Přejít na obsah

Hluk a vibrace nad 4200 otáček


Doporučené příspěvky

Ahoj,
mám takový problém, mám v autě nově danou repasovanou převodovku, jelikož se na té původní nejspíš rozpadlo ložisko. Po montáži, ale pociťuji v autě nesnesitelný hluk a vibrace pokud má motor okolo 4200-4600 otáček. Což v praxi znamená problém jet nad 130km/h na dálnici.

Problém se objevuje i při neutrálu, i při zmáčknuté spojce, i při zařazené rychlosti při jízdě na jakýkoli převodový stupeň, i při zařazené rychlosti se zmáčknutou spojkou a vytočením na dané otáčky.

Tipy od kamarádů jsou: ložisko na klice, nevyvážený setrvačník, nevyvážená spojková lamela nebo možná i nějaký silentblok motoru?. Díky provedeným testům viz výše to prý není novou převodovkou.

Napadá vás co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři

Ano motor jde vytočit. Ono se to projevuje mezi otáčkama cca 4100-5000 pak to zas lehce utichne pokud otáčky stoupají.

Nejhorší je, když jsme měli otevřenou kapotu a koukali do motoru a zároveň jsem se to snažil ukázat tak se to moc neprojevilo. Teda já to za volantem trochu cítil ale né tak markantně jako když zavřu dveře a okna. Čili vibrace jdou asi do kastle a projeví se to uvnitř vozu.

Upraveno uživatelem jaskope1
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...