Přejít na obsah

Koľko km vydrží motor 1.8 TSI (koľko máte nabehané)


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

faixj co vsetko si riesil, menil za tieto kilometre? alebo teda skor co mas este na aute povodne a slape to? :)

Pro jistotu píšu, že jsem auto kupoval při 188k km od majitele ze Švýcarska, komplet serviska z autorizáku, ve kterém jsem také zjišťoval všechny opravy a vše sedělo.. Auto je nebourané, po jednom majiteli.. Interier v černé kůži a na první pohled skvělý stav, žádné ošoupané části. Jezdilo především dálky, díky čemuž je nejspíš v takovém stavu.. S majitelem jsem občasně v kontaktu.

 

Samozřejmě dělaný byl veškerý běžný servis,oleje, filtry, svíčky, ložiska kol, tlumiče,atd... Co se ale týče motoru tak to bylo při 146k km na kulanci polomotor s hlavou - spotřeba větší než 1l/500km, klasika.. Od té doby naštěstí nic, spojka i turbo původní.. Jezdím 2000-3000 otáček, občas to trošku protáhnu do plných otáček a dolejval jsem max 0,75L na 15k km..

 

Hodně jsem o tomto motoru četl a když vidím zkušenosti ostatních, tak vlastně nechápu, že jsem to vůbec risknul.. :D

Jen tajně doufám, že se nevysere nic závažnýho, jsem s tím autem po všech stránkách strašně spokojený

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

mám rok 2010, CDAA, preventivně dělaný motor při 80 000 na kulanci v Rakousku.

Dnes mám najeto 230 000Km, olej měním po 15 000 a zatím vše ok, tak snad vydrží.. žere max litr na těch 15 000...

Samozřejmě dělaný byl veškerý běžný servis,oleje, filtry, svíčky, ložiska kol, tlumiče,atd... Co se ale týče motoru tak to bylo při 146k km na kulanci polomotor s hlavou - spotřeba větší než 1l/500km, klasika.. Od té doby naštěstí nic, spojka i turbo původní.. Jezdím 2000-3000 otáček, občas to trošku protáhnu do plných otáček a dolejval jsem max 0,75L na 15k km..

 

Tak po tomhle servisu je to auto jako každý jiný, nic co by hrozilo "nečekaným" problémem.

 

Jen ses asi někde upsal v km, kdy to podstoupilo GO, nebo jak to bylo s 80 a 146tkm? To že švejcar hledal lepší cenu v rakousích nepřekvapuje :D

Odkaz ke komentáři

 

Tak po tomhle servisu je to auto jako každý jiný, nic co by hrozilo "nečekaným" problémem.

 

Jen ses asi někde upsal v km, kdy to podstoupilo GO, nebo jak to bylo s 80 a 146tkm? To že švejcar hledal lepší cenu v rakousích nepřekvapuje :D

 

Jasně sorry, proto jsem kontroloval tu servisku. GO se dělala při 146tkm..

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

312 tkm......Ve 300 měněny rozv. řetězy, vodní pumpa, olej, jinak nic....Je to BZB, spotřeba oleje do 1 l za 15 tis. a jede jak drak a perlička, je to LPG :-)). Nehoním za studena, jak je teplý, tak no problém, táhne i na šestku, samozřejmě dle jeho možností:-) Bez chipu, naměřeno 125 Kw na brzdě.....

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

270 tkm. rv. 2008 BZB. z toho já naježděno 200 tkm s LPG. olej 5w-30 měním max co 15000 a spotřeba oleje je 0,6L na 15.000km. Původní majitel vyměnil olej ve 30 a 60ti tkm - fuj.

Motor je úžasný, samozřejmě nevytáčím za studena a dochlazuju turbo, vůbec ho nešetřím, karbon vypaluju každý den:-) počítač ukazuje dlouhodobou spotřebu 7,6.

ve 140tkm preventivní výměna rozvodů a problémového napínáku řetězu včetně vodní pumpy + tlumiče a pružiny

ve 180tkm preventivní výměna převodového oleje

ve 240tkm výměna odlučovače oleje který propouštěl moc oleje do sání vzduchu a tím zničil vzduchové klapky a čidlo polohy klapek, takže celé sání za 14000

Benzínové vstřikovače mi vydrží cca 100.000 protože pouští jen 10% benzínu a hůře se chladí. Turbo, spojka, ramena a čepy jsou ještě původní.

Nejezdím do origo servisu ale tam, kde vidím celou dobu na auto a vidím že tam lijou a dělají to, co jsem si zaplatil.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

145t. km, ve 137t. km preventivně rozvody (prý to nebylo ani třeba - Autoslužby Kranát). Olej tak 1 litr na 15 tis. km. Jinak zatím nic. 2012/11 CDAA

Edit: Zkusil jsem teď ProTec Oil Booster 375 ml. 1/2 z toho šla do oleje při poslední výměně a zatím jsem doléval jenom 1 decku oleje na 8 tisíc kilometrů, +-4 měsíce... Za mě super... 🙂 Olej Shell Helix Ultra 5W40. Příště chci zkusit Liqui Molly Synthoil High Tech 5W40 + ProTec

Upraveno uživatelem Gojira
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
V 4. 6. 2017 at 23:57, Faixj napsal:

Ahoj,

mám rok 2010, CDAA, preventivně dělaný motor při 80 000 na kulanci v Rakousku.

Dnes mám najeto 230 000Km, olej měním po 15 000 a zatím vše ok, tak snad vydrží.. žere max litr na těch 15 000...

Ahoj ahoj. Kalancia znamena repas motora a zbavenie sa tych vad ktore auto malo z vyroby? Ja mam tiez CDAA 180tis km. Dovoz svajc, neviem garanciu km ci su orig. Malo to tvoje nejake zavady pred kulanciou?

Odkaz ke komentáři

Tvl po tobě něco vyluštit je celkem kumšt. 

Kulance, znamená pozáruční opravu kde je spoluúčast výrobce. Například, že ti řeknou když se ti po čtyřech letech pokákne motor, což je u CDAA běžná záležitost, tak se budou spolupodílet na opravě v autorizovaném servisu, někdy až do té míry, že díly platí Škodovka a ty třeba jen práci. Vše je o vyjednávání.. 

To o čem ty mluvíš je GO - Generální oprava

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Mam CDA, 1,8, nabehane 265 000, motor ide ako hodinky, len spotreba oleja je velka, preto idem menit motor. KUpil som starsi, zgeneralkoval (vybrus, piesty, GO hlavy, nove loziska, oprava prestavovaca vacky... atd)

Pred cca 2 tis km mi preskocila retaz o 2 zuby, nastasie bez poskodenia motora, po demontazi bol napinak na 7-mej drazke. Po vymene vsetko OK.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Tak ja mam na 1.8 tsi BZB rok 2008 najeto 350 tis. Kupoval jsem ho na 250 tis kdy preskocily rozvody. Ty se udelaly plus dekarbonizace hlavy a od te doby jen jezdim. Bohuzel motor basti olej. Presel jsem na viskoznejsi olej 10w60, ktery menim po max. 15 tis a za tu dobu doliju asi 6 litru oleje. Spotreba se nezhorsuje. Zere to porad stejne. Do paliva davam poctive VIF. S autem jsem spokojeny. Jede hezky a doufam ze to tech 400 najede :-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...