Přejít na obsah

závada ESP + svítí kontrola tlaku pneumatik


Doporučené příspěvky

Ahoj, 

 

letošní zimu jsem u auta zaznamenal nový problém. Rozsvítí se kontrolka ESP a kontrola tlaku v pneumatikách.

Kontrolky se rozsvítí zároveň a MAXIDOT mě upozorní "Závada ESP", následně kontrolky svítí neustále zároveň - viz obrázek. Vypnu motor a znovu nastartuji - kontrolky zhasnou/nesvítí (jako by nic). Vada se děje nepravidelně v -15°/ 0° / +4°, na teplotě venku nezáleží, ráno/odpo/ v noci, při jízdě i při parkování. 

pneumatiky jsou nahuštěny dle tabulky výrobce (kontroloval jsem v zimě několikrát - právě kvůli kontrolkám)

V servise jsem zatím nebyl (za pár stovek km mě čeká pravidelný servis).

Máte někdo totožnou zkušenost? Na fóru jsem našel podobné vady, ale nikoliv stejné.

 

Děkuji Adam

 

OII combi 1,2 TSi, 77kW,170 xxx km

tlak v penumatikach.jpg

esp.jpg

20180322_103749.jpg

Odkaz ke komentáři

Pravděpodobně jezdíš neustále pod plným plynem při kterém je využíváno právě ESP stabilizační systém podvozku.

Tlak v pneumatikách.Máš podhuštěné pneu a neprovedl jsi reset.

Celková chyba systému bude odhalena při následovné návštěvě servisu za pár stovek Km nejlépe ihned.

V servise jsem zatím nebyl (za pár stovek km mě čeká pravidelný servis).

Počkej na jejich vyjádření.

 

Odkaz ke komentáři

Vzhledem k udané motorizaci 1.2 TSI nemusí mít tato kombinace kontrolek vůbec žádnou souvislost s funkcí ESP a tlakem pneumatik. U FII FL 1.2 TSI se takto (několikanásobná osobní zkušenost) například projevila vadná svíčka, znečištěný snímač tlaku v sání a různé jiné problémy s řízením motoru. Motor ti běží normálně? Žádné výpadky výkonu, vibrace na volnoběh apod?

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

 

V 22. 3. 2018 at 18:39, Radas napsal:

Pravděpodobně jezdíš neustále pod plným plynem při kterém je využíváno právě ESP stabilizační systém podvozku.

Tlak v pneumatikách.Máš podhuštěné pneu a neprovedl jsi reset.

Celková chyba systému bude odhalena při následovné návštěvě servisu za pár stovek Km nejlépe ihned.

V servise jsem zatím nebyl (za pár stovek km mě čeká pravidelný servis).

 

Počkej na jejich vyjádření.

 

 

- pravděpodobně nejezdím pod plným plynem

- nemáš podhuštěné gumy a co se týká samotného resetu byl proveden při kontrolách v servisu :)

- celková chyba systému nebyla odhalena při následné.... bla bla bla bla 

ve škodovce na nic nepřišli - AUTO JE BEZ ZÁVAD a diagnostika nic neukazovala. (AUTOCENTRÁLA ŠKODA OSTRAVA TŘEBOVICE). Přezutí a kontrola proběhla také ve škodovce. 

 

 

Každopádně děkuji i za tak obecný nic neříkající příspěvek :)  (Máte někdo totožnou zkušenost? Na fóru jsem našel podobné vady, ale nikoliv stejné.)

V 22. 3. 2018 at 18:47, Pawouk01 napsal:

Vzhledem k udané motorizaci 1.2 TSI nemusí mít tato kombinace kontrolek vůbec žádnou souvislost s funkcí ESP a tlakem pneumatik. U FII FL 1.2 TSI se takto (několikanásobná osobní zkušenost) například projevila vadná svíčka, znečištěný snímač tlaku v sání a různé jiné problémy s řízením motoru. Motor ti běží normálně? Žádné výpadky výkonu, vibrace na volnoběh apod?

