Přejít na obsah

Neoriginal rádio + soud system


Doporučené příspěvky

Zdravím :-)

 

Chtěl bych se zeptat zda už jste někdo vyřešili problém se sound systemem u neoriginalniho radia? Právě řeším problém se sound systemem u neoriginalniho radia a byl bych rád kdyby mi někdo poradil jak tuhle věc vyřešit? Mam octavii II před facelift rv. 2007.

 

Vim už se to tu asi řešilo hodněkrát ale nikde jsem nenašel nějakou 100 % odpověď

 

Zatím moc díky za jakoukoliv odpověď :-)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Janny89: muzes mi pls poslat info jaky prevodnik, jak zapojene a jak nastavene? Koupil jsem si z ebay prevodnik Dietze ktery ma umet zapinat a vypinat zesilovac, ale podarilo se mi ho zprovoznit asi jen na 3 minuty, potom jsem chtel umistit radio do palubly na stalo a od te doby to zase nefungovalo, kabelaz jsem prekotroloval a nikde neni noc zlomene nebo poskozene

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dobrý den. Chtěl bych se vás zeptat jestli nemá někdo náhodou zkušenosti s neoriginálním rádiem s navigací ( takovým těm z Aliexpressu).

Pokud s tím někdo máte zkušenosti tak bych se chtěl zeptat zda nevíte co se musí vyměnit když nehají reproduktory?

Vyměnil jsem to rádio s navigací za moje bolero ( s příplatkovým Sound Systémem) a nehrají mi reproduktory. Nevíte jak to vyřešit?

Bylo mi řečeno že se to nějak udělat.

Předběžně děkuji za rady....

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahojte, v aute mám sound system a nehrá s androidom, janny89 spomínal, že sa mu to podarilo rozchodiť s neakým prevodníkom no nenapísal s akým. Vie niekto poradit? Naozaj sa musí vyradiť origo zosilovač? Nenaruší to kvalitu zvuku.

 

( Columbus origo mi z auta ukradli, kúpil som androida a až pri montáži som zistil, že s sound systemom nehrá - poradte)

Odkaz ke komentáři

Kvalita zvuku mi prijde stejna, moznaclepsi s jinym radiem, hlavne si clovek nastavi ekvalizer jak chce

Jinak nejaky canbus adapter by mel fungovat, mam doma dietz z ebay, na britskem foru psalicze ho k tomu pouzivali, ale nepodarilo se mi to rozchodit, kdybys byl nekde z okoli muzem se donluvit a muzes si to zkusit rozchodit

Odkaz ke komentáři

Ahoj, som zo slovenska od Žiliny. Nie som elektrotechnik a preto každá rada dobrá. Tak som sa tešil, že po polroku jazdenia s dierou v palubovke bude zas veselo a som s toho ešte viac nešťastný :( :( . Neviem čo s tým. Na nete som našiel neaké prevodníky, no nikde som sa nedozvedel , či by mi pomohli. :unsure:

Odkaz ke komentáři

Nevim co myslis sound systemem, nejaky pridavny zesak z nadstandardni vybavy? Ja mel radio stream a 8 repro v zakladu. Koupil na Alikovi cinske radio, urcene pro VW, v kabelazi byl pribaleny CAN modul. Na prvni zapnuti okamzite vse hralo, castecne to i komunikuje s autem. Ukaze otevrene dvere, couvaci kamera ukazuje trajektorii dle natoceni volantu, funguje multifunkcni volant. Co neukazuje je info z climatronicu, teplotu, a nejde menit nastaveni tlacitek volantu, pouze jejich vychozi funkce dela, co ma. Jo, v diagnostice je radio nedostupne a zpusobuje chybu gateway, ze nema komunikaci s radiem. Coz v praxi nicemu nevadi, jen, ze neni diagnostika cista mi trochu vadi. Ale nikdo se tu na mou prosbu o doladeni techto detailu neozval, tak to holt necham tak.
Takze strel readio a kup si jine, urcene pro VW a Octavia, s prevodnikem v cene, stoji 6 litru. Nebo levnejsi s windows CE, urcene primo do oktavky, to komunikuje kompletne, s klimou, park. senzory atd.

