Přejít na obsah

Aktualizácia fóra na verziu 4.2.7


Doporučené příspěvky

Ahojte,

úspešne sme dokončili aktualizáciu fóra na verziu IPS 4.2.7, ktorú sme museli vykonať z dôvodu ukončenia podpory predošlej verzie 3.4 a kvôli upgrade samotného servera.

Pôvodnú predpokladanú odstávku fóra na 13 hodín sme o 2 hodiny prešvihli. Celý proces upgrade bežal cca 15 hodín, z toho len migrácia databázy trvala 11 hodín, zvyšok bolo nastavenie a doladenie detailov. Poučení z minulosti, kedy pomaly 90% ľudí po prechode na verziu IPB 3 našu vynaloženú snahu ofrflalo, sme sa tentoraz snažili, aby nové fórum bolo čo dizajnovo najviac podobné tomu predošlému. Toto sa do veľkej miery aj podarilo, ale keďže doba za tých 5 rokov pokročila, zmenili sa aj technológie a celkovo aj fórum je vo veľa veciach iné.

Poprosím hláste všetko, čo podľa vás nefunguje, do tejto témy. Konkrétne napríklad:

  • zlý/chýbajúci preklad (prosím aj vrátane url a obrázka, aby sa to dalo ľahšie dohľadať)
  • rozhodenú grafiku (tiež vrátane url aj obrázka)
  • všetko ďalšie, čo nájdete a myslíte si, že nie je správne

Z časových dôvodov sa budú úpravy/opravy robiť postupne. Úplné prispôsobenie skinu, ako sme to robili v minulosti (toto tlačítko sem, tamto menu úplne preč a sem doplniť xy) - tak toto bohužiaľ možné už nebude.

Zoznam vecí, čo aktuálne nefunguje alebo ešte sa bude upravovať (bude aktualizovaný):

  • 8.2.2018 21:10 > Dizajn - v hlavičke fóra nie je veľmi dobre vidno meno prihláseného užívateľa, splýva s bielym "dymom" na obrázku v hlavičke -> opravené
  • 8.2.2018 22:20 > Tapatalk - nie je možné dokončiť aktiváciu po inštalácii, čakáme na vyriešenie problému cez helpdesk Tapatalku -> funkčné od 9.2.2018 11:50
  • 8.2.2018 23:20 > Chýbajuci preklad niektorých fráz do češtiny v profile a nastavení účtu -> opravené
  • 8.2.2018 23:30 > Rozbitý dizajn mobilnej verzie -> opravené
  • 9.2.2018 11:30 > Chýbajúci preklad vo filtroch -> opravené
  • 9.2.2018 14:30 > Na niektorých značkách / tagoch nie je správne zobrazená diakritika -> príčina je nesprávna konverzia ešte prastarých tagov vo formáte latin2. Globálne to riešiť nebudeme, môžte ale hlásiť témy, kde to tak je a tieto sa postupne môžu opravovať ručne.
  • 9.2.2018 14:45 > V niektorých starších správach je tiež nesprávna diakritika, zväčša len v nadpise -> tiež rovnaká príčina, nevieme to riešiť, staré správy zostanú už takto.
  • 9.2.2018 19:00 > V aktivitách je nelogický preklad "X odpověděl X v tématu Y" -> vyzerá to na systémovú chybu fóra, keď niekto reaguje sám na seba, má sa použiť kľúčové slovo pre preklad user_own_activity, ale použije sa kľúč user_other_activity. Text na preklad vyzerá nejak takto "%s replied to %s in %s", kde %s sú parametre. Ak by sa to preložilo ako "%s odpověděl v tématu %s", tak výsledkom by bolo "X odpověděl v tématu X", pretože parametre %s sa vypĺňajú v poradí zľava a tretí parameter %s by sa nikdy nevypisoval. To už ale ideme do hĺbky, ako fórum funguje. Len som chcel ozrejmiť, že nedá sa urobiť všetko, čo si zmyslíte a chceli by ste :huh:
  • 9.2.2018 21:00 > V neprečítanom obsahu alebo aktivite v kompaktom zobrazení sa zle uvádza dátum a čas -> opravené
  • 9.2.2018 23:30 > Pri nastavovaní upozornení nie je možné nastaviť položku "Někdo komentoval něco, co sleduji" -> opravené
  • 10.2.2018 19:30 > Lepšie vizuálne oddelenie podpisu užívateľa od príspevku -> zmena farby oddeľovacej čiary na sýtejšiu tmavošedú
  • 10.2.2018 19:30 > Nie je možné kliknúť na logo fóra na návrat na hlavnú stránku -> doplnený aktívny preklik z loga na hlavnú stránku fóra
  • 10.2.2018 19:30 > Navigačná lišta chýba pod posledným príspevkom v téme > skúsim niečo vymyslieť. Tak, ako som to upravil v starej verzii fóra, to už nefunguje.
  • 10.2.2018 20:00 > Ak užívateľ v podpise má link na Youtube, v podpise sa zobrazí náhľad tohto videa -> aktuálne majú link na YT v podpise len 4 užívatelia. Link preview je jedna z nových funkcionalít IPB 4.x a nedá sa vypnúť. Je na to hlasovanie na stránke IPS, ak bude dostatok hlasov, tak tento prepínač na vypnutie/zapnutie funkcionality zapracujú do nejakej ďalšej verzie. Aktuálne to vieme vyriešiť len zablokovaním celkového zobrazovania náhľadov videí v podpisoch, čo som aj spravil. Iné riešenie momentálne možné nie je.
  • 11.2.2018 10:00 > Tlačítko zobraziť ako prečítané aj v hornej navigačnej lište -> zatiaľ nerealizovateľné bez väčšieho výskumu a zásahu. Skiny sú robené inak, ako v starej verzii a pôvodná úprava už nefunguje. Celkovo by som sa veľmi rád vyhol nejakým komplikovaným úpravám, pretože nám to úplne zväzuje ruky pri migrácii na novú verziu... -> doplnené
  • 11.2.2018 16:00 > Chýba tlačítko "Zpět nahoru", ktorým by sa dalo vrátiť na vrch stránky -> doplnené
  • 12.2.2018 23:30 > Pri prihlasovaní je zaškrtnutá voľba "Přihlásit automaticky" -> úprava, ktorá fungovala na starej verzii fóra, už na novej verzii 4.2.7 nefunguje. Žiadosť nám z podpory IPB bola zamietnutá s odpoveďou, že takto to má fungovať tj voľba má byť zaškrtnutá a že takto je to správne. Nateraz to riešiť nevieme, musíte si zvyknúť, že si tú voľbu budete odškrtávať ručne.
  • 12.2.2018 12:30 > Jazykové nastavenia -> pri prvej návšteve fóra je predvolená hodnota je angličtina. Ak si ju užívateľ zmení na češtinu, nabudúce už bude mať fórum po česky. Len tá prvá návšteva na konkrétnom počítači je vždy po anglicky. Nedá sa to zmeniť, takto to je. Jediná možnosť je vypnúť angličtinu úplne, čo ale nechceme.
  • 12.2.2018 12:30 > Zlučovanie príspevkov ->Ak užívateľ napíše v priebehu 10 minút viacero príspevkov a medzi nimi nebude reakcia iného užívateľa, tak každý jeho nový príspevok sa spojí s prvým. Vitto to písal do diskusie, že to takto nastavil.
  • 12.2.2018 12:30 > Nie je vidno text "Nahlásit příspěvek" -> nie je to chyba, je to responzívny dizajn. Text sa zobrazí až vtedy a len v konkrétnom príspevku, keď sa kurzor myši nachádza v tomto príspevku.
Odkaz ke komentáři

