Přejít na obsah

TMC data o doprave na Slovensku


Doporučené příspěvky

Ahojte, hladam informacie o TMC na Slovensku. Povodne som si myslel ze u nas sa to nesiri, ale vraj ano len dake kody su ine pouzite a vraj to nefunguje so vstavanymi Navi. V CZ, HU, AT aj PL ked som bol mi to fungovalo a priamo som videl obmedzenia (v prahe na nezaplatenie) len ma stve ze na SK to nefunguje. Existuje na to daky sposob ako to obist?

Odkaz ke komentáři

Egeto:

Veru ani mne na Columbuse sa nič zo Slovenska nezobrazuje. Najbližšie dá vždy hlásenia z Rakúska. Minule ma dosť prekvapilo, keď sa objavilo upozornenie na vozidlo v protismere na diaľnici A6 - spolu s gongom a výpisom priamo na maxidote.Nestihol som to odfotiť, škoda.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

No ja to mam tiez preskrtnute, a presne len hlasenia z viedne, resp madarska v BA. Na ceste do Prahy pekne ukazalo ze kolona na dialnici (skoda ze az 2 min po tom co som v nej uz stal) pripadne obchadzky rozkopavok v Prahe priamo. Sikovna vec ak to funguje. Co viem a ako som sa docital, tak vraj officilane TMC sirene Radiom Slovensko nema podporu pre mapy vo vstavanych zariadeniach, ze to vie prijimat len Garmin (TomTom pouziva vstavanu SIMku, ci uz v autach (mal som vo Fluence 2010 alebo prenosnych Navi)

 

@R!co: pouzivas officialne mapy, ci mas dake namodene v Amundsene? Resp ci mas dako upravovany infotainment?

 

Odkaz ke komentáři

RDS/TMC funguje na Garmine od zaciatku vysielania:

post-19535-0-49689800-1487241201_thumb.jpg post-19535-0-77013100-1487241206_thumb.jpg post-19535-0-52396300-1487241211_thumb.jpg post-19535-0-75271600-1487241215_thumb.jpg

 

Ale aj napriek tomu sa mi nezobrazuju uplne vsetky udalosti, ktore su vypublikovane na http://www.zjazdnost.sk, kedze tieto data tlaci do TMC prave SSC cez poskytovatela RTVS.

Kolega ma Audi A6 MR2014 a v koncernovej navi sa mu zobrazuju rovnake udalosti, ako mne.

Mam pocit, ze podmienkou prijimania RDS/TMC dat, su aktualizovane mapove podklady s lokalizacnymi tabulkami v3.2, inak device data nevie prijat.

 

TMC na SK je trochu za opicami. Existuje projekt, ktory sa snazi nejakym sposobom natlacit dostupne traffic data do tohoto zdroja, ale kapacitne dokaze spracovat len 1/8. A separovat, ktore data pustit a ktore nie, je zatial nemozne. Takze k plnej funkcionalite, resp. vyuzitelnosti TMC, ako je v zapadnejsich krajinach si este pockame.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

Diki pani :) je velmi divne ze niekomu to ide a niekomu nie :) ja ficim na google mapach cez android auto a tiez cakam kedy uz tam bude waze. Google mapy ukazuju pekne dopravu az na policajtov, ale uz AA ma evidnente pripravu pre alternativne navigacie, ako pri prehravacoch hudby. Takze ja uz netrpezlivo vyckavam :) Do skody napisane, cakam na odpoved, naposledy kvoli repro mi odpisali po 2ch tyzdnoch az, takze to este potrva asi..

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Fix nepomohol, primarne len spravili dake inicializacne stepy ako ked sa meni infotainment, co nepomohlo. Momentalne mi maju nahravat FW z dakeho disku (netusim co to ma byt) a ak to potom nebude fungovat, tak ze to nie je technicky mozne.

 

Zvlastne je ze maju potvrdene ze problem sa tyka len Columbusu v ktorom kolvek aute, nie len Octavia. Amundsen tento problem nema a prijima TMC data bez problemov, ako si oni overovali.

 

Technik priamo zo skody najprv nechcel verit ked mu to ukazovali a potom len cumel ze preco to jeden vie a druhy nie..

