyměnit tu náplň a od té doby mi blbne motor. Je to možný že je to tím?? Může klimoška nějak ovlivnit chod motoru?? Začlo mi to cvakat jak diesel a dnes mi to z ničeho nic dokonce i chcíplo. Prosím o radu. Předem děkuji. Jinak jsem měnil i volnoběžku k alternátoru, protože hned po naplnění se mi objevilo, že mi to nedobíjí.

Odkaz ke komentáři

zdarvím, zeptám se, taky mi nešlape klima...

 

nejprve to psal toto:

 

00819 - vysokotlaky snimac (G65)

009 - preruseni / zkrat na kostru - Sporadická
00229 - tlak v chlazeni
002 - dolni hranice prekrocena

 

nechal jsem doplnit médium po doplenění to psalo toto:

 

00819 - vysokotlaky snimac (G65)

009 - preruseni / zkrat na kostru

 

nechal jsem tedy vyměnit senzor stál 900,- a klima stále neběží a píše to stále chybu s vysokotlakým spínačem... nemůžete mi někdo poradit kde hledat chybu? mechanik řikal že by se zaměřil na relé kompresoru, ale kde ho najdu? nesetkal se někdo se stejným problémem?

Odkaz ke komentáři

a nevíš jaké hodnoty má ten konektor mít jsou tam tři piny... nebo jak to myslíš změřit? - EDIT: myslíš pro pípat na začátku a na konci? nemáš nějaké schema kam ty kabely vedou abych našel druhý konec :D

 

čidlo které tam bylo, asi náhlé změny teplot a takhle to prasklo, díky tomu asi předtím uteklo medium

post-38118-0-97729600-1437930513_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

tyhle čidla na to trpěly už od výroby, prostě po nějaké době praskla memrána a tramtadadá... jinak já kupovalčidlo za 500 na cc auto, už inovovaný díl, první nešlo, vyměnili jsme za druhé, nešlo, známý našel v šuplíku tohle jeté a ... jelo to hned :/ Tak nevím nkde byl prolbém.

 

Jinak vedení G56:

PIN 1 - GND, takže kdekoliv na plechu auta nebo motor apod

PIN 2 - vede na 20 pin svorkovnici černou u klimy PIN 5

PIN 3 - Plus napájení

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...