Přejít na obsah

jiri


Fireee

Doporučené příspěvky

Pánové, nemůžu se rozhodnout. Které mám vzít? 

https://www.aliexpress.com/store/product/Isudar-Car-Multimedia-player-Android-8-0-GPS-2-Din-Car-Radio-Audio-Auto-For-VW/317945_32851003798.html?spm=2114.12010612.0.0.445167banSYJ48

nebo

https://www.aliexpress.com/store/product/Android-8-0-8Inch-CarDVD-Player-For-VW-Volkswagen-POLO-PASSAT-Golf-TOURAN-SHARAN-8OctaCore-Wifi/2339127_32851724285.html?spm=2114.12010612.0.0.65c7766beMCk0C

 

Isudar má DSP, ale zase nejde nastavit barva podsvícení tlačítek. I tvarově jsou bohužel jiné, byl bych rád, kdyby mi sedělo do redukčního rámečku na columbus. 

Prosím o rychlou reakci, chtěl bych dnes objednat ;) 

 

Edit: Isudar má navíc DSP... je to moc velká výhoda? Oželit radši barvu tlačítek?

Upraveno uživatelem Zuki
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdarec borci, potřebuji opět poradit...  To, že jsem se už tady zmiňoval o slabším signálu na rádiu Isudar, tak jsem koupil Anténní napáječ a slučovač Fakra.  Modrý drát, který slouží u tohoto produktu má sloužit jako napájení. Otázka zní: Modrý drát zapojit na spínaných 12V, nebo můžu drát dát na trvalých 12 V ??? Mám obavy, že když dám drát na trvalých 12V, tak to bude neustále  "žrát" baterku při vypnutém klíči v zapalování, nebo nedej bože, aby to nezačalo třeba hořet když rádio nepoužívám a jsem mimo vozidlo... Bohužel při vysunutí autorádia ve dvojkové Oktávce po FL, nemám na ISO konektoru 12V spínaných, ale je tam pouze 12V trvalých... Proto se ptám, jestli to můžu zapojit takhle na trvalých 12 V... ? Předem děkuji za odpověď.

Fakra.jpg

Odkaz ke komentáři

tak za prvý, to co jsi objednal (myslím na obrázku) je nějaká úplně slátatina přechodů, potřebuješ jen ten kablík s dual fakra a sice ten co máš na obrázku a za druhý, pokud se bavíme o Octavii 2, máš tam 12V plus, které je odpojováno klíčkem, ne že ne, jen ho najít a je přímo na kostce rádia. Už nevím který drát to byl, protože už O2 nemám, ale vím, že tam je, sám jsem ho zapojoval a na trvalých 12V to nedávej, vytřískáš si baterku.

 

HTB1S7KSdH9YBuNjy0Fgq6AxcXXaH.jpg

Odkaz ke komentáři

Vím, co chci ! Když má originál Octavia anténní výstup double Fakra konektor a rádio Isudar má pouze jeden Fakra anténní vstup, tak potřebuji Fakra redukci 2/1 s napájením ! Co mi tady posíláš za obrázek s 2x Fakra/DIN  ??? Navíc tahle Fakra je k ničemu, je rozdělená a nedostaneš ji do origošu dvojtého anénního výstupu v Octávce. Tam právě potřebuješ celou dvojfakru, která má mezi středníma Pinama 9mm ! Proto v tom balení jsou jak jednotlivé Fakry (které u octávky nepasují vedle sebe), nebo přímo dvojitá, která je do origošu anténního výstupu a ty mají právě těch 9 mm !  Proto to dávají v balení (více druhů), aby si mohl zákazník zacvaknout konektor, který potřebuje. To už mám vyřešeno a napojeno. Ale na to jsem se neptal, co mám použít za redukci !!! Já jsem se ptal na napájení... !!! Ale když už si píšem, modrej jsem zapojil na trvalých +12V a sledoval každý den baterii. V žádném případě a to i po 10-ti dnech napojení nekleslo napětí baterie ani o 0,10 V (auto skoro nejezdilo).  Takže jestli je to na stálých +12V, tak teď už vím, že je to celkem prdel !

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím.

Mám dotaz, octavia II r.v.2007 rádio Streem BT pod sedadlem mám hliníkové začínající 5P0.  Bohužel mi přestalo fungovat zřejmě odešlo pryč :-D

Přemýšlím nad koupí nové jednotky (použité koupené z jiného vozu).

Pojud si seženu jednotku která bude podporovat A2DP tedy povětšinou začínající 1K0, bude mi tato jednotka fungovat v mém voze tak aby se mi opět zobrazoval tel na maxidotu?

Popřípadě jakou jednotku bych potřeboval.