Odkaz ke komentáři

na předface ofci ti nikdy klimu ukazovat nebude, jedině s face panelem. Sound system má zesilovač spínaný po CANu a to ty čínské radia prostě neumí, umí to jen columbus po správném nakodovaní, ale jsou 2 řešení: canbus adapter který umí zapnout zesilovač a nebo odstranit zesilovač a místo něj dát vyhybky nebo jiný zesilovač který se spíná po drátu

Odkaz ke komentáři

Áno, sound system je príplatková výbava s prídavným zosikom, o čom som doteraz nevedel. Nezisťoval som to, lebo nebol dôvod.

A rádio som kúpil urcené pre octavku II fl. , ktoré komunikuje s klímou, multi. volantom, dverami a pod. no nekomunikuje s zosikom sound syst.

 

Preto skôr ako pristúpim k radikalnemu riešeniu-výmene a kúpe neakej čorky z bazošu hľadám iné riešenie. Veď po skúsenosti s vykradnutým autom na to ani nemám chuť. Podporovať dlhoprstých? A možno by sa mi podarilo kúpiť aj to moje?! :wacko: Preto som radšej išiel do kúpi niečoho iného, ale nebol som dosť informovaný o probléme s zosikom.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj, objednal som odporúčaný prevodník a predajca ma kontaktoval s tým, že nemá dobrú odozvu na použitie tohto prevodníka. Dohodli sme sa na montáži v dopoučenom servise, s ktorým spolupracuje. Rádio sa ani po montáži prevodníka v tomto servise rozbehať nepodarilo. Technik mi povedal, že to montuje už do tretieho auta a ešte ani raz to nepomohlo. Napadlo ma, či náhodou nemontuje stále ten istý, možno vadný, ale videl som ho rozbalovať zatavené vrecúško viditeľne nového dielu.

Odporučenie znelo: použiť origin radio, obísť zosilovač, alebo sa pokúsiť zohnať iný zosik, kôli zachovaniu kvality zvuku. Pozitývum bolo, že som zbytočne nezaplatil viac ako 160e za prevodník.

Po vyriešení problemu sa ozvem.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj, pokus s prevodníkom nevyšiel, predajca mi ponúkol montáž v zmluvnom servise no nefungovalo to a tak posledné riešenie bolo obísť zosilňovač. Technik, ktorý to robil chcel prepojiť ovládanie zosilňovača no tento typ to neumožnil. Tak sme na koniec prepojili vstup a výstup priamo v konektore pri zosilňovači. Rádio hrá komunikuje s klímou, volantom a pal. počitačom. A tak mám zosik naviac.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
V 31. 7. 2017 at 6:05, košin napsal:

na předface ofci ti nikdy klimu ukazovat nebude, jedině s face panelem. Sound system má zesilovač spínaný po CANu a to ty čínské radia prostě neumí, umí to jen columbus po správném nakodovaní, ale jsou 2 řešení: canbus adapter který umí zapnout zesilovač a nebo odstranit zesilovač a místo něj dát vyhybky nebo jiný zesilovač který se spíná po drátu

Cauvec a muzes sem hodit link na canbus adapter který umí zapnout zesilovač ? ....dikec

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...
  • o rok později...
V 21. 9. 2017 at 17:54, Laci napsal:

Ahoj, pokus s prevodníkom nevyšiel, predajca mi ponúkol montáž v zmluvnom servise no nefungovalo to a tak posledné riešenie bolo obísť zosilňovač. Technik, ktorý to robil chcel prepojiť ovládanie zosilňovača no tento typ to neumožnil. Tak sme na koniec prepojili vstup a výstup priamo v konektore pri zosilňovači. Rádio hrá komunikuje s klímou, volantom a pal. počitačom. A tak mám zosik naviac.

Mozem poprosit o radu mam taky isty problem si od zilini? Ako si to len priamo spojel na zosiku? A kde mas umiestneni zosik

Dik za radu 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...