Přejít na obsah

Pokec o COLUMBUSu


Doporučené příspěvky

Zelo už jsem to spravil stacilo nakodovat pres diag. Uz to slape. ted me jako tebe trapi mapy. Chtel jsem zkusit kombinaci SD karty a DVD jenze to mi udela to same co pises melo by to nabidnout volbu aby si potvrdil nahravani mapy, ale to me nepusti a restartuje se dokola pak nabehne po nekolika restartech radio jako by se nic nedelo a hlaska CHYBA CD/DVD. Tak mi jeste zbyva to zkusit jen pres dvd mechaniku mam OK - pres tu jsem nahral novy sw. Nekdo radu co stahnout za mapy abych napalil a udelal jen pres DVD?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravim. Mam taky mensi problem s Columbom. GPS antenu (uz druhu v poradi) mam nalepenu na palubnej doske u vyduchov kurenie. Na Columbe mam FW 5238.

Problem mam taky, ze mi chyta signal GPS priblizne 4-6 minut po nastartovani. Ked si dam info o GPSv servisnom menu, tak mam satelity "visible" vzdy 6-9, a z toho "tracked" 4-7. Takisto sa aj suradnice pohybuju normalne. Jediny problem je ten, ze mam "position" iba 2D, a az po tych 5 minutach sa zmeni na 3D a navigacia zacne fungovat.

Myslite ze to je kvoli FW? Mam skusit nahrat znovu alebo nahodit 5274? Vdaka :)

 

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Zdarec, chtěl sem se optat - sem úplný laik Á koupil sem octavii 2, před fl, 2007, z výroby bez columbuse - ten tam dodělal předchozí majitel a funguje suprove až na dnešní problém - od začátku sem tam měl micro sd kartu v redukci (1 gb) a fungovala dobře, dnes sem zkoušel 2 gb sd kartu klasickou a napsalo to chyba sd a od té doby nejde ani ta micro sd v redukci.. nevíte někdo čím by to mohlo být?

 

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

 

nejde mi přehrávat hudba v columbusu přes bluetooth, asi tak před měsícem jsem měl možnost v nastavení nastavit přehrávání přes bluetooth tak jsem zafajfkoval a pak jednou se mi v nastavení objevilo aux dal jsem zatrhnout pak jsem to zrušil a od té doby se mi už neobjeví v nastavení přehrávání přes bluetooth a v media se mi už také neukazuje bluetooth ale ten aux nešlo by to nějak udělat abych tam měl zase jen to bluetooth, octavii mám po faceliftu z roku 2010 a chtěl jsem to vyzkoušet jestli to přehrávání přes bluetooth bude fungovat.

 

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

zdarek ... viem, ze tu toho je ohladom columbusu habadej...mam problem s tym, ze po nastartovani mi columbus zapne, ale radio stanice sa vymazali, nehraje, aj pri prepinani a naladeni stanic nehraje, sd karta nehraje, NAVI ide, ale bez zvuku... mal s tym niekto problem? co to moze byt??? restart trojhmatom som skusal, aj odpojit baterku som odpajal na 5min a nic. Mam orig. columbus RS 5/2009 SW - Ver. 1404 map. ver. 6317 ... viete mi poradit niekto co s tym? .. dakujem

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim

 

Chystam sa aktualizovat firmware 1004 na 5238

 

Na nete som nasiel toto:

Volkswagen RNS 510 Firmware Upgrade version 5238 – Details
Download Location 1: RNS_510_FW_5238_update.rar – 493.13MB
(RNS_510_FW_5238_update.iso – 700,196KB)
Download Location 2: FW_5238_ORIG.iso (638.79MB)
Download Location 3: AU_FW_5238_90_5_5.iso

 

AKU VERZIU TAM MAM NAHODIT????

 

DAKUJEM.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

zdarec

pri koupi octy jsem mel nainstalovanej ke colombusu parrota, kdyz jsem ho zkusil sparovat, tak nesel, ani nesel zapnout, tak sem ho odstrihal. 

Kdyz se zapne radio, tak se vdycky "prihlasi" chtel bych ho od radia odmontovat, kdyz vyndam radio, tak je nejak zezadu jen pricvaklej bo je to slozitejsi??

Diky za odpoved.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

tak jsem konecne oddal parota. jen sem tam nasel 2 kabely ktery tam jen lezely:-) viz foto.

ten modrej je na co?? me napadlo ze je GPS antena dozadu jak je ve strese, ale je tam zapojena ta GPS antena. pac origo nefunguje, bo se mylim??

a ten bilej??

diky

jen jeste OT: kastlik mezi climatronikem a radici pakou je osvetlenej?? bo proc tam je ten bilej obdelnik?? diky

IMG_20180603_173109.jpg

IMG_20180603_172920.jpg

IMG_20180603_172935.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

pustil jsem rádio a to hrálo asi 30s, pak nějaký zvuk jak když se sekne písnička a ticho, dal jsem další písničku a zvuk nikde, u rádia nehraje zvuk, u SDkarty se dlouho načítají písničky a když to načte tak ji nepustí, to samé z HDD, navigace nemá hlas. Jinak rádio funguje jako přepínání v menu, nastavení navigace + mapy, jen to nemá žádný zvuk a MP3+HDD nepřehraje hudbu - jako že ani nezačne. V SETUP jsem dal tovární nastavení a to nepomohlo. 

Přišlo mi že se to rádio chová stejně jako když jsem ho koupil a bylo nastavené na SoundSystem, ale na kódování se nedá nic nastavit, nebere to novej kód. SS tam nemám, je to Octavia 2005 Elegance, původní rádio tam bylo Stream, Columbuse tam mám asi 3 roky a fungoval doteď bezchybně.

V příloze info o rádiu a číslo gateway - tu mám původní, baterku mi to nevybíjelo a tak tam zůstala. 

Kde je problém? A pomohlo by přehrání SW? Nemá novější SW vliv pak na vybíjení baterie, když tam mam tuhle gateway jednotku? 

 

Jinak strčil jsem tam původní rádio Stream a to hraje jak má, problém je tedy v Columbusu asi.

 

 

52053833_345393542727402_3389666955408441344_n.jpg

51989015_1573082119501948_8940757781414150144_n.jpg

Upraveno uživatelem šátec
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...