Odkaz ke komentáři

Je tu niekto kto ma Columba a idu mu RDS-TMC? Ja mam rovnaky problem ako to tu uz bolo vyssie spomenute. Na uzemi SK mam preskrtnute TMC ale taha mi to rakusko a cesko takze to HW zavada nemoze byt. Objendal som sa na zajtra na diagnostiku tak uvidime co mi povedia. Ale cakam rovnaky od..b ze s ato neda. To je najjednoduchsie povedat. Nech ma v tej skode neseru, auto za 32000, navi za 1500 ci kolko za to chcu a oni cloveka odbiju slovami technicky to nie je mozne. Ak by to nebolo technicky mozne tak by to neslo vobec a nie len na uzemi nejakeho konkretneho statu!

Odkaz ke komentáři

Tak mi neda aby som sa nepodelil so svojimi skusenostami v servisa IMPA Bratislava a.s. :

 

V tomto servise som bol 2x a to prvý a posledný. Prišiel som s problémom, že moje autorádio (Columbus) mi na území SR neukazuje dopravné správy cez RDS-TMC (mám overené, že signál sa vysiela a že iné rádia koncernu signál prijímajú) . Servis zvládol môj problém vyriešiť cca za 10-15min a to tak, že auto sa ani nepohlo z miesta (bolo zaparkované na parkovisku pred salónom). Verdikt: "Nefunguje Vám to, lebo máte rádio s digitálnym príjmom signálu (DAB) a na SK sa ešte nevysiela DAB". Tak pre zaujímavosť: DAB nemám a viem to na 100% keďže som si to v konfigurácii nezadal a nemám to ani v menu rádia (o čom som samozrejme presviedčal aj prijímacieho technika). Pochybujem, že auto dali na nejakú diagnostiku, alebo či vôbec niečo zisťovali. A čerešnička na koniec, zaplatil som za tento verdikt 2,51€ s DPH. Takže ak si chcete počkať na prijímacieho technika 20min, potom si s ním posedieť dalších 15 kým všetko naťuká do PC a potom po 10-15min sa dozvedieť, že vlastne všetko je OK a chuj je zákazník a za túto informáciu si ešte aj zaplatiť, tak vrelo odporúčam tento servis!!! Následne som prešiel do konkurenčného servisu DANUBIASERVICE a.s. na Rožňavskej ul. a tam mi povedali aby som sa zastavil dnes, že sa auto pripojí na diagnostiku a že sa napíše podnet do Škodovky aby sa k tomu niekto z fabriky / z importu vyjadril.

 

PS: Neviem či to tu sleduje niekto z importu alebo priamo zo ŠA, ale snáď áno....

 

Odkaz ke komentáři

Tak bol som dnes v service po movy FW do infotainmentu, ale zatial stale nic, slovenske hlasenia nefunguju.

Uz to riesia v SA vraj, ale nevedia mi povedat kedy co bude. ze teraz to je u Skodovky. Ak sa dakomu inemu chce, prihlasit sa tak isto ze to nefunguje, nech to riesia.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

caf nic zatial, ale zistil som ze ten novy FW zrazu sa nevie pripjit na ine wifi siete (ale streaming volba v mediach ostala) a tak isto vo volbach mirrorlink mame, ale pripojit cez neho telefon neide. takze ak sa niekto rozhodoval, nema cenu updatovat, nic vam to neprida az na nejake fancy ikonky zelenej jazdy pri spotrebe na columbuse alebo vacsi font teploty. Do servisu sa chystam to cele reklamovat, len kedze ho mam 50km od prace tak som sa zatial k tomu nedostal.

Odkaz ke komentáři

diky za infosku ... zvlastne, ze ked upgrade=downgrade v podstate ... skusim zbehnut do skodovky u nas v Nr, su celkom seriozny, tak uvidim, dam info ... zvlastne bolo zistenie, ked som cez caristu zistil, ze polzku TMC som mal disabled, no ani po nastaveni na enabled sa nic neudialo ...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Tak update, uz mi fixli problemy s novym FW - ale to sa musela priamo MB pripojit do servisu a oni to dokodovat aj Wifi connect aj Mirrorlink, a uz to funguje ako predtym cele. Problem s dopravou vraj zatial riesia, ale nemaju riesenie zatial - podla mna budu natahovat a nakoniec to zarazia tym, ze uz sa nevyvija firmware.... Aspon uz mi cez Android Auto fici aj Waze...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

diky za infosku ... zvlastne, ze ked upgrade=downgrade v podstate ... skusim zbehnut do skodovky u nas v Nr, su celkom seriozny, tak uvidim, dam info ... zvlastne bolo zistenie, ked som cez caristu zistil, ze polzku TMC som mal disabled, no ani po nastaveni na enabled sa nic neudialo ...

Kde sa da prosim ta zapnut TMC v amundsene?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...