Mobilná verzia by sa mala zapnúť automaticky. Dizajn je responzívny, prepína sa automaticky podľa toho, z akého zariadenia sa na fórum príde. Na normálnom počítači zapnút mobilnú verziu stránky ale nejde, ručné prepínanie už nie je podporované.

Odkaz ke komentáři

Mám problém s přihlášením. Původní přihlašovací údaje mi nefungují, tak jsem si přes email musel nechat udělat nové heslo, díky kterému jsem se mohl přihlásit, ale po odhlášení a opětovnému přihlášení se opět nemůžu přihlásit (na to nové heslo) a musím si opět nechat přes email udělat nové heslo. To samé platí i pro mobil, prostě to nejde!!! Můžete zjistit, kde je chyba????

EDIT: tak už jsem na to došel. Nové forum chce jiné uživatelské jméno než jako tomu bylo u staré verze. Dříve jsem měl nějaký název a nyní to chce vlastně jméno uživatele, tzn. v mém případě Konny a pak už jen to heslo... I na mobilu už se můžu přihlásit :palec: , jen ta reklama to rozhazuje (je mooooc do šířky), takže to by chtělo upravit!

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Máte to pěkný pánové :palec: S těma mobilama to bude sranda :biggrin: Ono to asi nebude až tak čistě o fóru ale i o SW v mobilech. Já mám starý železo (letos bude mít 7let) se Symbianem a nový fórum mi jede už jen v jednom prohlížeči ze tří, ale stále jede :lol:

Odkaz ke komentáři
před 6 hodinami, Konny napsal:

Mám problém s přihlášením. Původní přihlašovací údaje mi nefungují, tak jsem si přes email musel nechat udělat nové heslo, díky kterému jsem se mohl přihlásit, ale po odhlášení a opětovnému přihlášení se opět nemůžu přihlásit (na to nové heslo) a musím si opět nechat přes email udělat nové heslo. To samé platí i pro mobil, prostě to nejde!!! Můžete zjistit, kde je chyba????