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

tam jde hlavně o použitý čip rádia, vím, že je v pohodě čip TEF 6686. Paradoxně hraje lépe než inovovaný 7786. Ale to máš težký, lidem se nezavděčíš, 4z5 lidí co mě kontaktujou, tak akorát chtějí vysát informace, co a jak, pak to nakoupí přes Ali, protože zjistí, že bych na tom měl náhodou litr na pivo ... tak to koupí, za nějakou "best price" a do týdne je mám v mailu zase .. "prosím, potřebuji se zeptat, nevíš proč ....."

100x opakovaná věta "i když něco na Ali vypadá stejně, není to stejný"

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dnes jsem se asi po roce dokopal k zapojení přední kamery. Očekával jsem hladký průběh a na místo toho nastal porod. Jelikož je v autě snad 80C nechci v testování dál pokračovat a redeji požádám o radu Vás, třeba to společně zvládneme.

Mám starší model (android 5.1) ale od tohoto prodejce radio

kameru do předu

pře toto hodlám zapojit přední kameru

Ted k problému zapojím kameru (na kabel dvr in) a spustím program DVR (byl v rádiu) naběhne černá obrazovka kde je možnost výběru foto a nahrávání (není je však možné použít) a obraz nikde. Kamera je funkčí otestována přepojením na zadní a běhá jak má)

Takže jsem hledal a našel v extra menu položku přední kamery bylo of dal jsem on a po  restartu se objevil program ted nevím 100% jistě ale asi Fcam, zapnu ho a nic, přepojím kameru do kabelu video in a obraz je na světě - ale já chci nahrávat.

pak jsem si ještě všiml programu ivin (nebo tak nějak) a tam se obraz také objeví pokud je kamera zapojena do video in - ale opět nelze nahrávat

Takže jsem zkusil stahnout několik programů jeden hlásí že kamera je používána (přesto že ji odpojím) většina ani nenaběhne.

Došla mi trpělivost, jsem spařenej jak prase, autorádio vyndané, tak prosím o rady a nápady

 

 

 

Odkaz ke komentáři
V 8. 8. 2018 at 16:14, Efendy. napsal:

Dnes jsem se asi po roce dokopal k zapojení přední kamery. Očekával jsem hladký průběh a na místo toho nastal porod. Jelikož je v autě snad 80C nechci v testování dál pokračovat a redeji požádám o radu Vás, třeba to společně zvládneme.

Mám starší model (android 5.1) ale od tohoto prodejce radio

kameru do předu

pře toto hodlám zapojit přední kameru

Ted k problému zapojím kameru (na kabel dvr in) a spustím program DVR (byl v rádiu) naběhne černá obrazovka kde je možnost výběru foto a nahrávání (není je však možné použít) a obraz nikde. Kamera je funkčí otestována přepojením na zadní a běhá jak má)

Takže jsem hledal a našel v extra menu položku přední kamery bylo of dal jsem on a po  restartu se objevil program ted nevím 100% jistě ale asi Fcam, zapnu ho a nic, přepojím kameru do kabelu video in a obraz je na světě - ale já chci nahrávat.

pak jsem si ještě všiml programu ivin (nebo tak nějak) a tam se obraz také objeví pokud je kamera zapojena do video in - ale opět nelze nahrávat

Takže jsem zkusil stahnout několik programů jeden hlásí že kamera je používána (přesto že ji odpojím) většina ani nenaběhne.

Došla mi trpělivost, jsem spařenej jak prase, autorádio vyndané, tak prosím o rady a nápady

 

 

 

Není náhodou v tý kameře zabudovanej slot na microsd kartu??? 

Odkaz ke komentáři

Tak jsem trochu pátral a zjistil že s kamerama s koncovkou cinch je opravdu problém a jdou jen některé (pro záznam). Přes USB fungují dokonce i některé pro pc.  JInak co se týče toho propojení přes WIFI co jsem použil, funguje opravdu suprově a bez problému. Někde jsem četl dotaz jak se zbavit těch naváděcích pruhů co  kamera zobrazuje tak přes to WIFI propojení se nezobrazují. Na xda fouru jsem našel i různé úpravy jak zprovoznit i tu přes cinch, ale jelikož rádio funguje suprově nerad bych ho rozesral. Takže tu kameru co mám si zapojím jako parkovací a dokoupím USB kameru za 20USD.

Odkaz ke komentáři

Jinak jsem našel ještě jeden vstup CCD AVIN na video kde kamera funguje také a ten spolupracuje s prográmkem Fcam který umí přepínat 2 kamery bud ručně nebo lze v rádiu nastavit automatické přepínání. To by šlo využít tak že se na kabel z rádia dá rozdvojka a napojí se jak přední tak zadní kamera a můžeš si to přepínat dle libosti aniž by byla zařazená zpátečka. Odpadne sice ta automatika spuštění zadní kamery jři couvání ale zese je možné mrknout za sebe kdykoliv např. na vozík. Bohužel nemám rozdvojku abych to otestoval. - NEZKOUŠEL NĚKDO TUTO MOŽNOST?

