Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdar. Stál jsem v zácpě na křižovatce a klima přestala chladit. Zajel jsem do klimaservisu. Doplnili náplň. Asi 200 g. Zkontrolovali těsnost. OK. To bylo před cca 14 dny. Dnes opět. Občas chladí a občas ne. Ani když to dám na LO. Prostě přidá otáčky ventilátoru jak má, ale nechladí. Pak najednou začne a pak zase přestane. Diagnostika nic. Bez závad. Nějaký nápad ?

 

Odesláno z mého SM-G388F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Pánové někdo radu ?

 

Klimoška plněná loni. Tlaky v poho. Předloni měněný kompresor

 

Přijde mi ale že od řidiče z výdechu a ze středu palubky to nefouká studené jako u spolujezdce. Čím to může být? Zkoušel jsem reset climatronicu ale beze změny.

 

Mám možnost ještě napíchnout na VAG večer

Odkaz ke komentáři

Nazdar pánové. Chtěl bych Vas poprosit o radu. Dnes mi byla sdelena nemila zpráva - KO kompresor. Byl jsem u mechanika co dělá jen klimy (Brno). Je nějaká možnost jak zjistit, zda by nestačilo vyměnit jen ventil? Jinak je to docela střela. Za doporučení někoho v Brně taky budu rád. Díky za odpovědi

 

Odkaz ke komentáři

Podělím se o svou zkušenost ... za jízdy mi z ničeho nic přestala jít klima, pak zase šla ... pak nešla ... šla ... ok, řekl jsem si, málo chladiva, zajel jsem do servisu, doplnili chladivo, řekli mi, že něco málo doplnili, ale že to nebylo pod hranici, kdy by nefungovalo chlazení ... zkontrolovali těsnost .... ok .... psal jsem na fórum, Jarda (Rolbař) tipoval na ventil ... ok ..... ventil jsme vyndali ... abychom ho nafotili a sehnali .... ve ventilu špony .... googlil jsem a vyčetl, že špony se uvolňují z kompresoru normálně, jde o nepřesné zpracování dílů .... bohužel .... špony odstraněny.... ventil průchozí ... chladí víc než předtím... jezdím už týden ... hodně.... cca 5-6 hodin denně, klima jede bez problémů .... snad to někomu pomůže ...

Odkaz ke komentáři

Tak a teď mě potěšte:

 

9480469 - Control Circuit for A/C Compressor
B10A9 15 [009] - Open or Short to Plus

 

003 Air-conditioning operation information Cooling
005 Compressor current; actual value 0.110 A
006 Compressor current; specified value 0.820 A
007 Compressor load 1.7 Nm
010 Compressor shut-off requirement; antepenultimate Compressor activation; malfunction in activation path
011 Compressor shut-off requirement; penultimate Compressor activation; malfunction in activation path

 

konektor ventilu N280 jsem odpojil, profouknul a zase připojil s nebo bez je závada stejná, ale to u PWM spínače je úplně jedno...

 

Elsu nemám po ruce, takže vedení jsem nemohl zkouknout...

 

Předpokládám KO ventil...

Odkaz ke komentáři

zdar, repas seženeš za cca 4500 Kč, jestli ti tlačí kompresor nebo ne uvidíš v diagnostice, teď z hlavy nevím které menu to přesně je, ale když jsem tu klimu řešil já, koukal jsem na to ve VCDS v menu HVAC a jednom z oken měřených hodnot vidíš aktuální tlak na kompresoru, podle otáček motoru se zvyšují hodnoty ... SAMOZŘEJMĚ, že když jsem přijel do autorizáku, tak ortel byl "KOMPRESOR NA VÝMĚNU". Tak jsem příjimacímu technikovi vysvětlil, že kompresor to nebude, ventil vůbec nechtěl řešit, protože na to není oficiálně díl, mění se kompresor jako celek ... naštěstí tam dělá známej, tak mi ten ventil objednali "bokem". Když ale vyndali ten starý a našly se tam ty špony, tak jsem si vzpomněl, že jsem někde na anglickém fóru četl, že je to bežná věc, která je dána nepřesností obrobku dílů v kompresoru ... tak jsem poprosil, jestli by to nemohli dát z5, že zkusím co to bude dělat a dělá to to co má, chladí super, takže jsem to měl asi jenom přicpané a jak ty spony cestovaly tam a z5, tak to dělalo brikule ... jo a ten repas jsem sehnal na www.turba.cz, myslím, že dávají i rok záruka a píšou, že se jedná o kompet repas. Jenomže ...jak píšeš, ventil může stát dvojku, nebo taky jenom litr a to asi nemá cenu kupovat kompresor ... nejdřív zjisti cenu ventilu ...

Odkaz ke komentáři

vysoký a nízký... to znamená na plničce... takže to v garáži neudělám :)

 

Jinak kontrola svazku:

Zem proti mozoru ca. 3,6Ohm, což je myslím ok

PIN 1 po sepnutí klíčku ukazuje ca. 4,6V...

 

Kontrola OK...

 

Jelikož mám BKD a je to podle nálepky opravdu SANDEN, přemýšlím, že bych koupil pouze ventil za cca 700 a začal se modlit...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...