Přejít na obsah

Chvenie motoru na voľnobeh


Doporučené příspěvky

Ahojte.

 

Riešim taký problém - na voľnobeh (za tepla aj za studena) mi jemne chveje autom. Je to nepravideľné, niekedy to robí neustále, inokedy napríklad každých 5 sekúnd. Zaujímavé však je to, že napríklad pri zapnutí klimatizácie zachveje okamžite - pripadá mi to, ako keby bol nejaký problém s rozvodmi alebo klínovým remeňom.

 

Auto má aktuálne 268 000 km, rozvody boli menené pri 238 000 km v autorizovanom servise, pri cca 245 000 km menená komplet spojka so zotrvákom (znovu autorizák) a pred 3000 km vymenené tesnenie pod hlavou a pretesnené komplet vstrekovače (nové šroby samozrejmosť, autorizák).

 

Auto sa chová úplne normálne, neklepe, nebuchoce, otáčky nekolísajú. Vstrekovače majú hodnoty 0,06...0,09...0,89...1,07. Tankované neustále len prémiové palivo + VIF leto/zima, občas VAG aditívum.

 

Napadajú ma ešte silentbloky motora a prevodovky. Myslíte, že to je možné, alebo je to niečo iné?

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj,

mám stejný problém. Už jsi to vyřešil?

 

Já mám podezření na silentbloky držící motor. Když sešlápnu plyn na volnoběh, tak se tak divně zhoupne dozadu a nejvíc je to na straně převodovky. Pořád se chystám, že to vyměním, ale ještě jsem se k tomu nedostal.

 

Karel

Odkaz ke komentáři

Ahojte.

 

Riešim taký problém - na voľnobeh (za tepla aj za studena) mi jemne chveje autom. Je to nepravideľné, niekedy to robí neustále, inokedy napríklad každých 5 sekúnd. Zaujímavé však je to, že napríklad pri zapnutí klimatizácie zachveje okamžite - pripadá mi to, ako keby bol nejaký problém s rozvodmi alebo klínovým remeňom.

 

Auto má aktuálne 268 000 km, rozvody boli menené pri 238 000 km v autorizovanom servise, pri cca 245 000 km menená komplet spojka so zotrvákom (znovu autorizák) a pred 3000 km vymenené tesnenie pod hlavou a pretesnené komplet vstrekovače (nové šroby samozrejmosť, autorizák).

 

Auto sa chová úplne normálne, neklepe, nebuchoce, otáčky nekolísajú. Vstrekovače majú hodnoty 0,06...0,09...0,89...1,07. Tankované neustále len prémiové palivo + VIF leto/zima, občas VAG aditívum.

 

Napadajú ma ešte silentbloky motora a prevodovky. Myslíte, že to je možné, alebo je to niečo iné?

 

když byly vstřiky venku, tak se dělao jejich proměření na stolici?

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...