Přejít na obsah

Výměna podvozku


Roman M

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

brzy moje O2 (1.9 TDi BXE) oslaví skoro 300k km a podvozek už to začíná mít za sebou. Auto bylo na 17" Pegasusech a po bližším zjištění jsem zjistil, že na autě je originální sportovní podvozek.

 

Rád bych se vrátil spíše k sériovému podvozku, otázka teď zní lze normálně tlumiče měnit, nejsou tam nějaké rozdílnosti v originálním a sportovním podvozku? Chtěl bych měnit jak tlumiče tak i pružiny. To snížení je sice hezké, ale pružiny jsou už taky dost unavené a zadek auta už si sedne když jen natankuju plnou nádrž a do kufru hodím 50kg - takže bída.

 

Jde mi hlavně o možný problém v průměru předních tlumičů (55 vs 50) a možné pasti co na mě budou čekat při realizaci.

 

Hodně jsem fórum prohledával, ale spousta témat již je starých a mohlo se hodně změnit (myšleno kvalitou tlumičů aj, nemyslím v technickém řešení :) ), proto bych byl rád o radu.

 

Předpokládám že výměnu bych dělal komplet: tlumič, pružina, uložení tlumiče, prachovka, doraz. K tomu je ještě otázka jakou značku? Rád objednávám z cc-autodíly případně hanza-autodily. Našel jsem varianty: Bilstein, KYB a Škoda Economy. Co by jste doporučili?

 

Děkuji za každou radu

Odkaz ke komentáři

nejsnažší je zjistit, jaké máš přední brzdy jestli 280 = tlumič 50 nebo 288 = tlumič 55 a pak najít stejnou motorizaci, provedení a variantu, podle vinu pak obědnáš vše co potřebuješ

ideální je originál, vydrží nejvíc, ale samo je dražší, víceméně jediná srovnatelná varianta je sachs (má vybrání u kola na sněžné řetězy)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...