Přejít na obsah

Návod na instalaci couvací kamery - kompletní návod


Doporučené příspěvky

Ahoj Všichni

Dokázal by sem někdo vložit návod a souvislé informace o nainstalování couvací(parkovací kamery do auta?

 

To vše pro Octavia 2 FL , combi

  • jaký typ kamery koupit (i originál
  • koupit kameru místo osvětlení SPZ nebo jako madlo otevírání kufru (má někdo zkušenosti?)
  • co vše je třeba zakoupit, aby fungovalo s Columbusem
  • kudy táhnou kabely
  • možná i nějaké fotky z montáže

Najde se někdo kdo to dá dohromady? Již jsem toho tady četl více , ale jsou to pořád je roztroušené informace.

Díky

Odkaz ke komentáři

Kupoval jsem kameru v madle otevírání dveří a současně i adaptér pro Columbus:

https://www.2din.cz/autodoplnky-couvaci-kamery-oem-skoda/ccd-parkovaci-kamera-skoda-2/

https://www.2din.cz/multimedia/video-adapter-pro-park-kameru-vw-rns510-skoda-columbus/

Kabeláž jsem táhl stropem, jen průchodka mezi kastlí a pátými dveřmi byla dost oříšek. Napájení je součástí kabeláže a je dobré ho brát od rádia. Fotky bohužel nemám. Výměna madla za kameru s madlem je pohodovka. Sedí to přesně.

Pak už jen nakódování přes WAG Com a je to.

Odkaz ke komentáři

Děkuju Ti "vlastik.n" za návod, jen mi ještě řekni něco k tomu stropu, kudy jsi přesně tahal kabel (strop, palubní deska). Nemám zkušenosti s rozebíráním stropu a nechci nic pokazit, natož aby se mi strop potom nějak odlepoval.

jak dlouho ti cca na hodiny zabrala instalace kamery? (pokud víš)

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, mam v aute Amundsen+ (identifikace z VCDS, Part No SW: 3T0 035 193 C, HW: 3T0 035 193 C, Component: RNS315-EU H59 0324). Lze k tomuto radiu pripojit original RGB kameru (prip. bych prosil nejake cislo dilu nebo pod cim ji nalezt) tak, aby ukazovala skutecnou drahu kudy auto pojede - takovy ty nataceci linky?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Prosim o radu, budu dodelavat high kameru, mam uplne vse, vcetne kamery, ale tu nemam kam dat, naivne jsem doufal, ze se prodava madlo s pripravou na kameru jako samostatny dil, ale to jsem opravdu nenasel, to se v pripade selhani mikrospinace musi menit i kamera?!:)

Staci mi jen cislo dilu nebo kam se podivat

Mam v ruce madlobz audi, ale to je jednak vetsi a jednak k nemu nemam protiplech, takze jestli kupovat jen plech nebo komlet spinac je skoro jedno.

Dekuji moc!

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravim, nebudu zakladat novy tema, zkusim se zeptat tady..
Mohl by mi nekdo rict, jak se budou chovat zadni park. senzory po pripojeni couvací kamery? Asi tusim jak by se chovaly, kdyby bylo vse original, nicmene u me to bude... Radio (Cina s Canbus) + kamera (Cina) a orig. park. senzory.
Co vim, tak radio podporu park. senzoru ma, jen bych potreboval vedet co se bude dit kdyz zařadím zpatecku.. Logicky me prijde, ze se zapne kamera a senzory budou jen pipat? nebo se zobrazi oboje? (tomu moc neverim)..

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Poprosiom o radu, mam O2 FL, 2010, pripravenu kabelaz pre cuvaciu kameru s trajektoriou (HF jednotka), jednotka a kamera je z VW Tiguan. 

Momentalne mam kodovanie gateway na "VW Offroad"

Kamera (5N0907441A): 0020010 (mam tazne)
Gateway (1K0907530AD): E9A17F46404612006002 (VW Offroad)
Navi: 0400040204000081002B
Parkovacky: 310002
Telefon: 080000010000010001000400
Budiky: (1Z0920843G): 110F00

Kamera funguje ale je problem je so zamrzanim menu na Maxidote. Menu ostane visiet v menu telefonu, kde vsetko funguje, ale neda sa vybehnut do hlavneho menu Maxidotu. Problem sposobuje jednotka kamery 5N0907441A, ak sa odpoji vsetko ide OK. 

Nasiel som info, ze po zmene SW jednotky kamery z 5N0907441A na 7N0907441A by to mohlo fungovat ?!?

Vie mi tu niekto poradit ako nahram spravny SW do jednotky kamery 5N0907441A tak aby to chodilo s Skoda O2 FL ?

dakujem za kazdu radu 😉

 

Upraveno uživatelem salate
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...