Přejít na obsah

Rady před koupí O2 FL, 1,6 TDI


Doporučené příspěvky

Sleduji toto vlákno už chvíli a rozhodně souhlasím s tim co píšeš. Mám stejný motor na Passatu​ a jelikož je o 300 kg těžší tak 1.6 je zde znát. mi ale vyhovuje ale uvažuju o rozumnem čipu u TDIfun.

 

Já napřed budu s autem jezdit a uvidím, jak se bude chovat. Pokud budu čipovat, tak nejspíš u http://www.motorpower.cz v Třebotově. TDIfun je pro mě daleko :-)

 

V Plzni je sice M+H Car, ale na ty nemám dobré reference.

Odkaz ke komentáři

Zas takový zázrak bych 6Q nepovažoval. Sám ho mám a v reálném provozu ti to nic nepřidá, jen víc kvaltuješ. Mám kod LNN, je to na 4x4 a jednička je do pomala kvůli jízdě mimo silnice. Tam je pak výhoda, že nemusíš tolik spojkovat. Ale pak je zase druhá stránka, že na semaforech se odpíchneš a než dáš 2Q tak ostatní dávaj 3Q a ujíždějí. Někdo to také řeší tak, že se rozjíždí na 2Q. Dá se to, ale nedělám to. Mě to vyhovuje jak to je z výroby a je to dobře zvolené k mému stylu a autu s 4x4 se to hodí. Jinak co máme PD 1.9 s 5Q tak to tam sázíš normálně a přechod 5Q VS 6Q neznatelný.

Odkaz ke komentáři

Zas takový zázrak bych 6Q nepovažoval. Sám ho mám a v reálném provozu ti to nic nepřidá, jen víc kvaltuješ. Mám kod LNN, je to na 4x4 a jednička je do pomala kvůli jízdě mimo silnice. Tam je pak výhoda, že nemusíš tolik spojkovat. Ale pak je zase druhá stránka, že na semaforech se odpíchneš a než dáš 2Q tak ostatní dávaj 3Q a ujíždějí. Někdo to také řeší tak, že se rozjíždí na 2Q. Dá se to, ale nedělám to. Mě to vyhovuje jak to je z výroby a je to dobře zvolené k mému stylu a autu s 4x4 se to hodí. Jinak co máme PD 1.9 s 5Q tak to tam sázíš normálně a přechod 5Q VS 6Q neznatelný.

Já jsem vycházel z informací, které jsem měl při plánu "naroubovat" 6Q na mého Golfa 4, 74 kW. Chtěl jsem zvýšit výkon na nějakých 95-100 kW a dát tam 6Q převodovku (včetně ostatních nutných věcí) z 96 kW motoru. Podle otáček a rychlosti je tento šestikvalt poskládán tak, že 1-5 je jako u mého 5kvaltu a je tam přidána šestka. Tzn. že ve městě je auto "stejně" pružné a na dálnici pak méně točí na šestku a tím pádem méně žere.

Jak vidím, tak u "moderní" Oktávky to tak není. Navíc mám informaci od Motorpower.cz, že případným přeskládáním rychlostí 1-4 víc do města spíš zblbnu elektroniku a různá čidla a udělá to větší paseku, než tam nechat sérii. To mi příjde divné a ještě tuhle informaci ověřím ve Škodovce.

 

Odkaz ke komentáři

Jazdil som na 1,9 teraz mam 1,6.

Dynamika takmer rovnaka.

1,9 ma brutalny kopanec (co povazujem za nevyhodu) a zvuk traktora.

1,6 ide krasne do otacok, ano nema taky razantny naskok turba a takisto ma dlhe prevody.

Staci sa s tym len naucit jazdit.

Komu chyba vykon nech ide do 2,0.

P.S. 1,6 4x4 ide hrozne, skusal som na tom ist, je citit, ze to je tazsie.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...