Přejít na obsah

VW Polo 1.2 TSI 66kW


Lancelot

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tažne zapsáno, 3.RZ na nosič vyřízena, úpravy tak zdárně dotaženy do konce.

Najeto k dnešku 81500 km, spokojenost, letos mě čekají asi ještě komplet brzdy, i tak ty origo zatím vydržely dost.

Jinak jsem si koupil diagnostiku a baterka v klidu jen 11,7 V, takže dead, ale furt startuje.

Před zimou to ale bude chtít novou.

Pneu si trochu sedly, ale furt mírně rezonují ve 150 km/h, od Goodyearu jsem to ale nečekal.

Jinak spotřeba při pianko jízdě do 100km/h po okreskach kolem 5l, dálnice do 150 km/h 6,5 l, německý režim 8,5 - 9l. Největší radost je s tím ale jezdit po městě 😀

Takže spokojenost.

 

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, Dakie napsal:

Jak se pracuje s Caristou? Já mám OBD Eleven. Budu si muset stáhnout i Caristu na porovnání..

Na SII 2012, Tiguanu 2020 a mojem Polu to fungovalo zatím dobře. Pracoval jsem s přednastavenými úpravami.

Dnes jsem to zkoušel na FIII 2017 a ani stagging ani corner nešel, ač se to tváří, že ok.

Musím nastudovat ještě. Torgue jsem nezkoušel, obd 11 jsem měl původně v plánu, ale nelíbil se mi systém těch creditů a uzavřenost adaptéru.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak včera auto padlo do nouzáku, jelo to jak atmosféra, takže nic moc, samozřejmě na dálnici. Po vypnutí motoru, naskočil normální režim, ale při zatěží syčení jako prase (lehce po ubrání z plného to syčelo už předtím - nebyl jsem si jistý, jestli to vždy dělalo, bylo to slyšet jen při otevřených oknech), toto bylo slyšet se zavřenými okny, tak jsem s lehkou nohou dojel dom, kde jsem zjistil, že je špatně nasazené sání na škrtící klapce. Dnes jsem to rozebral a bylo prasklé tesnění, to se mi podařilo sehnat.

Zatím to vypadá, že ok, dnes mě čeká 100 km, tak otestuji. Jen nevím, jestli je ok, že sací trubice mezi turbem a klapkou je mastná, klapka je čistá. Najeto necelých 82 tis.km.

IMG_20220720_122730.jpg

IMG_20220720_095838.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tka včera po necelých 7 letech a 82 tis. km se odporoučela baterka, ještě jednou zvládla stažení okének DO, nastartování ale na první zastávce po 5 km už ko. Kámoš mi to nahodil kabely, dojel jsem dom a dnes ráno už byla úplně mrtvá, že ani odemknout DO nešlo. Během dopoledne jsem nahodil novou, místo původní Exide 59Ah EFB, tam teď mám Bosch 60 Ah EFB.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Servis v 85 tis. km, výměna oleje, kontrola brzd, zatím stále původních, zadní kotouče samořejmě orezlé a brzdí už jen cca 60% plochy.  V 90 tis. km chystám komplet výměnu.

Co ovšem nepotěšilo je stav výfuku, kdy urezla a odchlípl se obal zadního tlumiče. po 7 letech nepříliš lichotivý stav.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Sice jsem teprve nedávno dal do potkávaček Night Breakry, ale zaujalo mě toto:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/do-svetlometu-starsich-aut-uz-smeji-diody-misto-zarovek-ale/r~96e3b414749a11ed8c6f0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=autobox&utm_term=position-1&utm_campaign=test-tab-2022-A

Má někdo zkušenost, někde jsem to tady na fóru zaznamenal, ale už nevím kde.

Jestli se to vyplatí, respektive to má ten přínos. Zatím asi počkám na zkušenosti, hlavně co do výdrže, přeci jen 3 litry už není málo.

Jinak auto odpočívá v garáži, nemám pro něj teď moc využití. I přes těch málo jízd se mi ale podařilo asi na ruční myčce totálně dodřít dveře řidiče, které vypadají jak po přejetí smirkpapírem 😞

Na jaře pak musím řešit jiné letní pneu, protože

Goodyear Efficientgrip Performance

185/60 R15 88 H

Mě dost zklamaly, zejména hlučností v 80 a 150 km/h. Na zimních je teď větší ticho 😕

Ale ani grip nebyl úplně 100%.

Mám v plánu přeci jen zkusit 16".

Odkaz ke komentáři

Švára je dal Supa 3, kde byly jen halogeny. Svítí to moc hezky. Objednal jsem hned ženě do Octavia 3, já čekám až mi taky praskne NB Unlimited (už maj na čase, jsou tam přes rok). 

Za mě doporučuju. Dám to asi i do dodávky, kde je H4. (Vím, že nemají homologaci, ale zkusím to). 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak jsem je taky objednal, ty halogenové night breakry dám do dálkovek, kde má Polo taky H7.

Jinak jsem si nechal vyčistit přední sedačky, v létě ještě necham poladit lak, protože ten je totálně dodřený. Ta hnědá je fakt neštastná na toto.

Musím ještě taky sehnat organizér do rezervy na tažné, aby se mi tam jen tak neválelo a bude to v topu. 😄 Z výbavy mi tak bude chybět akorát výhřev sedaček, jinak mám vše.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...