 

 

Motor běžel bez komplikací. bez výpadku, vibrací na volnoběh :) 

Od prvního příspěvku uplynulo cca 1/2 roku a závada se od té doby neprojevila. Vozidlo bylo 2x na DG ve škodovce a nic nic a nic :(

Až do teď, kdy se auto rozhodlo zase připomenout.

Našel se ale nový problém. Při zobrazení 2 zmíněných kontrolek auto ztratí výkon a netáhne. Jsem na 10/10 objednán do škodovky, tak uvidíme na co přijdou. 

Čeká mě pravidelný servis při 180k km :) Má tam být snad i výměna svíček, tak uvidím. 

 

 

20180922_202739.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj,

chybová hláška 0. komplet diagnostika je bez závad. Ve škodovce si snad i mysleli, že jsem si to celé vymyslel.  Po každém vypnutí motoru se závada ztratí a DG ji neukáže. 

Sdělil jsem servisu jak mají závadu navodit. Bohužel... nesetkalo se to s úspěchem. Udělali kolečko kolem servisu a závada se nečekaně neprojevila. 

Auto jsem tedy převzal a zajel 8km a BUM (palubovka začala svítit). Vozidlo si převzali. Závada by se měla týkat sání motoru  - údajně ŠKRTÍCÍ KLAPKY. Zítra má dojít ke zkušební jízdě servisem (20-30km). Jsem zvědav co z toho bude. 

Co z toho bude dál zveřejním :) 

 

Pěkný den.

Odkaz ke komentáři

ono záleží jakým způsobem se dělá výpis, jestli jen gateway (rozpoznané jednotky ) a nebo kompletní scan, mnohdy jen výpis neodhalí některé chybové hlášky, ty se zobrazí až při otvírání jednotlivých jednotek a jejich paměti závad, úplně nastejno se chová jak tovární ODIS tak VCDS

Odkaz ke komentáři

Auto jsem si právě převzal :) 

závada tedy byla na škrtící klapce :) Jako bonus přikládám i fakturu a výpis závad z "hloubkové dg" (jak mi sdělili v servise) :) 

na vozidle najeli 48km ve špičce, tak doufám, že vozidlo je řádně otestováno :) 

 

Doufám, že Vám tento příspěvek pomůže :) 5bc0acdc69f34_octaviaforum(2).jpg.251461512f7a938151cb7fbbf89d2c45.jpg

 

Adam

octavia forum (1).jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
V 22. 9. 2018 at 20:57, HOLBA15 napsal:

 

- pravděpodobně nejezdím pod plným plynem

- nemáš podhuštěné gumy a co se týká samotného resetu byl proveden při kontrolách v servisu :)

- celková chyba systému nebyla odhalena při následné.... bla bla bla bla 

ve škodovce na nic nepřišli - AUTO JE BEZ ZÁVAD a diagnostika nic neukazovala. (AUTOCENTRÁLA ŠKODA OSTRAVA TŘEBOVICE). Přezutí a kontrola proběhla také ve škodovce. 

 

 

Každopádně děkuji i za tak obecný nic neříkající příspěvek :)  (Máte někdo totožnou zkušenost? Na fóru jsem našel podobné vady, ale nikoliv stejné.)

Motor běžel bez komplikací. bez výpadku, vibrací na volnoběh :) 

Od prvního příspěvku uplynulo cca 1/2 roku a závada se od té doby neprojevila. Vozidlo bylo 2x na DG ve škodovce a nic nic a nic :(

Až do teď, kdy se auto rozhodlo zase připomenout.

Našel se ale nový problém. Při zobrazení 2 zmíněných kontrolek auto ztratí výkon a netáhne. Jsem na 10/10 objednán do škodovky, tak uvidíme na co přijdou. 

Čeká mě pravidelný servis při 180k km :) Má tam být snad i výměna svíček, tak uvidím. 