Tomu WIFI propojení jsem nedával velké naděje a funguje naprosto bez problému. Teď ještě přemýšlím kam zapojit napájení té kamery kterou použiju na parkování - napadlo mě přední světlo, nejspíš obrysovka, pokud se nepletu tak tam prou při uzamčení (resp. nerozsvícení světel) auta nejde. nebo nějaký lepší nápad?

Odkaz ke komentáři

Rozdvojku jsem si zbastlil a nefunguje (videa z kamer je překrývají jelikož je obě hamery načtou jako zadní), našel jsem řešení ale jde opět o bastlení a do toho se mi nechce (není to pro mě až tak zásadní) navíc až koupím kameru na USB mělo by to fungovat bez problému. Zjednodušeně řečeno problém je v tom, že se obě kamery načítají jako zadní.

 

Takže nakonec nechám couvací kameru tak jak byla - ta je vyřešená aktivuje se při zařazení zpátečky.

Druhou kameru kterou použiju jako parkovací v předu, zapojím do AV-IN (ZDE ŘEŠÍM TO NAPÁJENÍ) nakonec použiju propojení kamery klasickým kablem jelikož lze do motoráku protahnout bez problému a napájení musím řešit pouze 1x (mapájení je u kamery takže někde v motoráku).  WIFI napojení si nechám do jiného auta na zadní kameru.

 

fungovat to bude takto:

při parkování, pokud budu potřebovat přední kameru zapnu program AVIN tím se zobrazí obraz přední kamery - jakmile dám zpátečku automaticky se zobrazí obraz zadní kamery, vyřadím zpátečku zase se zobrazí přední kamera - to mám otestované funguje bez problému až na to, že musím na začátku vždy zapnout ten program AVIN

V případě že nepotřebuji obraz z přední kamery nic nezapínám a zadní kamera se aktivuje sama.

Odkaz ke komentáři

Já nevím, co řešíš za složitosti. Couvací se zapojí do vstupu pro zadní kameru, napájení se bere z couvacího světla, funguje to výborně a automaticky. Zapínat si ji ručně je blbost, to prostě člověk dělat nebude, při každém zařazení, takže tam ta funkce bude využitelná jen při složitém nacouvávání do těsného místa. A přední kamera jde do AV IN nebo jak to tam mají označené a zapne se ručně, nadefinovaným HW tlačítkem pokud ho rádio má, příp. SW. Zapínám jen při složitých manévrech mezi dvě auta podél. Napájení mám brané někde přes klíček z pojistkovky, z místa, kde jsem dřív měl dobastlenou USB nabíječku pro navigaci a ta teď není potřeba. Nečetl jsem vše, pokud řešíš nějaké detaily co mi unikly. Jinak mé řešení po ručním zapnutí přední kamery umožní dál nic nepřepínat a při manévrech dopředu-dozadu, se obě kamery samy přepínají. Zadní při zpátečce a přední se tam automaticky vrací jako naposledy navolená funkce. Proto stačí zmáčknout jen jednou na začátku manévrování.

Odkaz ke komentáři

jindra999 tak jsi napsal to samé co já - jak to budu využívat

Původně jsem se snažil zprovoznit přední kameru aby nahrávala, což s tou co mám bez většího bastlení nelze, pak jsem jichtěl využívat přes program Fcam což také nelze.

Rozdíl mezi tím jak ji budu používat (tak jak sji sám popsal) a používání přes program Fcam je ten, že lze kdykoliv zapnout zadní kameru i bez zařazení zpátečky (což bych využil např. na sledování vozíku který v zrcátkách nevidím)

Zadní kamera funguje při zpátečce bezvadně už asi rok, mám ji napájenou z osvětlení SPZ (samotná kamera je v osvětlení SPZ).

Takže řeším už jen umístění přední kamery (asi někam do masky)  a napájení přední kamery (někde v prostoru motoru abych nemusel tahat další kabel zase do kabiny) nerad bych aby kamera vymlátila baterku tak mě napadlo z předního světla.

Odkaz ke komentáři

Já ji umístil přímo pod SPZ, je pěkně schovaná v mřížce. Problémek je, že ukazuje stranově převráceně (L/P), pro ten účel podélného parkování to ale nevadí. A taky tím, že je nízko, tak mám pocit, že jsem od auta předemnou ještě daleko, ale ve skutečnosti je už můj nárazník blízko jeho. Protože prostě koukám moc dospod auta předemnou a ne do oblasti největšího výstupku nárazníku. Naklonit ji nahoru ale nechci, protože pak je obraz oslňovaný sluníčkem. Zapínám si ji minimálně.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...