Přejít na obsah

Svítí kontrolka airbagu a klakson netroubí 00588


michal55

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Mám problém se svítící kontrolkou airbagu a nefunkční klakson.

DIagnostika hlásí chybu 00588 spouštěč airbagu řidiče N95 - hodnota odporu příliš velká.

Zkontroloval jsem konektor v podvolantovém kroužku a vypadal OK, nic není zrezlé a pod.

Po vymazání chyby kontrolka svítí dál.

Nezkoušel jsem měřit odpor, protože předpokládám, že pokud je podvolantový kroužek vadný, tak bude mimo tolerance.

Je možné nějak prověřit, proměřit ten podvolantový kroužek, jestli je špatný? Multimetrem?

Je možné, že ten kroužek prostě odejde?

S autem nebylo bouráno a ani žádná manipulace- demontáž s volantem a pod nebyla.

O1 1,9 TDI.

Děkuji vám za odpovědi.

Odkaz ke komentáři

jsou 3 možnosti... 1. zkontroluj kabely u airbagu ,2. zkontrolovat spiralu krouzku ,3. muze uz bejt spatnej airbag ,,spatnej airbag by se dal resit bud novym a nebo odporem (coz ti tam pise) takze bude spatnej bag asi ,zkus si od nekoho pujcit a vymaz chyby az ho pripojis ,ale pokud se ti tam ukazou chyby 00588 - Airbag Igniter; Driver side (N95): Short to positive nebo 00588 - Airbag Igniter; Driver side (N95): Short to ground tak je nemaz ,muze ti ten airbag vystrelit ,u jednickovejch jsou RJ bagu vadny z vyroby

Odkaz ke komentáři

Kabely airbagu jsem zkoušel, resp. pohledem a jsou ok, není tam žádná oxidace a pod. JAK lze zkontrolovat ten kroužek? Kdyby byl špatnej airbag, tak by klakson fungoval ne? Pojistka pro klakson je ok.

O těch ŘJ vím, ale to se pohybovalo kolem 2000/2001. Tahle octavka je 2003 a po načtení chyby a smazání lze načíst ŘJ a komunikuje, takže tím to nebude. Takže bych poprosil o radu, jakým způsobem lze zkontrolovat ten kroužek, abych předešel zbytečnému kupování nového dílu.

Děkuji.

 

Upraveno uživatelem michal55
Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Škoda Octavia 2 nešel klakson svítila kontrolka airbagu - servis potvrdil chyba podvolantový kroužek s čipem kó. Nikde k sehnání. Velké štěstí pan Horáček po zaslání poštou opravil ještě ten den odeslal jak slíbil. Po namontování vše funguje.Firma Autoelektro Horáček 737071412

Upraveno uživatelem Kolofinka
Spletla jsem odkaz
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...