 

 

20180922_202739.jpg

Psala jsem zprávu,mám úplně stejný problém.Jenze mám fabii

3553C6A8-841B-4941-A0B2-9D4C7CB3B4FA.jpeg

Odkaz ke komentáři

Ahoj, 

vypadá to vizuálně jako totožná chyba :( 

Určitě sis přečetla celý příspěvek. Máš tak veškeré info.

 

Osobně bych:

Autem zajel do servisu (origo/neorigo - záleží na tobě), který má diagnostiku. Servisu řekni, že auto mají napojit na diagnostiku ve chvílí, kdy závady svítí na palubovce (jinak bývá diagnostika bez závad). 

Klidně si vytiskni fakturu s výčtem z diagnostiky co jsem vložil do příspěvku, aby to případně servisu pomohlo. 

POZOR
(nenech se odradit servisem, kdyby ti tvrdili, že je něco jinak než říkáš. Já měl se servisem pár nepříjemných rozhovorů kvůli průkaznosti vady) 

Prosím, napiš potom do vlákna výsledek :) 

 

 

 

 

PRO VŠECHNY OSTATNÍ...

Závada se již od té doby neobjevila a auto šlape jak má : )

Odkaz ke komentáři
před 54 minutami, HOLBA15 napsal:

Ahoj, 

vypadá to vizuálně jako totožná chyba :( 

Určitě sis přečetla celý příspěvek. Máš tak veškeré info.

 

Osobně bych:

Autem zajel do servisu (origo/neorigo - záleží na tobě), který má diagnostiku. Servisu řekni, že auto mají napojit na diagnostiku ve chvílí, kdy závady svítí na palubovce (jinak bývá diagnostika bez závad). 

Klidně si vytiskni fakturu s výčtem z diagnostiky co jsem vložil do příspěvku, aby to případně servisu pomohlo. 

POZOR
(nenech se odradit servisem, kdyby ti tvrdili, že je něco jinak než říkáš. Já měl se servisem pár nepříjemných rozhovorů kvůli průkaznosti vady) 

Prosím, napiš potom do vlákna výsledek :) 

 

 

 

 

PRO VŠECHNY OSTATNÍ...

Závada se již od té doby neobjevila a auto šlape jak má : )

Diagnostika proběhla včera,je to skrtici klapka...tak jako u tebe

Fabia má najeto 70 000Km,je to benzin 1,2 tsi.Ted mi nic zase nesviti,ale věřím tomu,ze mi to naskočí ?

Mistama ztrácela výkon.

Vsechny servisy mají plno...jak dlouho na tohle muzu jezdit?

A doufam ze tady s vama muzu chvilku byt i když mám Fabii...

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

promiň, že píšu tak pozdě.

Můžeš na tom jezdit několik měsíců. Ztráta výkonu je normální.(můj případ) Auto se má po zobrazení chyb na panelu přepnout do "nouzového režimu" -- stačí vypnout motor a znovu nastartovat :)

Tak jak bude volno, tak šup do servisu :) nachystej si cca 1200,- a máš to :) (viz moje faktura ze škodovky)

 

Pěkné svátky :)

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
V 22. 12. 2018 at 14:15, HOLBA15 napsal:

Ahoj,

promiň, že píšu tak pozdě.

Můžeš na tom jezdit několik měsíců. Ztráta výkonu je normální.(můj případ) Auto se má po zobrazení chyb na panelu přepnout do "nouzového režimu" -- stačí vypnout motor a znovu nastartovat :)

Tak jak bude volno, tak šup do servisu :) nachystej si cca 1200,- a máš to :) (viz moje faktura ze škodovky)

 

Pěkné svátky :)

 

Auto bylo před Vánocemi v servise.Klapku udajne vyčistil,jenze po tydnu se opět rožnuly dvě kontrolky...tak mi řekl,ze to bude asi vadná klapka.Kontrolky se vždy ukázali po třetím nastartování,když byl motor zahraty...Někdy ani vubec...můj druhy servisak mi řekl,ze to bude asi jiná závada...tak bohužel pátrání pokračuje ?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 4 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...