Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

Chci se zeptat jestli se vám taky někomu někdy stalo že jste pustili ventilaci a šel vám vzduch z prostředních mřížek slabě a méně teple než z krajních ? Mám climatronic a měl jsem zmáčknuto foukání do kabiny a když jsem kombinoval všechny způsoby pokaždé to samé.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj.

Chtěl jsem se zeptat za jak dlouho po nastartování má začít chladit Climatronic. V současných vedrech mám Climatronic nastaven na 21 stupňů, zapnutý režim AUTO. No a když nastartuju, tak z otvorů začne jít studený vzduch po cca 10 - 15 minutách. Má to tak být??? Pokud ne, kde může být problém??

Dík.

Odkaz ke komentáři

Mám jen obyč klimu, ale i když to dnes v rekordní den stálo na slunci a je to černý, tak jednoznačně studený vzduch z toho šel už po 3 minutách... a je to 2,5 roku bez údržby klimy...

 

Jakou máte zkušenost s doplňováním - výměnou média (běžné nbožství úniku) a s výměnou oleje pro kompresor? Všude se to doporučuje po dvou letech...

Odkaz ke komentáři

patrně únik chladiva ze systému - udělat novou náplň

 

 

Výměna oleje v klimakompresu není potřeba, toto dělaji jen ty rádoby strojky v servisech, bohužel po této nové náplni mě klimakompresor odešel, natlačil tam automat více oleje než měl. Od té doby jezdím jen k profíkum na chladící zařízení do jihlavy (mam to kousek) a paráda, jak služby tak ceny téměř 1/2.....kdo je z okolí at písne a dodám kontakt

Odkaz ke komentáři

Jedinny problem s tema kostkama ledu z vydechu je ze je musim furt vyhazovat.... nebo hazet dozadu na podlahu.... :smich: :smich: Ty v..e ja su dneska ftipny... :smich:

Nech si vysat chladivo a uvidis kolik ho tam je, potom ti tam da konntrastni chladivo aby kdyz by ti to utikalo to bylo videt a zase doplni na standartni napln. Z hlavy nevym kolik g tam toho chladiva ma prijit. To zna kazdy co ma zarizeni na klimy.... v pripade ze by jsi tam toho mel opravdu malo nekde ti to utika a je potreba na zaklade te kontrastni latky zjistit kde a potom ten unik opravit....

Odkaz ke komentáři
chladiva myslím 525g, je to na chladičovce černá nálepka s tímto údajem, ale to si ten co to dělá poradí

přesně....OII 525g

OI 750g

 

jinak s tím olejem.......ono to nemuselo být množstvím,ale viskozitou oleje,že ten kompresor kleknul

a měl jsem případ,že auto jezdilo s otevřeným okruhem cca 2 roky a po opravě a naplnění to jelo cca hodinu

pak se kompresor rajbl takovým stylem,že udusil motor na 1.6 oktě :smich:

Odkaz ke komentáři
Diky za rady. Jeste se zeptam na to nejhorsi - mohl by byt v pytli i klimakompresor??? Novej stoji dost velkou palku.

na tohlemáš ideál napojit na mašinu a hned uvidíš jaký je tlak v obou větvích,jak pracuje a jak rychle se dokáže vysokotlak a nízkotlak srovnat

 

někdy totiž zlobí filtrační element vřazený v okruhu

Odkaz ke komentáři

Jajic popř ostatní.. pls.

 

Tak co tedy radíte? Chladí to OK, má to 2,5 roku bez údržby. Je potřeba jet na nějakou údržbu - doplnit-vyměnit médium a olej nebo to neřešit a podle pravidla co funguje na to se nešahá jezdit.... Může tento přístup skončit nevratnými škodami (kompresor) a nebo to jen jednou přestane chladit...

 

díkes

Odkaz ke komentáři

mam trochu problem s dvouzonovou klimatizaci v cOcktavii.

Rozpadl se mi kompresor, koupil jsem novy original, nechal v autorizovanem servisu nainstalovat, naplnit klimu. Auto jsem prevzal, chladilo... Jenze cestou domu jsem si s tim tak trochu hral a zjistil ze to nechodi jak ma. Proste, kdyz nastavim klimu na automatiku, a dam teplotu pod 23 stupnu, tak mi vetrak automaticky zvysi otacky a 10 vterin mi jde do kabiny ledovy vzduch. Po deseti vterinach ale nejaka klapka zavre vsechny vydechy, i kdyz vetrak topeni jede naplno, je proste slyset jak se toci na nejvyssi otacky, a huci, protoze ten vzduch nema kam cpat.

Kdyz snizim hodnotu na 23 stupnu, ta klapka se opet otevre a z vydechu jde chladny vzduch.

Po návratu do servisu mi udelali nejakou zakladni rekalibraci klapek v topeni, nepomohlo to.

Vymenili jsme dve cidla teploty privadeneho vzduchu ktera se zdala malicko zkreslujici, nepomohlo to.

Test veskerych snimacu, cidel, motoru a klapek bez chybove hlasky.

 

Nez se uchylim k tomu, ze proste odpojim ten servomotor co zavira tu klapku v topeni, nemel by nekdo nejaky napad jak to resit?

Odkaz ke komentáři
Ahoj.

Chtěl jsem se zeptat za jak dlouho po nastartování má začít chladit Climatronic. V současných vedrech mám Climatronic nastaven na 21 stupňů, zapnutý režim AUTO. No a když nastartuju, tak z otvorů začne jít studený vzduch po cca 10 - 15 minutách. Má to tak být??? Pokud ne, kde může být problém??

Dík.

 

Mám úplně stejný problém. Auto začne chladit až déle po startu a až když motor hodně ,,vytočím,,. Je to rok 2007 a já ho mám půl roku.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem s tim byl v patek u servisaka klimatizaci. Napojil to na nejakou masinu. Ta to odsala, zdiagnostikovala naplnila (nehlasilo to zadny unik) a vysledek je stale stejny. Co vsak manika zarazilo bylo, ze se netocily sahary - zacaly se tocit po tech cca 10 - 15 minutach (jak zacala chladit klima).

Dnes jsem se narychlo stavil v servisu, napichli to na VAG, projeli tim cele auto a vse bez zavad. Taky se divili, ze ty sahary nejedou. No objednal jsem se u nich na pristi tyden, tak uvidime.

Odkaz ke komentáři
Tak jsem s tim byl v patek u servisaka klimatizaci. Napojil to na nejakou masinu. Ta to odsala, zdiagnostikovala naplnila (nehlasilo to zadny unik) a vysledek je stale stejny. Co vsak manika zarazilo bylo, ze se netocily sahary - zacaly se tocit po tech cca 10 - 15 minutach (jak zacala chladit klima).

Dnes jsem se narychlo stavil v servisu, napichli to na VAG, projeli tim cele auto a vse bez zavad. Taky se divili, ze ty sahary nejedou. No objednal jsem se u nich na pristi tyden, tak uvidime.

nechal to po naplnění a nastartování napojene a kontroloval pracovní tlaky?

Odkaz ke komentáři
Jajic popř ostatní.. pls.

 

Tak co tedy radíte? Chladí to OK, má to 2,5 roku bez údržby. Je potřeba jet na nějakou údržbu - doplnit-vyměnit médium a olej nebo to neřešit a podle pravidla co funguje na to se nešahá jezdit.... Může tento přístup skončit nevratnými škodami (kompresor) a nebo to jen jednou přestane chladit...

 

díkes

pokud fičí v poho,tak neřešit

pouze dodržovat životně důležité pravidlo......každý měsíc spustit klimu na cca 30 minut.....i když ji nepotřebujete

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...