Přejít na obsah

Seat Leon ST FR FL 1.8TSi


Doporučené příspěvky

ViktorMPI: díky Viktore, jak jsi na to Ty, porad Oktavka?

 

marekczek: sleva cca 12%. Mno rikal, ze 3 mesice je standad do kdy se leon dodava. Napr objednana Cupra 5.1. uz je schvalena do vyroby a nejpozdeji do mesice ji budou mit. Co jsi bral za Seata?

Pokdu bych mel ceka 8 mesicu, tak muzu odpstoupit od smlouvy ....

 

a takhle bude vozidlo vypadat :-)

post-96-0-96932200-1485772104_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Díky. Me Seat zaujal trosku sportovnejsim vzhledem a cenvokou oproti O3. Kdybych zvolil stejnou konfiguraci, tak jsem tak o 100tkč výše... jasně, Oktava je o něco větší, ale to mě nějak netrápí ...

 

Ano má 250Nm a to z důvodu DSG, protože nechtějí prodávat dvě stejné auta, ,které budou mít tak velký rozdíl v krouťáku manual vs automat. Nicméně je to možné chipnout na 320Nm, to manuální převodovka a komponenty zvládnou, potvrdil mi to neoficiálně i prodejce ...

Odkaz ke komentáři

No vida, taky jeden Leon... Ale moc se netěš, je to stejná hrachovina jako O3... prostě ošizený kam se podíváš, všechno odlehčený, úspory koukají kam se podíváš. Po půlroce a 1,5 roce ježdění s Leonem jsem měl příležitosti jet dlouhé trasy s O2 (1,9TDI a 1,8TSI) a pokaždé jsem si říkal, že to snad prodám a koupím O2... ergonomie, řazení, jizdní projev, hlučnost... Aby Leon působil sportovně, tak mu nesmyslně přeposilovali řízení, jen mrkneš a jedeš do pangejtu (všichni komu jsem to půjčil s tím měli z kraje problém) - 30let jsem takový problém neměl, až s Leonem... ale zvykneš si a začneš s tím podvědomě počítat, teď už se mi to neděje.

Horší je praktičnost, když sklopíš zadní opěradla, tak zůstanou vysoko a moc prostoru ke střeše není. Ten kufr - má tak 450 litrů, je o poznání menší než O2...

 

Je v tom daleko víc slyšet motor a příjemný zvuk to není - 1,4TSI..

Flašky s pitím do dveří nedáš.

Tlačítka oken jsou ergonomicky špatně umístěna... O1 i O2 stačilo poslepu hrábnout a přední okno (čip na parkoviště) šlo dolu. U Leona i po dvou letech tam hrábnu a když poslepu, tak spolehlivě otevřu zadní okno. Navíc ta tlačítka chodí o poznání hůře, než u O1 a O2.

Co jsem měl možnost jet s O3 a být vezen G7, tak je to nemlich to samý, jenom ten G7 je asi o poznání nejlépe odhlučněn (motor)

Takže doba pořádně udělaných aut v koncernu je pryč, co je na MQB je hrachovina a ti co oprašují O1 jsou na tom asi nejlépe. Jednoduchá kovářská práce, opraví to v každý vesnici protože všechny problémy a jejich řešení je známé a nemá to miliony ekologických a elektronických kurvítek...

Odkaz ke komentáři

To jsi to krasne sespsul :) Ale beru kazdy nazor a jsem zvedav jestli budu mit stejne negativni zkusenosti. Samozrejme jsem s Leonem pred objednanim jezdil a neprislo mi,ze bych mel problem s preposilovanym rizenim a nemohl se usrzet tam, kde potrebuji. Kazdopadne souhlasim,ze O2 pusobi poctiveji udelana nez Leon a O3, s Golfem jsem nemel tu cest, nicmene otec,ktery ma O2, tak kdyz videl O3 uvnitr,tak pronesl,ze by to nechtel ani za nic, ale to byl spise subjektivni dojem z interieru....

 

Ty mas FRko?

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Nechci to úplně sepsout, 61tis km a žádný problém... spotřeba na benzín 103kW neskutečná... Jízdní vlastnosti super, proti zadní nápravě nemám připomínek. Opravdu veliký rejd, otočí se to na menším místě než O1, O2...

Nic není vysloveně katastrofa, ale vždy jsem si s novým autem pocitově polepšil... z fáčka do Toleda 1, do O1, do O2, ale u Leona mne opakovaně napadlo, že to tak není.

Ten přeposilovaný volant mne také netrkl hned, až když jsem několikrát mířil mimo silnici mi došlo, že v tom volantu není vůbec žádný odpor a že je tak ostrý, že stačí jen malinko pootočit a jedeš mimo. Dávej si na to ze začátku bacha... Jeli s tím dva lidé, taky zkušení jezdci s citem a měli stejný problém.

Nemám FRko, byl to showroom bez nájezdu km... Style s spoustou výbavy navíc. Normální Leon má dost nízký podvozek, řekl bych podle drhnutí cestou na chatu stejný jako O2 s továrním snížením. FR je ještě níž, to už jsem nechtěl, to bych snad na chatu nedojel...

Co mají FR lepší jsou sedadla... Měl jsem v O2 dynamic paket a to byla snad nejlepší sedadla v jakých jsem kdy seděl... Sedadla v Leonu jsou lavice O1, snad v FR budou lepší...

Dokodoval jsem si:

vypnutí pištění pásu

sklápění pravého zrcátka,

svícení zadních světel s denním svícením

grafické zobrazení parkováku (mám jen vzadu)

pár optických zbytečností jako třeba protočení budíků při startu a pod...

 

Odkaz ke komentáři

Jo tak je to mozne, ze to budu pocitovat. Proc jsem se ptal na FR je ze tam je moznost zvolit si tuhost posilovaci rizen, tak mozna, ze to u FL bude ted jine.

 

Sedadla jsou super, jsou to ty sportovni, takze za me ok. S nizsim podovozkem pocitam, mel jdem kdysi sportovni na OII a bylo to vsude ok.

 

Jinak nejake dokodovani taky planuji, treba to protoceni rucicek a uvidim co dalsiho se bude dat. Mam v planu jeste HMI, ale to nevim jestli pujde....

Odkaz ke komentáři

Dnes většina rychlejších aut je přeposilovaná, stačí se svézt mkovým báwem, audinou.... Proto zásadně řízení mám na režim normal nebo comfort. Popřípadě pokud nemáš volič režimů, lze přepnout diagnostikou.

Najeto mame přes 30000km a nic nevrže o leonu a zatím žádná závada (akorát sem nechal měnit náboj kola a měnil sem už 2x přední brzdy).... Jediný co mají nedomyšlené, že se občas zasekne kámen nebo štěrk mezi krytem kotouče a nábojem kola... a dělá to strašný randál.

2.0 TSI je v leonu odhlučněno hodně slušně....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...