EDIT: tak už jsem na to došel. Nové forum chce jiné uživatelské jméno než jako tomu bylo u staré verze. Dříve jsem měl nějaký název a nyní to chce vlastně jméno uživatele, tzn. v mém případě Konny a pak už jen to heslo... I na mobilu už se můžu přihlásit :palec: , jen ta reklama to rozhazuje (je mooooc do šířky), takže to by chtělo upravit!

Já jsem s přihlášením neměl žádný problém, mám automatické přihlašování (vyplňování přihlašovacích údajů) od začátku co jsem v clubu a normálně mě to přihlásilo stejně jako na starém fóru... ;-)

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, sevcikjakub napsal:

Já jsem s přihlášením neměl žádný problém, mám automatické přihlašování (vyplňování přihlašovacích údajů) od začátku co jsem v clubu a normálně mě to přihlásilo stejně jako na starém fóru... ;-)

Samozrejme to mam jak na mobilu, tak na PC a ani na jednom zarizeni jsem se nemohl prihlasit. Problem byl v tom, ze jsem na stare verzi fora mel u prihlasovaciho jmena jine jmeno nez nazev meho Nicku, ted uz je prihlasovani v pohode ;) .

Odkaz ke komentáři

Na WM mobilech vse ok, na droidu vypada dobre, ale strasne pomalu se vykresluje...

Jinak ja mam problem s tim, ze mi forum ve win10 i pres vypnuti neustale cpe hlasku: "Web http://forum.octaviaclub.cz chce poslat oznameni, napred ale musite prejit do Nastaveni a zapnout Oznameni."

Ja ho ale zapinat nechci :) Zobrazi se to pri kazdym nacteni stranky

Jo a uplne se rozhodil podpis, viz nize...

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

Když otevřu nové příspěvky tak je uvedeno New content here po otevření postu.
V defaultních barvách není vidět text nahlásit příspěvek.

 

image.thumb.png.4692541e3b7dcbe6621ca4f0caacb35a.png

 

 

a ještě jedna věc, když si dám nepřečtené příspěvky tak mi svítí filtry anglicky:

image.thumb.png.b4a8822b776c6520988d58fbeba82400.png

 

 

A zapomněl jsem na jednu velice důležitou věc. Fórum mi funguje jak má a toto je jen kosmetika.

Klobouk dolů kluci!!! :palec:

Upraveno uživatelem OziToretto
Odkaz ke komentáři

Vďaka všetkým za nahlásené chyby, budú sa odstraňovať priebežne. S niektorými prekladmi bude asi problém, pretože aj keď fórum podporuje viac jazykov, tak napriek tomu veľa vecí je natvrdo v angličtine :blink: Ťažko sa hľadajú aj niektoré vyskladávané frázy.

Tapatalk sa podarilo spojazdniť vlastnými silami, ich helpdesk ani len nezareagoval na zaregistrovanie požiadavky...

Vypnutie oznamovania - je to otravné pomaly na každom webe, v každom prehliadači by ale mala byť možnost v zmysle "Zavriet a už sa nepýtať znova". Stačí to raz takto nastaviť a potom už to dá pokoj.

Čo sa týka dizajnu mobilnej verzie, tak ako vyzerá, je štandard vo verzii 4.2. Náročnejší na zobrazenie určite bude, je za ním kopec javascriptu, jquery a podoných nových technológii, vďaka ktorým to vyzerá moderne a cool. Nie som zástancom aktuálnych trendov, kde sa kladie väcší dôraz na formu než obsah - ale bohužiaľ musíme sa prispôsobiť, nie je v našich silách vyvinúť si vlastný jednoduchý skin.

Ešte k prihlasovaniu resp problémom s ním - ešte v starej verzii IPB 2.x bola možnosť mať jedno prihlasovacie meno a ďalšie meno, ktorá sa zobrazovalo miesto prihlasovacieho. V migračnom skripte bola otázka, ktoré nastavenie zachovať a zvolil som prihlasovacie. Nepredpokladal som, že vôbec niekto ešte používa túto funkcionalitu :ohmy:

Odkaz ke komentáři

Podpisy sú uložené v databáze a počas migrácie do nových dátových štruktúr mohlo dôjsť k ich rozhodeniu - bude treba, aby si každý skontroloval svoj podpis, hlavne ak tam má použité nejaké komplikovanejšie formátovanie a podobne.

Odstránil som nejaké chyby prekladu, ťažko sa ale prekladajú veci, ktoré sa ľahko vyskladávajú v angličtine - vznikne potom niečo ako " Zobrazuje se celý obsah Jsem nepřečetl a od mé poslední návštěvy." a nedá sa to nijak rozumnejšie preložiť.

Mobilnú verziu natiahne na šírku bohužial banner. S tým sa ale musíme pohrať na testovacom fóre a keď to bude ok tam, tak rovnaké zmeny aplikovať na živé fórum...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...