Přejít na obsah

Zvuky motoru za studena


Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám O3 3/2014 motor 2TDI 110kW najeto 141 tisíc km poslední měsíc při studeném startu je slyšet divný zvuk od motoru, zní to jako cikáda je to slyšet tak 10 -15 minut než to přestane. Jde to jako by z rozvodu. Myslím že nějaká kladka. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Byl jsem v servisu a světe div se je to kladka v rozvodech, která by se měla měnit myslím 210-230tis. km, teť když je víc zima je to slyšet ještě víc a začíná si to popískávat. Takže řešením je výměna, rozvodová sada + pumpa.Stalo se to taky někomu?, nebo jsem zase jediný. Na to že mám najeto 144tis. mě auto dost zklamalo, nebaví mě ani vrzání od přední nápravy při přejezdu příčných prahu. No jo čím novější auto tím větší spotřebák. Nechcete to někdo koupit?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Caute. Chcem sa opytat, ci nemate skusenost s klepanim motora octavia 3 tdi 110kw kod CKFC. Prejavuje sa to asi 2-3min po starte na volnobehu a potom to prestane. Pokial auto stoji prestane to cca po 5min, ak je v pohybe tak skor. Okolita teplota na to vpliv nema. Pri konzultacii v servise mi povedali, ze je to normalny jav...vakuove cerpadlo v olejovej vani. Je ohladom toho aj nejaky pripis od skody.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravim, vyuzuji toto tema, ktere ma stejne priznaky...pri studenem motoru mi chvili taky neco piska viz video 

Dela to pouze chvili(nekdy jo nekdy vubec),kdyz je motor studeny, po chvili to prestane. Myslite, ze to muze byt pouze remen nebo spise nejaka kladka a bude lepsi udelat komplet rozvody? Najeto mam 120tkm. Diky za nazory

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o měsíc později...
V 10. 6. 2018 at 17:42, LukasK napsal:

Zdravim, vyuzuji toto tema, ktere ma stejne priznaky...pri studenem motoru mi chvili taky neco piska viz video 

Dela to pouze chvili(nekdy jo nekdy vubec),kdyz je motor studeny, po chvili to prestane. Myslite, ze to muze byt pouze remen nebo spise nejaka kladka a bude lepsi udelat komplet rozvody? Najeto mam 120tkm. Diky za nazory

Zdravim,jedna sa o napinaciu kladku na rozvodoch.Su tam este dve jedna vacsia a potom taka mala ale tie su skoro vzdy o.k.Do niektorych rozvodov montoval vyrobca napinacie kladky zn.Gates a tie su skoro vsetky nepodarky.Mne vypiskovanie zacalo na Octavii pri 120000km a na Passate B8 zhruba 160000km.Vymena je stanovena vyrobcom na 210000km pokial auto nejazdi v prasnom prostredi vtedy 120000km.Treba tam vymenit napinaciu kladku za zn.Litens a bude to o.k.Remen aj pri 210000km vyzera skoro vzdy este v dobrej kondicii ale samozrejme ho je treba vymenit.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

No našel jsem více zvuků na na netu, jako tento...nikdo k tomu nic nepíše...mám možnost koupit auto s tímto motorem, tak sháním info, jestli je to ok....majitel tvrdí, že to tak je 3 roky, co ho vlastní..nemám s tdi zkušenosti, tak se právě ptám....díky za odpověd...🙂.kdyby někdo mšl dalsí postřeh, tak budu rád....

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...