Přejít na obsah

Prořezávání pneumatik


Doporučené příspěvky

Zdravím, zkoušel někdo už prořezávat pneumatiky, které na to nejsou stavěné? Mám na mysli 195/65 R 15, letní. Stačilo by mi to prořezat o 1-2 mm. Aby mi to vydrželo ještě sezonu. Teď už je to skoro na indikátoru. Přece jenom nějaká vrstva toho dezénu na té pneumatice je a myslím že pár mm by nevadilo ne? Nevím jestli se u toho neporuší nějak struktura či vlastnosti pneumatiky.

Odkaz ke komentáři

:-)zrovna dnes jsme měli u nás v servisu návštěvu z Conti-Barum a dávali nám katalogy,mimo jiné padla řeč na tohle a v katalozích jsou informace o prořezávání a stavěné k tomu jsou pouze nákladní.Průser je ,pokud se při prořezávání objeví plátno,což se z 90% stane.

Každopádně-osobní pneu ne,nejsou na to na rozdíl od nákladních konstruovány a jak píšou kamarádi----"mrdne" ti to někde v hustém provozu a můžeš zmrzačit posádku a ostatní a škoda půjde do tisíců-až miliónu pokud se do toho vloží pojišťovna a pak se budeš bít do hlavy nad ušetřenými páru tisíci

Odkaz ke komentáři

Cosby jedina konstruktivni odpoved dekuji.

No jde mi o to, ze v behounu jsou 4 drazky? z toho 3 Jsou jeste ok a ta jedna uz je proste zaroven i s drazkou indikatoru. Tak sem se chtel dozvedet/informovat se, jestli to jeste jde nejak udelat. Duvod ze je sjeta ta jedna je zrejme spatna geo. Ale cenu to asi nema. Rozhodne se nepovazuju za hazardera s jizdou na pneumatikach, ktere uz jsou sjete k indikatoru. Videl jsem daleko horsi.

Odkaz ke komentáři

Taky sem řešil. Nechal sem seřídit geo a gumy sem jebl do "kopřiv". Mám se totiž rád a nechci ublížit ani jimým. Jak jsou na autě důležitý gumy a brzdy každej ví ale spousta lidí to neřeší. Ono se třeba xkrát nic nestane ale nikdo neví kdy se dostane do krizovky. Lidi jsou bohužel schopni opakovat stejné chyby pořád dokola a řeší je až když se něco stane.

Odkaz ke komentáři

Dnes při jízdě z arbeiten v odpoledních hodinách bylo na vozovce čerstvě napadáno a místy rozježděno 10 cm sněhu.

Na vzdálenosti 20 km jsem zpozoroval 3 dopravní nehody.

Osobně vzorek pod 5 mm letí do šrotu.

Ale jistě každý má jiné zkušenosti a i 4mm zimní nebo letní v zimě mu na dojetí postačí.

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...