Přejít na obsah

Výměna brzdové kapaliny


Doporučené příspěvky

Chystám se na výměnu brzdové kapaliny a nevím, kolik jí koupit. Chci originál:

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/b000700a1-brzdova-kapalina-dot4-skoda-16760.html

 

a proto mi nestačí jen zajet někam do noname servisu, kde tam dají nějakou, co zrovna mají po ruce. A pro výměnu předpokládám, že stačí starý klasický postup, dolívat a odšlapávat přes hadičku do sklenice se starou brzdovkou, dokud nezačne téct nová světlá brzdovka. Pořadí odvzdušnění jsem vyčetl, že by mělo být vlevo vepředu, pak vpravo vepředu, pak vlevo vzadu a vpravo vzadu. A při brzdové zkoušce by mělo aspoň 1x dojít k aktivaci ABS. To asi nenasimuluju za sucha, že. Nějaké tipy nebo je to brnkačka, na které není co řešit?

Odkaz ke komentáři
Z dílenské příručky pro moje auto:
– Otvírat odvzdušňovací ventily v předepsaném pořadí a odvzdušňovat brzdové třmeny.
1 - brzdový třmen vpředu vlevo
2 - brzdový třmen vpředu vpravo
3 - brzdový třmen vzadu vlevo
4 - brzdový třmen vzadu vpravo

Cena 430,- byla za výměnu brzdovky, co sis donesl? A jaké teda množství koupit?

Odkaz ke komentáři

Odpověď prodejce: obsah náplně vozu je 0,9L takže litrovka stačí, co říkají servisáci, otázka je jak se odvzdušnění provádí, domácí při starších hadicích spotřebuje kapaliny více, strojní tu litrovku bohatě. No tak teď je otázka, jestli vystačí, když budu odvzdušňovat sám.

Odkaz ke komentáři

Nech to udělat. Bez mašiny si můžeš nadělat pakárnu. Cucne si to trochu vzduchu a další téma co založíš bude proč se ti propadá pedál. A proč originál brzdovku? Běžně v servisu používáme co je kde zrovna v akci u dodavatele dílů a není problém. Dot4 to plnit musí, víc rozdílů bych v tom nehledal.

Odkaz ke komentáři

hlavně nezapomínat na spojkový okruh, což bohužel plno lidí zapomína a jelikož spojka saje z horní části nádobky, tak stahuje veškerý bordel do pracovního válce, kde v extrému třeba v mrazech zmrzne a u velké spojky dokáže roztrhnout obal hydraulického ložiska, v závěru celkem drahá oprava....

btw brzdovka originál není vůbec špatná, po tom, co jsem občas našel v brzdovce od auto kelly, je cenový rozdíl zanedbatelný

Odkaz ke komentáři

Může mi ještě někdo říct, po jaké době by bylo záhodno vyměnit brzdové hadičky? U nissana mi obě přední ruply po cca 15-16 letech. Na oktávce mám 12,5 r stáří, kiláků taky podstatně míň, i líp vypadají na pohled. Vlastně vypadají výborně. Ale po té zkušenosti bych to nechtěl zanedbat. Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...