Přejít na obsah

Nejde klimatizace OII r.2006 2.0 TDI


VITEK_M

Doporučené příspěvky

Ahoj přátelé, vloni jsem koupil octu s climatronikem, zaboha mi nezapne chlazení. čili 1 kalibrace klapek udělaná, na VAG bez chyb, žadná chyba čidel 65 atd, pojistka 40A v pořádku na pozici 22, na pozici 40 pojistka není ( není ani opačný protikus v konektoru pojistkove skrine) , za celou dobu jsem neviděl sepnutý ventilator klimatizace....

1. slyšel jsem že bez běžícího ventilatoru klima nezapne

2. slyšel jsem o chybach čidel teplot a tlaku - VAG nehlasi nic

3. slyšel jsem o možných únicích v chladiči ( sušičce) - u ostatních uživatelů

4. spotřeba stejna v ECON i AUTO režimu, na volnoběh také stejná, chování klimatroniku vypadá OK, jen nechladí.
5. ventilator chlazeni se netočí, a test ventilatoru klimatizace na VAG

 

Jak je vidět z fotografií a popisků příručky vypadá vše OK ale jen se netočí ten hlavní ventilator klimatizace. v ventilator vnitřního prostoru jede dle nastavení a ventilator chlazení motoru take sepne dle teploty a mění své otáčky.

post-28284-0-24304800-1495137067_thumb.jpg post-28284-0-01446200-1495136949_thumb.jpgpost-28284-0-37019700-1495136975_thumb.jpgpost-28284-0-12205100-1495137018_thumb.jpgpost-28284-0-82646500-1495137031_thumb.jpgpost-28284-0-79512300-1495137050_thumb.jpg

 

Prosím zkuste někdo odpovědět,
třeba nápad jako nastartuj nech v autu a dej na LO teplotu a zkontroluj klimaventilator na chladiči jestli jede....
prosím věcné poznámky Děkuji V. Matrka

Odkaz ke komentáři

Ahoj, systém jsem zatím nekontroloval,
​já jen potřeboval vědět zda není náhodou nutné mít v pořádku ventilátor případně pojistku ventilátoru sahary, a potřeboval jsem vědět zda při zapnutí klimatizace se musí nejprve " očuchat " motor ventilátoru klimatizace.
​slyšel jsem že občas odejdou na něm uhlíky, a proto potřebuju nutně vědět zda tam je nebo není nějaká blokáda proti spuštění klimy.

​Ale díky za odpověd,

Odkaz ke komentáři

ano to dává smysl, doplnění klimy mě stejně čeká.... jen sem chtěl předejít zdánlivě banálním chybám alias špatné uhlíky nebo chybějící pojistka... případně poškozené klapky
​proto sem píšu k některým zkušeným lidem.

 

Takže jsem přišel na to že oba ventilátory se točí, čili elektrika - chlazení se zdá OK, mám chladič s bílou zátkou a nevím jestli není prostřelenej od kamínků. extra posekanej není, takže zkusím jen doplnit chladivo a uvidíme

Odkaz ke komentáři

ak 500g chladiva v systému. Objednal jsem nový kompresor a nový chladič ( výparník) s cenou kolem 8000. v pondělí jedu na montáž a natlakování systému, přijde mi zbytečný polemizovat a riskovat vadný starý chladič. doufám že to bude chodit, pokud ne, mám na prodej kompresor a chladič :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já si jel nechal naplnit klimu, že to vůbec nechladí.

Chlápek říkal, že klima vůbec nesepne, tak že to nenaplní... Jde to tedy naplnit, když klima nejde ??

Nakonec na diag - nějaká chyba tlakového ventilu klimatizace. Novej ventil 1300 Kč a prý to bylo úplně prázdný, tak měli podezření, že to možná uchází přes tu bílou zátku, ale doplnil to. Vzpomněl sem si na návod na opravu zde na fóru a do novýho chladiče mě nenutil :-) Tak ted si to ješte sám zalepit a doufám, že bude klid :palec:

Upraveno uživatelem NutFlush
Odkaz ke komentáři

Mám MR 2006 (vyr.10/2005)

Budu tedy předpokládat, že to uteklo přes ten ventil a ne přes tu zátku- lepší možnost.

Už sem ale zadal do "výroby" hliníkovej talířek, tak až bude, tak to prostě zalepím. Jistota je jistota a kompresor by byl drahej :-)

Takhle bych musel jezdit zase někam, aby na to koukli, jestli to neutíká, nebo to odsát a zase doplnit abych věděl kolik cca ubylo... Ztráta času pro mě. Zalepím a příští doplňování uvidíme jestli to někde neutíká.

Prý cca 1/10 Oct 2 takhle utíká přes tu záslepku co prej říkal ten chlápek co to plnil.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...

Zdravím,

nechal jsem vymenit zadreny klimakompresor za fungl novy, odjizdim ze servisu, najedu cca 20km a klima v podstate na hned celou cestu normalne klimuje. Zastavim na cca 5 minut, vypnu motor, nastartuju odjedu a klima nejede cca 5km do dalsiho zastaveni, neroztoci se ani sahara. Auto stoji cca hodinu, nastartuju a klima zase normalne bezi cca 15km, auto chcipnu na cca 30 minut, nastartuju a klima opet nefunguje. 
 

Nemel by nekdo prosim tuseni co by to mohlo delat? vymenene tlakove cidlo, kompresor. Nikde nic neunika. Naplneno. 
 

Predem dekuji za normalni odpovedi. 
 

O2, 2.0TDi, 103kW, 2006

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...