Přejít na obsah

Kontrola DPF filtru s adaptérem ELM 327 verze 1.5


Radas

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

ahoj, nevím kde jinde se zeptat, tady máte největší přehled..

upgradoval jsem Octavia 3 z před-fl na fl a nemile mě překvapují regenerace které jsou častější (to bych snesl) a trvají klidně 25min! to je extrémní čas. předtím vždy cca 10-12min.

otázka: jak dlouho trvají vám? je to normální?1288969529_Screenshot_20220416-090439_VAGDPF.jpg.146152f12de72547e2b2967486139f05.jpg

Odkaz ke komentáři

Jezdíš hodně krátké trasy a filtr máš zanešený sazemi 20,85 g což odpovídá i času regenerace a doby potřebné pro vypálení 

při nájezdu 300 km je zanešení dle mého názoru, díky krátkým trasám a špatnému prohřátí odpovídající vysoké, tak jak ukazuje apl,

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

právěže to co vidíš v apce je po 5ti studených startech. 4x trasa cca 30km a zbytek dálniční jízda. krátké nejezdím, to bych koupil benzín. u před-fl Octavia 3 sem měl intervaly regenerace 500-600km

nedalo mi to a ještě jsem pátral na webu a dle toho co jsem našel (např. vylepený štítek v kufru) tak auto má přehraný nový "after diesel-gate" sw. projevy regenerace odpovídají zkušenostem jiných uživatelů. dle času bych v týdnu přehrál sw za původní verzi. pak dám vědět

Upraveno uživatelem potoks
Odkaz ke komentáři

dnes proběhlo přehrátí sw na původní. vyčteno že sw byl updatován ve škodovce letos v lednu v německu (auto je dovoz). regenerace po přehrání (filtr už byl plný) 13min. poté najeto 197 km a zaplnění filtru stouplo o 19% což je přiližně 2x pomalejší plnění filtru. auto bere o pár deci/100km méně a znatelně lépe jede

to jen pro info kdyby někdo taky kupoval dovoz (nebo třeba i tady škofin), že škodovka sw přehrává

Upraveno uživatelem potoks
Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
V 30. 8. 2021 at 14:14, Radas napsal:

Jj je stejný jen bez udání verze čipu.

Můžeš ověřit přes ELM327 identifikátor



Odesláno z mého Radas realme 8 pro pomocí Tapatalk





0f3c9ed6457de0485806eba4bf8f8135.jpg

Zakoupil jsem díky poradě zde, ale mobil mi ten adaptér nenajde, nezdetekuje. Takže se nedostanu ani k další fázi, k připojení applikace.
Má to nějakou ledkovou kontrolku?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Ahoj pani, v prvom rade diky za super robotu - zverejnovanie novych verzii aplikacie a takisto diky, ze sa snazite pomoct ludom. Co sa tyka aut, som uplny amater, pred nedavnom som kupil od "znameho" dovezenu Skoda Octavia II 1.6TDi (CAYC, 2011) z EU. Len tak som sa zacal zaujimat v akom stave mam DPF, po roznom hladani ako zistit ci sa regeneruje spravne atd, som natrafil na toto forum. Dnes sa mi podarilo vycitat udaje cez VAG DPF (posledna jazda bola vcera cca 180km dialnica, no poslednych 20-30km boli kolony tak som siel velmi pomaly). Prevazne jazdim dialnice 180km, niekedy par dni po sebe iba dedina - mesto (2x10km).

Prosim, viete mi dat niekto kratku konzultaciu k vysledkom? Je to v poriadku?

Je Oil Ash Residue hlavny ukazovatel stavu zdravia DPF filtra? Je natom ten moj zle? Auto ma najazdene 155K.

Dakujem vopred za ochotu 

Screenshot_20230918_163833_VAG DPF.png

Upraveno uživatelem crucinal1
Odkaz ke komentáři

Ano. Oil Ash Residue je hodnota nespáleného popílku, který je trvale usazen ve filtru pevných částic. Projdi si prosím celé vlákno, kde najdeš i hodnotu zaplnění. U tebe bych tipoval že najedeš kolem 200 - 300 tk.

Samozřejmě se výdrž DPF bude odvíjet od toho jak budeš regenerovat. Řekl bych že v tomto vlákně je všeho dosti popsáno.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Po dalsich 4229km hodnota Oil Ash Residue stupla z 38.19g na momentalnych 38.77g. Regenerujem pravidelne na dialnici, takmer vzdy po 550-560km (hodnota soor mass calc je vzdy okolo 24g). Je toto normalny vyvoj alebo sa to zaplna az moc rychlo?

Pytam sa preto, lebo auto obcas zle startuje, trha/skace pri rozjazde na nizsom prevodovom stupni..ci nahodou nie je potreba menit EGR ventil, ktory by mohol sposobovat aj rychlejsie zaplnanie DPF. Vdaka

Upraveno uživatelem crucinal1
Odkaz ke komentáři

Pokud by bylo zaplnění gramáže na km jak popisuješ výše, tak najedeš do plného zaplnění

262 198 km. Ber to jako orientační. ono má na zaplnění vliv i styl jízdy, takže se hodnota km/zaplnění může měnit.

Pokud sebou motor trhá, skáče, tak je pravděpodobně EGR KO, jinak regenerace u tebe startuje na cca   24g a jak je na tom zaplnění v % typoval bych na 100%

image.png

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Nevím jak je to u 1,6 Tdi CR, ale u mě startuje regenerace na 13,5-14,5g 60-65% zaplnění. Jednou se mi povedlo že startovala na 100%, ale to byla situace kdy nebylo dostatek prostoru na regeneraci tzn. nekonstantní rychlost/ ubírání- přidávání plynu + brzdění.

Nech prověřit ten EGR.

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Jakou máš verzi ?

image.png.cb41aed4fb436fedf8a3ee2cda75446a.png

 

aktualizace je ukončena, jiná již není a nebude. změny jsou pouze v přidání codu motoru.

Pokud chceš více informací a živější aktualizace a novinky, tak se zaměř na Car Scanner.

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...