Přejít na obsah

Bílá emulze na olejovém víčku 2.0 TFSI


Doporučené příspěvky

Zdravím

 

před pár dny jsme si všiml bíle hmoty na spodní straně olejového víčka. Hledal jsme informace na internetu a může to být od vysrážené vlhkosti z krátkých tras po prasklé těsnění pod hlavou. Má s tím někdo zkušenosti?

 

Denně dělám krátké vzdálenosti do 8 km jedna cesta, takže se sotva ručka teploměre dostane na 90. A je pravda, že minulé týden byli zde teploty do 5 stupnů přes den (nežiji v ČR).

 

Auto nekouří, chladící kapalinu jsem dolévat nemusel co to auto mám což je cca 7 měsíců.

 

Má někdo s tímto problémem zkušenosti?

 

Najeto mám kolem 213 000 km.

 

Díky za rady.

 

post-54418-0-88895200-1481216927_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Dík pánové za názory.

 

Osobně si také myslím že je to venkovními teplotami a těmi krátkými vzdálenostmi. Olej v chladicí nádobce není, kapalina v ní při běžícím motoru nebublá a olejové měrka je také jen od oleje. Auto trošku kouří ale to přisuzuji vysrážené vlhkosti ve výfuku. Po delší jízdě bez kouře.

 

Setkal jsem se s informaci, že by příčinou mohl být vadný termostat nebo odvětrání motoru. S tím termostatem nevím jestli je to možné. Auto se mi zahřeje stejně rychle jako v létě a nepřehřívá se, takže si myslím, že mam termostat v pořádku.

 

Co se týče toho odvětrání, nejsem expert ale něčím takovím je BWA motor vybaven? Vím že to má nádobku s aktivním uhlím a PVC ventil ale to by na tu vlhkost nemělo mít vliv, pokud se nepletu??

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...