Přejít na obsah

el. oknu se moc nechce


Doporučené příspěvky

Poslední dobou mi začalo "stávkovat" PZ elektrické okno. Dolů jezdí celkem v pohodě, ale nahoru se mu moc nechce.

Typický příklad:

Přijedu na parkáč, vypnu motor a mírně stahuji okna. Pravé zadní jde dolů, jakoby s doběhem. Ostatní, když povolím tlačítko tak se hned zastaví, ale tohle jakoby ještě dobíhá.

Když ho chci vytáhnout nahoru, tak slyším kolikrát jen takové tiché cvaknutí ze dveří, jak se něco snaží, ale nic. Pomůže někdy zapnout zapalování, dnes jsem musel dokonce nastartovat motor.

Je možné, že by to způsoboval třeba nalomený drát ve dveřích nebo to bude něco jiného? Co?

Odkaz ke komentáři

Na tvém místě bych sundal tapec dveří a stahovačku zkontroloval vizuálně. Potom bych zkontroloval konektor a kabeláž co jde do dveří, hlavně tu část která je v tom gumovém tunelu mezi sloupkem a dveřmi. 

Pokud bys nenašel nic co by bylo špatně, tak bych asi zkusil namazat stahovačku tam, kde jezdí ten plastový díl. 

Odkaz ke komentáři

Mrknu na to.

Díky projevům to opravdu vidím na kabeláž, protože včera jsem okno stáhl dolů - ze strachu po kouskách a vždy jsem vyzkoušel jestli jede nahoru - jelo, tak jsem ho dal do půlky.

Ujel jsem pár set metrů a nahoru už nešlo, dolů ano. Paráda vzhledem k tomu, že se chystal déšť. Tak jsem vyjel a po cca 1 km jízdy už zase nahoru šlo.

Teď mě spíš štve, že přestal jít dálkový centrál. Myslíte si, že by mohla být nějaká souvislost s oknem a centrálem, pokud by ve dveřích byl přelomený káblík?

Odkaz ke komentáři

Pokud ten centrál nefunguje jenom na těch pravých zadních dveřích, tak to souvislost mít může. Může to být jak konektor na řídící jednotce dveří, tak nějaké špatné kabely. Určitě zkontroluj jestli je konektor pořádně zapojený, mohl by tam být třeba špatně zastrčený a při jízdě by otřesy mohly způsobovat špatný kontakt a podobně. Na zámku dveří je taky konektor, takže určitě zkontrolovat i ten, případně očistit kontakty. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...