Přejít na obsah

Stierace vynechavaju


xboban

Doporučené příspěvky

Zdravim,

prehladal som uz vela ale kedze takyto problem som nenasiel, chcem sa spytat ci niekto nemal nieco podobne.

Problem je vynechavajuce rele 377. Stava sa mi ze stierace normalne funguju ale sporadicky vacsinou ked dobehnu a chcem zopnut stierace znova uz nejdu. Par krat sa stalo ze stierace zacali stierat ale po (?10cm) stopli. Nereaguje na ziadnu polohu packy ani ostrekovace. Proste integrac v cyklovaci 377 nezopne rele ktore dodava stavu motoru stieracov. To trva mozno minutu a potom zase idu nejaky cas vpohode. Prisiel som este na to ze ked packu dam na najrychlejsie stieranie a potom zase vratim na tu predposlednu polohu vtedy sa stierace vzdy rozbehnu. Packa je ok merane pocas toho vypadku (vyviedol som si ledky spod palubky ktore indikovali cinnost packy). Takze jednoznacne mozem povedat ze na vine je 377.

Lenze v nej je par suciastok, vsetko som premeral a vyzera OK.

Preto rozmyslam ci tam moze byt este nejaka ina pricina preco ten riadiaci integrac vynecha, aby som nakoniec nekupil novy cyklovac a robil to iste...

Ci sa niekomu nestalo nieco podobne? A ci to vymenou cyklovaca poriesil?

Odkaz ke komentáři

Relé může být opravdu v pořádku. Ještě bych se kouknul na motorek. Mělo by tam být několik "drah" jako kostra, rozběhl a hlavně doběh stěračů. Ten dělá to, že stačí na začátku kousek pohnout se stěrači (krátký impulz páčkou nebo cyklovacím relé) a stěrače udělají kompletní setření až zpět do základní polohy.

Odkaz ke komentáři

Prave motor vyzera ok, parkuju vporiadku. Len sa stava ze 377 niekedy nedava stavu motorku. Ide o to ze v elektronike sa este trochu vyznam... mal som to rele 377 kompletne rozobrate, vymenil som v nom jedno rele za nove (bolo trochu opalene, myslel som ze mozno ked niekedy zopne tak nema kontakt). A ked to aj tak sem tam strajkovalo tak som si z toho rele vyviedol ledky aby som videl ci je na vine to druhe rele co je v 377, alebo ten integrac co tam je nespina rele. Zistil som ze na vine je integrac.

 

Ale to nedava zmysel, polovodice bud funguju alebo nefunguju. A zaujimave je ze sa stierace vzdy rozbehnu ked dam packu do najrychlejsieho stierania a vratim packu do hocijakej polohy, vtedy to uz ide ok (neviem ci to nejak resetne ten integrac alebo co, katalog od neho sa dohladat neda...).

Jedine co ma napadlo skusit este premerat napajanie toho integraca ci nie je vadny keramicky kondik a mozno zakmitava alebo co, elektrolit som meral a ten bol OK.

 

Preto si nie som isty ani novou riadiackou..., aby tam nebol nejaky iny zahadny problem.

 

A je tu este jedna zaujimava otazka, naco je tej riadiacke informacia o signale rychlosti (pin 1/v)?

Odkaz ke komentáři

Ako som vyberal tie ledky z 377 a naslednej skuske stalo sa mi ze sa objavil nejaky studeny spoj hned na napajani toho integraca. Tak co som vedel som prepajkoval a davam tomu poslednu sancu. Ak sa to prejavy este raz tak to menim.

 

Kazdopadne vdaka za rady, len ma zaujimalo ci sa niekto s niecim podobnym nestretol. Lebo som nieco cital uz aj o tom ze stierace nefungovali koli nejakemu kabliku v dverach!? :o

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...