Přejít na obsah

Kontrola DPF filtru s adaptérem ELM 327 verze 1.5


Radas

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás

Moderní naftové motory používají pro snížení emisí výfukových plynů takzvané filtry pevných částic (DPF) Jenže jejich životnost je omezená.Týká se to všech TDI motorizací, které plní EU5 a výše.

Hledal jsem variantu jak kontrolovat zapopelení (znehodnocení) filtru způsobem, který bude pro mne jednoduchý v jakékoli situace bez větších problémů.

Potvrzeno testování na android 6.0 marshmallow. Verze aplikace DPF 2.10.5

Verze DPF https://apps.apple.com/cz/app/dpf-monitor-for-vag/id1563561126?l=cs nelze momentálně v režimu WIFI na iPhone 15 verze 17.4 uvést do provozu. V roce 2024 by měla být provedena aktualizace pro připojení WIFI.

https://www.diags.cz/pro-iphone/super-mini-elm327-pro-obd-ii-s-wifi-pro-iphone-a-android/

Při párování je nutno použít kód 0000 nebo 1234

post-87-0-37001300-1488908503_thumb.png

 

Podrobný článek o kontrole DPF filtru a diagnostice zde

Odkaz na návod: http://www.applagapp.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=319

Video průběhu regenerace během jízdy po dálnici na 6 kvalt rychlostí na tempomat 130 km/h

Video průběhu regenerace během jízdy po dálnici na 6 kvalt rychlostí na tempomat 130 km/h Car Scanner

Potvrzeno testování https://apps.apple.com/cz/app/car-scanner-elm-obd2/id1259933623?l=cs funkčnost i na iPhone 15 verze 17.4 s Adaptérem:

https://www.diags.cz/pro-iphone/super-mini-elm327-pro-obd-ii-s-wifi-pro-iphone-a-android/

 

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Panove, chtel bych se zeptat - kdy spina automaticka regenerace DPF? Po urcitych km, nebo pri urcitych gramech popilku?

Moje myslenka je nasledujici - rad byl pripojeny s aplikaci, ridil, vedel, kdy se spusti regenerace, kdyz bych jezdil po meste a vedel, ze se spusti, tak bych regeneraci rad nucene zastavil, protoze motor nema idealni otacky a ani teplotu a kdyz bych vyjel na dalnici, tak bych ji rad nucene spustil.

Umi tohle vsechno ta aplikace nejak? a jake jsou podminky pro automaticke spusteni regenerace dpf?

Diky za info

Odkaz ke komentáři

Panove, chtel bych se zeptat - kdy spina automaticka regenerace DPF? Po urcitych km, nebo pri urcitych gramech popilku?

Moje myslenka je nasledujici - rad byl pripojeny s aplikaci, ridil, vedel, kdy se spusti regenerace, kdyz bych jezdil po meste a vedel, ze se spusti, tak bych regeneraci rad nucene zastavil, protoze motor nema idealni otacky a ani teplotu a kdyz bych vyjel na dalnici, tak bych ji rad nucene spustil.

Umi tohle vsechno ta aplikace nejak? a jake jsou podminky pro automaticke spusteni regenerace dpf?

Diky za info

No nevím jestli by to tahle šlo protože už v návodu se pro vypálení DPF píše při zařazeném 3.4st§pni a rychlosti 60-70km/h tak nevím kdy na dálnici pojedeš touhle rychlostí :) ...ikdyž, na těch naších asi i jo :D

Odkaz ke komentáři

Zdravím Vás.

Včera jsem zachytil regeneraci.Přijel jsem na parkoviště a při zastavení zůstaly otáčky na 990.

Jel jsem tedy dokončit.

Po cca 2 km jízdy jsem opět zastavil a již se otáčky ustálily na 750(regenerace OK)

Doma jsem napíchl na OBD a spustil aplikaci.

Výsledek viz foto.

Regeneruji cca každých 330 km.

post-87-0-46722800-1489157812_thumb.jpg

post-87-0-64849100-1489157823_thumb.png

 

Minulá regenerace byla provedena 27.2.2017

 

 

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím Vás.

19.3. se mi konečně podařilo zaznamenat regeneraci začátek/konec průběhem jízdy

Začátek regenerace startoval dle aplikace na 12,69 g.(ikona filtru v aplikaci postupně mění barvu na červenou)

Teplota postupně stoupala k 598 °C Při jízdě 130 km/h dálnice a zbytek cca 5 minut město(město 50 Km/h)

Spotřeba tle PPC před reg. 5,5/při regeneraci 5,6

Celková regenerace trvala 11 min

Ukončení se ustálilo zvukovým signálem v aplikaci na 5,2 g

Sledoval jsem stav gramáže průběhem jízdy po reg.

Opravdu záleží na stylu jízdy poněvadž po 2 km po ukončené reg. jsem již měl 5,5 g

V mém případě probíhá regenerace po 195/210 km

post-87-0-83029200-1490119050_thumb.png

 

 

Odkaz ke komentáři

Tak dnes se mi podařilo zaznamenat regeneraci.

Dělal jsem si záznamy viz tabulka.Preventivně s sebou vozím adaptér a sem tam napíchnu a spustím apl.

post-87-0-68826400-1491576612_thumb.jpg

werevolf /Je více možností proč je to tak jak zde uvádíš.

1:v aplikaci je něco špatně nastaveno/osobně nemám odzkoušeno tak nedokážu posoudit

2:ve voze je provedena SW úprava mapy.

3:Umíš jezdit tak dobře jako nikdo jiný :smich:

Můžeš zde prosím uvést denní nájezd + město/mimo město/dálnice

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

No neviem v aplikacii mam nastaveny typ motoru na cayc ale skusil som ju odinstalovat a nanovo stiahnut tak uvidime. A denny najazd nemam lebo mi auto stoji v garazi ked som v robote a zenw som kupil fabiu do mesta a do roboty. A od vymeny egr-ka v 66000km jazdim s oktavkou uz iba dlhsie trasy a teraz mam nabehanych 85tkm

 

Odoslané z SM-A510F pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

no jde o to, že r@pid sem postnul plnou verzi VAG DPF, chápal jsem to tak, že je to nějaká cracknutá verze, kterou si nainstaluji a bude funngovat. Ale mě nefunguje. Free verze mi jede normálně, tak si myslím, že adaptérem to nebude, carista mi taky funguje normálně. Jen ta apka od r@pida mi nejde spustit. Po spuštění se stane toto viz. obrázek

 

post-53658-0-08578600-1493753086_thumb.png

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...