Přejít na obsah

V chladném počasí špatně jede a startuje


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mám škodu octavie 1.6 74kW (AKL) r.v. 98.

 

Už nějakou dobu zlobí v autě motor. Závada se projevuje především špatným startováním za chladného počasí, během jízdy se auto, jakoby dusí a pocukává (když se motor zahřeje tak je to lepší jen o trochu, vliv má okolní teplota), když je motor zahřátej na 90 tak když sešlápnu plyn, tak i jakoby cukne (zadusí se, občas) a na volnoběh lítají otáčky.

 

VAG ukazuje chyby: Horní mez lambda sondy (ale ta byl prý byla před rokem měněná a nepomohlo to)

Špatný kontakt posilovače řízení (zde předpokládám, že šlo o nějakou blbost, při opakoveném ukázaní chyb se už neobjevilo)

 

Na autě se za poslední rok měnilo: Škrtící klapka (originá), váha vzduchu (originál), čidlo teploty vody (německá druhovýroba), čidlo otáček na klikové hřídeli (něm. druhovýroba), těsnění pod hlavou, svíčky (NKG), filtr vzduchu, baterie, a nejspíš i ta lambda sonda.

 

Na klapku, váhu, čidlo teploty a otáček upozornoval před tím VAG, ted už tyhle chyby neukazuje.

 

Nevím jestli to může mít vliv, ale pro sychr to napíšu, autem se chvíli jezdilo na E 85, poté se předělalo zpátky a následně se měla měnit ta lambda sonda.

 

Skoro nikdo netuší, co to může dělat, snad Vás něco napadne. Díky

 

Portak

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Ahoj, tak ještě jeden poznatek, to počasí tam ten vliv má, sorry za mistifikaci, ale není to na 100% .. dneska ráno jak mrzlo, tak auto nechtělo chytit (baterka nová) a během jízdy bylo jakoby přidušené... a občas to škytlo. Ted budu dělat spojku, tak jsem přemýšlel, nad tím zapolovacím modulem, ale mechanik mi poradil, že si myslí, že to bude dělat palivové čerpadlo - prý palivové čerpadlo vypadá na VAGU taky jako chyba horní meze lambda sondy. (jestli tohle někdy opravim, tak sem pak napíšu čím to bylo)

 

Edit.: .. mimo to, uplně jsem zapomněl ještě napsat, že někam mizí i olej.. na 2000km zmizne 1l ...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...