Přejít na obsah

Zadní světla facelift


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Tak u me hotovo :) bez kodovani, zadne chybove hlasky.

Ale pozor. Liftback i a combi predFL maji jine konektory. Zatimco poFL maji stejne. Liftback pred i poFL maji 6pin plochy v rade (poradi pinu stejne, konektor je ale jiny). Combi predFL ma takovy tlusty, kde jsou 3 a 3 piny pod sebou.

Jsou 2 moznosti. Bud koupit novy konektor, nove piny pro nej (samostatne k dostani pouze v mercedesu) a stary usmknout + napinovat novy konektor. Pripadne udelat to, co jsem udelal ja a udelat si "redukci" - je to drazsi a pracnejsi ale zato elegantnejsi a snadno vratne reseni. Viz foto ;)

 

e917da5e4350a5a871d955593fb96d7d.jpg0a5284ec0998f5aa148e486b6f8bfa26.jpgbad6fd47424a5cffb9758a76899e9f2e.jpg46d78ebd8f723688d79d9521845e6441.jpg

Odkaz ke komentáři

Protikus konektoru predFL liftback: 191 972 716 (cislo pinu do nej je 000979129E - k dostani u Skody i s dratkem za neskutecne prachy, pripadne jsem nasel tento jediny eshop, kde jde koupit zvlast (cislo pinu je jine, protoze tohle vyrabi jiny vyrobce, zabralo to par hodin googlovani)

 

Protikus konektoru predFL combi: 3C0 972 733 (cislo pinu je N 103 361 05 - k dostani u VW)

 

Konektor poFL (u obou variant stejny): 1S0 972 706 (cislo pinu je A018 545 86 26 - k dostani u Mercedesu)

 

Drat je klasicka 1mm.

 

Snad to pomuze. Sehnat ty piny bylo asi casove nejnarocnejsi :D Skoda je vzdy proda jen nakrimpovane na dratku za 200kc kus. Zvlast jsou jiz vsechny podle skodovacke etky "vyrazeny z vyroby" a nebo v te etce nejsou zvlast vubec.

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři

Konektory stejne nejsou. U combi ma jine usporadani pinu (3 a 3) a u liftbacku je preFL stary 6pin plochy konektor zadnich svetel, ktery se pouzival uz od Feldy tusim. Jsou to tluste 2.8 mm piny (jak jsem linkoval ten eshop). Piny v novem konektoru jsou o dost mensi.

 

Rozdilnost tech konektoru je videt na te fotce me prechodky. Kdyby byly sejne, tak jednu stranu prechodky zapojim do druhe :) (pak by ztracela vyznam)...

 

Mimochodem pochvala od Rolbare, to je neco [emoji106][emoji106]

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři

Tak prechodku delat nemusis. Muzes pouze stary konektor "ustrihnout" a nakrimpovat novy konektor s piny (1S0 972 706 a pin A018 545 86 26). Nicmene pak uz v budnoucnu nezapojis stara svetla. Musel bys vse predelavat zpet.

 

A strihat (tedy zkracovat) puvodni elektroinstalaci se mi nechtelo :D prestoze by to bylo daleko mene pracne.

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři

Hele je to jak rikas, nicmene oba konektory na sobe maji ocislovani. Ten velky ma na sobe velka cisla pro kazdy pin a ten maly ma na celni strane (jak se zasunuji dratky s piny - kde je ta cervena pojistka) na prvnim a poslednim pinu cisla 1 a 6. Je to drobnym pismem. Kdyz toto poradi dodrzis, tak bude vse vporadku :)

Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři

Tak hotovo dílo se podařilo, vypadá to teď luxusně :)

ale je vidět, že se šetří kde se dá.. měl jsem nakodované aby svítily obě zadní mlhovky

ale začlo mi to psát na budíkách chybu prasklé žárovky v pravé mlhovce

tak se na to světlo koukám a ony tam chybí LEDky

pouze jde vidět tišťák s pozicemi pro ně :(

takže odkodovat pravou a je to..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...